Росія готова постачати Україні газ у 3-му кварталі за ціною $247

У РФ готові надати Києву знижку в розмірі близько $40 за тисячу кубометрів
29 червня 201514:19

"Нафтогаз України" попросив "Газпром" продовжити на третій квартал знижку на газ, заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв під час зустрічі з міністром енергетики Олександром Новаком і главою "Газпрому" Олексієм Міллером.

За його словами, Росія готова надати Києву знижку в розмірі близько $40 за тисячу кубометрів, щоб кінцева ціна залишилася на рівні другого кварталу, передає російський Інтерфакс.

"Від української сторони надійшло звернення з проханням продовжити дію знижки. Для нас це цілком очікувано з урахуванням ускладненої економічної ситуації, яка склалася в Україні", - сказав Медведєв.

"Незважаючи на всі складнощі наших поточних взаємин із Україною, ми повинні оцінювати всі складнощі української економіки і в розумних межах іти назустріч українським партнерам", - додав він.

Уже вирішено ухвалити постанову уряду, яка на один квартал встановить особливий порядок розрахунку вивізного мита при поставках газу в Україну. З урахуванням усіх факторів кінцева ціна газу для Києва в третьому кварталі складе близько $247,17 за тисячу кубометрів.

Медведєв зазначив, що РФ не може надавати Україні знижку в колишньому обсязі (чинна знижка становить $100 - ред.), оскільки змінилася цінова кон'юнктура в цілому: ціни на нафту, від яких залежать і газові ціни, сильно впали, крім того, у "Нафтогазу" залишається непогашена заборгованість перед "Газпромом".

Подальші рішення щодо ціни на російський газ для України, за словами Медведєва, залежатимуть від ситуації у світовій економіці і на ринку газу.

Глава російського уряду підкреслив, що рішення про знижку ухвалювалося з урахуванням інтересів європейських партнерів.

"Виконання домовленостей про постачання газу в Україну є гарантією стабільного російського транзиту в Європу. Ми дорожимо репутацією надійного постачальника газу", - пояснив Медведєв.

Без урахування знижки ціна на газ для України в третьому кварталі склала б $287,15, у четвертому - $262,5 за тисячу кубометрів. Зараз (у другому кварталі) діє ціна у $247,2 з урахуванням знижки за рахунок російського експортного мита.

Формула, відповідно до якої надається знижка, передбачає, що якщо ціна буде складатися, згідно з контрактом, понад $333 за тисячу кубометрів, тоді знижка становить $100. Якщо ціна буде нижче цього порогу, то знижка може бути до 30%. Найімовірніше, на третій квартал розглядатиметься знижка в розмірі менше 30%, говорив раніше Новак.

Чергові переговори щодо газу у форматі Росія-Україна-ЄС заплановано на 30 червня.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

27.11.2018, 01:49
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus