Уряд домовився зі Спеціальним комітетом кредиторів про списання 20% боргу, що дозволить зменшити борговий тягар на $3,6 млрд.
У випадку погодження аналогічних умов реструктуризації гарантованих державою валютних облігацій держпідприємств та Києва сума списання може сягнути $3,8 млрд, свідчать матеріали Міністерства фінансів, які має INSIDER.
Як відзначають в Мінфіні, таке списання знизить комерційний державний та гарантований державою борг України з $19,3 млрд до $15,5 млрд.
Крім того, угода передбачає подовження термінів погашення решти боргу з 2015-2023 років на 2019-2027 роки.
При цьому відсоткова ставка за боргами майже не змінилася і становитиме в середньому 7,75%, порівняно з поточним рівнем – 7,22%.
Угода також передбачає механізм відновлення вартості облігацій, прив’язаний до темпів зростання ВВП України, що діятиме з 2021 року. Випущені відповідно до цього механізму цінні папери підлягатимуть частковому погашенню у випадку, якщо ВВП зростатиме на понад 3% на рік. Зокрема, при зростанні економіки швидше 4% кредитори отримають 40% вартості такого зростання.
Як відзначають в Мінфіні, угода з реструктуризації в цілому забезпечує досягнення цілей, передбачених програмою співробітництва України з Міжнародним валютним фондом.
Угоду досягнуто з комітетом кредиторів, що представляє власників майже половини всіх боргових інструментів, включених до процесу реструктуризації.
При цьому, власники решти облігацій, у разі незгоди з такими умовами реструктуризації боргу, можуть розпочати окремі переговори з урядом України, однак інші угоди не можуть забезпечувати більш вигідні умови кредиторам. Це також стосується викуплених Росією облігацій на $3 млрд з погашенням в грудні 2015 року, які було випущено наприкінці 2013 року в рамках домовленостей між Віктором Януковичем та Володимиром Путіним.