Міністр-втікач Захарченко з родиною відмив десятки мільйонів через фіктивні фірми

Родина екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка отримувала доходи від підприємств з ознаками фіктивності
15 липня 201512:37

Родина екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка отримувала доходи від підприємств з ознаками фіктивності.

Про це свідчить ухвала Печерського районну суду від 9 червня, пишуть Наші гроші.

Згідно з матеріалами справи, встановлено, що Віталій Захарченко, його дружина Людмила, донька Вікторія Нехаєва і зять Ілля Нехаєв отримували значні доходи від ряду підприємств, які були зареєстровані в Одесі та припинили свою діяльність у 2012 році.

Зокрема, за даними Держфінмоніторнингу, донька і зять Захарченка у 2010-2011 роках отримали 81,23 млн грн доходу від одеського ТОВ "БФ "Укрбуд", яке у 2013 році визнане банкрутом. Водночас слідчий відзначає, що задекларовані валові доходи "БФ "Укрбуд" за 2010-2011 роки значно нижчі за дохід, виплачений доньці та зятю Захарченка, тому цей прибуток має сумнівний характер.

У 2010-2011 роках власником фірми був Сергій Лисенко, а у 2012-2013 – Світлана Кінберг, жителі Луганської області.

Крім того, У 2011 році Віталій Захарченко отримав 1,20 млн грн авторської винагороди, про що вказано в його податковій декларації. За даними Державної фіскальної служби, гроші надійшли від ТОВ "Рекламна агенція "Жорсонк". Однак слідством з’ясовано, що виплату 1,20 млн грн Віталію Захарченку здійснено не за фактично виконану ним роботу, а з метою прикриття незаконності джерел походження доходів.

Як свідчить інша ухвала Печерського райсуду, у 2011-2012 роках "Жорсонк" також придбало на 70,36 млн грн цінних паперів за посередництва ТОВ "Фондова система "Глобал Інвестмент", якій також перераховував усі гроші за придбані цінні папери на рахунок у ПАТ "Банк ринкові технології". Разом з тим, відповідно до звіту ліквідатора, у 2013 році у ході банкрутства в компанії "Жорсонк" не виявлено жодного майна, активів, в тому числі цінних паперів.

Засновником, директором і бухгалтером компанії "Жорсонк" значився Андрій Шкурат, зареєстрований у Сумах, який на допиті заявив, що до реєстрації фірми відношення не мав і будь-яких документів від імені "Жорсонк" не підписував. Водночас Шкурат пояснив що влітку 2011 року на прохання свого товариша у приміщенні ПАТ "Банк ринкові технології" (сьогодні перейменований у "Смартбанк") підписав невідомі документи.

У 2010-2011 роках "Фондова система "Глобал Інвестмент" була записана на В’ячеслава Мирогородського з Ізвариного Луганської області. Цей же Мирогородський має 7% у "Інвестиційно-Трастовий Банк", який пов’язують з оточенням Захарченка.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Віталія Захарченка за підозрою у незаконному збагаченні та відмиванні доходів в особливо великих розмірах. Після Євромайдану колишній міністр МВС Захарченко перебуває у розшуку Служби безпеки України. 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 23:07
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus