"Укртранснафта" відмовилася качати нафту "Укрнафти" на НПЗ Коломойського

31 липня 201518:25

ПАТ "Укртранснафта" без надання будь-яких пояснень призупинило приймання та транспортування нафти ПАТ "Укрнафта", незважаючи на попередню оплату послуг.

Про це повідомляє прес-служба найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта".

Як наголошується у повідомленні, в зв'язку з затоваренням резервуарних парків ПАТ "Укрнафта" буде змушене розпочати зупинку видобутку нафти та газу з 24:00 годин 31 липня, що призведе до припинення законтрактованих поставок на нафтопереробні потужності, а також може потягнути непоправні наслідки техногенного характеру.

"Подібне грубе порушення договірних зобов'язань з боку ПАТ "Укртранснафта" є нічим іншим, як зловживанням своїм монопольним положенням на ринку та антиконкурентними діями", – заявив заступник голови правління – виконавчий директор ПАТ "Укрнафта" Володимир Пустоваров, зазначивши, що компанія вперше зіткнулася з подібною ситуацією.

Згідно з повідомленням, якщо "Укртранснафта" негайно не відновить транспортування сировини, "Укрнафта" звернеться до господарського суду з метою захисту своїх законних прав, а також відшкодування завданих збитків.

Керівництво ПАТ "Укрнафта" також звернулося до голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва та міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з проханням втрутитися в дану ситуацію та недопустити зупинку видобутку нафти та газу.

Водночас в "Укртранснафті" пояснили, що зупинка прокачування нафти "Укрнафти" пов'язана з блокуванням державної нафти, яка знаходиться на зберіганні на підконтрольному групі "Приват" Кременчуцькому НПЗ, повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в трубопровідній компанії.

За словами співрозмовника агентства, раніше група "Приват" в особі "Укртатнафти" відмовилася повернути технологічну нафту "Укртранснафті", яка була необхідна для закачування в звільнені резервуари і трубопроводи, щоб держава не несла непомірних витрат на її зберігання.

"У цьому зв'язку ми вирішили зупинити прокачування нафти на завод і направити нафту "Укрнафти" до себе в систему, запропонувавши "Укртатнафті" забрати в переробку нафту зі зберігання в орендованих резервуарах заводу", – повідомило джерело в менеджменті компанії.

Як повідомляв INSIDER, раніше група "Приват" заблокувала державну нафту "Укртранснафти" на 200 млн грн. Підконтрольна Ігорю Коломойському "Укртатнафта" та інші заводи групи, що зберігають технологічну нафту "Укртранснафти", вимагають від держкомпанії заплатити борги за зберігання нафти, за що вони вже отримали понад 300 млн грн.

Нагадаємо, держнафта була викачана з трубопроводів і розміщена на НПЗ "Привату" в період управління держкомпанією ставлеником Коломойського Олександром Лазорком. Однак нове керівництво держкомпанії з травня відмовляється платити за зберігання нафти, вимагаючи повернути нафту власнику.

Величезні суми сплати за зберігання нафти стали основною причиною відсторонення Лазорка від посади в березні 2015 року, що спричинило за собою також відставку Ігоря Коломойського з поста губернатора Дніпропетровської області.

Нагадаємо, 50%+1 акція "Укрнафти" належить державі в особі НАК "Нафтогаз України", близько 42% - компаніям, афільованим з групою "Приват" Ігоря Коломойського, яка здійснює оперативний контроль над підприємством.

Як повідомляв INSIDER, 22 липня, акціонери ПАТ "Укрнафта" достроково припинили повноваження голови правління компанії Пітера Ванхеке та призначили новим главою компанії громадянина Великобританії Марка Роллінса. Однак до виконання своїх обов'язків Роллінс зможе приступити не раніше 7 вересня.

 

 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 18:07
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus