Для фінансування політичних партій з бюджету потрібно 1 млрд грн, – Мінфін

14 вересня 201517:51

За розрахунками Мінфіну, для бюджетного фінансування політичних партій потрібно близько 1 млрд грн.

Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Качур на засіданні круглого столу з питань законодавства про фінансування політичних партій, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Качур зазначив, що Міністерство фінансів робило свої розрахунки, виходячи з кількості виборців, які взяли участь у виборах 2014 року, а також нинішньої мінімальної заробітної плати. Таким чином, Мінфін вийшов на щорічну компенсацію в розмірі 220 млн грн і разову – у розмірі 826 млн грн для партій, що подолали 3% бар'єр на парламентських виборах.

Таким чином, за словами заступника міністра, на реалізацію закону про бюджетне фінансування політичних партій потрібно близько 1 млрд грн в рік виборів.

Качур наголосив, що оскільки в 2016 році очікується економічне зростання, необхідні кошти можуть бути передбачені у проекті бюджету на 2017 рік.

Водночас народний депутат Сергій Лещенко відзначив, що автори законопроекту передбачають розрахунок, виходячи з кількості виборців, зареєстрованих в реєстрі виборців, а не тільки тих, хто взяв участь у виборах. Таким чином, сума щорічної компенсації зростає з 220 до 440 млн грн.

За словами депутата, витрати на разову компенсацію можуть скоротитися після обмеження витрат на рекламу і скорочення бюджетів виборчих кампаній.

Експерт зі сприяння законотворчій діяльності ОБСЄ / БДІПЛ Джулія Гепхард зазначила, що офіційний висновок Венеціанської комісії з приводу цього законопроекту буде прийнято на найближчій сесії організації в жовтні.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

2.12.2018, 03:18
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus