Росія може втратити третину обсягу видобутку нафти

3 вересня 201511:05

До 2035 року видобуток нафти на діючих родовищах в Росії може скоротитися на 125 млн тонн (34,5%), до 237 млн тонн на рік.

Про це йдеться в проекті Генеральної схеми розвитку нафтової галузі Росії до 2035 року, підготовленому до матеріалів президентської комісії, призначеної на кінець жовтня, пише РБК.

Зараз на всі ці родовища припадає близько 70% усього видобутку в країні (близько 525 млн тонн).

Як відзначає видання, на цей цільовий сценарій у своїх прогнозах спирається Міненерго РФ. У той же час, згідно з прогнозами Генеральної схеми, для заміщення випадаючих обсягів видобутку нафти їх доведеться замістити за рахунок нових родовищ і приділити особливу увагу роботі на шельфі і важкодобувним ресурсам.

Якщо план вдасться реалізувати, то видобуток нафти аж до 2035 року можна буде утримувати на стабільному рівні 523-527 млн тонн на рік.

Однак Генсхема базується на прогнозі соціально-економічного розвитку Росії до 2030 року, підготовленого Мінекономрозвитку, згідно з яким до 2030 року ціна на нафту складе $93,7 за барель і вже з 2016 року почне плавне зростання. Вона повинна вирости з нинішніх $50 до $69,6 за барель до 2016-2020 років.

При цьому Міненерго РФ у своїх матеріалах попереджає, що при ціні нафти $50 за барель під загрозою опиняється значна частина нових проектів з видобутку нафти і газу в Арктиці, Східного Сибіру і важковидобувних джерел, які стають нерентабельними. А отже, компенсація випадаючих обсягів видобутку залишиться під питанням.

За прогнозами директора з енергетичного напрямку Інституту енергетики та фінансів Олексія Громова, за умови збереження низьких світових цін на нафту навіть на середньострокову перспективу, виконати завдання з підтримки досягнутого рівня видобутку нафти буде вкрай складно. У цій ситуації проекти в Арктиці доведеться відкласти, а розробка нових родовищ, напевне, вимагатиме додаткової підтримки з боку держави.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 19:14
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 12 липня 2019

  Як реформуватимуть митницю. Нефьодов презентував план

  "Митниця – це дорого"

   
  • 11 липня 2019

  Депутати проголосували за жорсткіше покарання для педофілів. Як змінився кримінальний кодекс

  Кримінальний кодекс зазнав відразу кількох змін

   
  • 11 липня 2019

  Нацрада не може довести, що власником трьох українських телеканалів є Медведчук

  Фещук закликала парламент надати Нацраді жорсткіші повноваження

   
  • 11 липня 2019

  Верховна Рада не змогла звільнити Клімкіна з посади міністра закордонних справ

  Подання про звільнення Клімкіна до Ради подав президент Володимир Зеленський

   
Система Orphus