Верховна рада не змогла прийняти закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті".
За прийняття відповідного законопроекту №1558-1 у другому читанні проголосували 227 народних депутатів.
Однак у парламенті не вистачило голосів на прийняття його в цілому, як закону.
З третьої спроби 249 голосами парламент направив законопроект на підготовку до третього читання.
Як зазначається у пояснювальній записці до документа, законопроектом передбачається встановити, що банки та інші фінансові установи за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.
Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.
Документом також передбачена заборона відступати право вимоги за споживчими кредитами іншим особам без попередньої пропозиції виконання грошового зобов’язання позичальнику та його поручителю за ціною відступлення права вимоги, а також обмеження виконання зобов’язань за реструктуризованим споживчим кредитом виключно предметом застави.
Згідно з законопроектом, заборгованість за споживчим кредитом конвертується по офіційному курсу НБУ на дату укладання кредитного договору, а курсова різниця має бути списана банками.
Водночас під час підготовки до голосування у другому читанні в законопроект були внесені правки. Зокрема, з документа було виключено норми про заборону збільшувати в процесі реструктуризації процентних ставок за кредитами.
Разом з тим, законопроект був доповнений нормою про те, що якщо протягом строку користування кредитом позичальник вже виплатив більше ніж 15% понад загальну суму основного боргу, то його зобов’язання вважаються виконаними.