Гонтарева поступово скасує ліміти на купівлю валюти населенням

Скасуванню спрятиме успішне завершення переговорів із міжнародними кредиторами
27 серпня 201515:25

Успішне завершення переговорів з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу сприятиме поступовому зняттю лімітів на купівлю іноземної валюти.

Про це під час брифінгу повідомила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева, інформує РБК-Україна.

"За узгодженої Міжнародним валютним фондом дорожньою картою ми запланували поступове зняття всіх введених обмежень. Цьому сприятиме, по-перше, успішне завершення переговорів з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу", – заявила Гонтарева.

Голова НБУ зазначила, що зняття таких лімітів буде не одночасним, а поступовим.

"Перший крок у знятті лімітів для нас – це ліміт на купівлю готівкової валюти населенням і поступове зняття лімітів на видачу валютних депозитів, а також зменшення кількості документів, необхідних для купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку", – додала Гонтарєва.

Як повідомляв INSIDER, уряд домовився зі Спеціальним комітетом кредиторів про списання 20% боргу, що дозволить зменшити борговий тягар на $3,6 млрд, що дозволить знизити комерційний державний та гарантований державою борг України з $19,3 млрд до $15,5 млрд.

Угода також передбачає механізм відновлення вартості облігацій, прив’язаний до темпів зростання ВВП України, що діятиме з 2021 року.

При цьому, власники решти облігацій, у разі незгоди з такими умовами реструктуризації боргу, можуть розпочати окремі переговори з урядом України, однак інші угоди не можуть забезпечувати більш вигідні умови кредиторам. Це також стосується викуплених Росією облігацій на $3 млрд з погашенням в грудні 2015 року, які було випущено наприкінці 2013 року в рамках домовленостей між Віктором Януковичем та Володимиром Путіним.

Водночас міністр фінансів Російської Федерації Антон Силуанов вже заявив, що російський уряд не змінив своєї позиції щодо реструктуризації українського боргу і не має наміру брати участь у відповідних переговорах.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.11.2018, 12:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus