Банкіри очікують подовження норми про обов'язковий продаж 75% валютної виручки

17 серпня 201518:36

Норму обов'язкового продажу 75% валютної виручки, термін дії якої закінчується 3 вересня, буде продовжено ще щонайменше на три місяці.

Таку думку висловили банкіри, опитані агентством Інтерфакс-Україна.

"Без сумніву, норму буде продовжено щонайменше на три місяці. Деяка стабілізація, яка спостерігається на валютному ринку, все ще не має стійкого характеру і підтримується на цьому рівні, зокрема, й за рахунок дії цієї норми", - сказав перший заступник голови правління "Промінвестбанку" В'ячеслав Юткін.

"Дію цієї норми Національному банку є сенс продовжити, оскільки вона є ефективним інструментом управління курсом валют", - сказала начальник управління валютного контролю Укрінбанку Катерина Соболь.

За її словами, скасування ж її небажане, доки не стабілізується економічна ситуація в Україні, оскільки зазначена норма з обов'язкового продажу - один з основних інструментів наповнення валютного ринку в нинішніх нестабільних умовах.

Аналогічного погляду дотримується й начальник відділу стратегічного планування "Укрсоцбанку" Єгор Перелигін.

"Певна волатильність курсу національної валюти, зовнішній тиск на бюджет країни, домінуюча імпортна складова і "хворобливий" стан платіжного балансу не дозволяють нині скасувати цю норму", - сказав експерт.

Директор із ризиків банку "Кредит Дніпро" Олена Домуз вважає, що доки ситуація з реструктуризацією зовнішнього держборгу не проясниться, особливо розраховувати на те, що пропозиція на безготівковому ринку зростатиме, не варто.

"Скасування обмежень і контролюючих заходів НБУ буде можливе лише після стабілізації економічної ситуації в Україні, коли перед нами будуть повною мірою відкриті зовнішні ринки і приплив валюти в країну буде стабільним", - заявила Домуз.

"Крім того, попереду на Україну чекає опалювальний сезон і, відповідно, закупівля енергоресурсів. У цей час особливо відчуватиметься попит на валюту, тому скасування норми про обов'язковий продаж 75% експортної виручки восени малоймовірне", - сказала вона.

Експерти вважають, що Нацбанк може зменшити, а потім й скасувати норму обов'язкового продажу валютної виручки не раніше за 2016 рік.

Як повідомляв INSIDER, НБУ в червні вирішив продовжити вимогу обов'язкового продажу 75% валютної виручки експортерами на три місяці.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 00:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus