Регулювання тарифів на проїзд в міському транспорті залишиться, – Мінекономіки

7 травня 201510:39

Кабмін скасував регулювання тарифів на міжміські пасажирські внутрішньообласні перевезення, тарифи на проїзд всередині населених пунктів місцева влада встановлюватиме відповідно до закону "Про місцеве самоврядування".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Згідно з повідомленням, Кабінет міністрів вніс зміни до постанови КМУ №1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" і привів норму щодо регулювання міських тарифів у відповідність до закону "Про місцеве самоврядування".

Зокрема документом скасовано державне регулювання обл(міськ)держадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей. Вільне тарифоутворення міжміських маршрутів між областями застосовується ще з 1996 року.

По-друге, як пояснили в Мінекономрозвитку, з постанови виключено норму стосовно визначення повноважень місцевих державних адміністрацій з регулювання тарифів на міські пасажирські перевезення (метрополітен, автобус, трамвай, тролейбус), оскільки вона суперечить закону "Про місцеве самоврядування", за яким тарифи на ці послуги встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

"Міські пасажирські перевезення є соціально значущими послугами. Відповідно до Законів "Про автомобільний транспорт" та "Про ціни і ціноутворення", вони мають надаватися за тарифами, визначеними уповноваженими органами. Тому у сфері міських пасажирських перевезень зберігатиметься державне тарифне регулювання, яке буде здійснюватися органами місцевого самоврядування, згідно із законом "Про місцеве самоврядування", – зазначається у повідомленні.

Як повідомляв INSIDER, раніше Кабінет міністрів постановою №240 від 25 березня вилучив з постанови уряду №1548 від 25 грудня 1996 року норми про те, що органи державної виконавчої влади та виконавчі органи міськрад встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні, а також вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 03:44
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 5 грудня 2019

  В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

  В суді у справі штурму Майдану назвали кількість загиблих і постраждалих внаслідок пожежі у будинку профспілок

   
  • 3 грудня 2019

  Адвокат просив про виклик Онищенка в суд через консульство Барселони. Прокурори впевнені, що в Іспанії він не живе

  Прокурори САП вважають такі клопотання адвоката затягуванням

   
  • 29 листопада 2019

  П’ЯТНАДЦЯТЕРО. Хто оголосив голодування за справи Майдану та як ще підтримують акцію

  У кількох містах – акції підтримки і “донорський флешмоб”

   
  • 26 листопада 2019

  "У найкращому випадку розслідування справ Майдану поновиться у січні наступного року", - Закревська

   
Система Orphus