Суд скасував встановлену НКРЕ ціну на газ видобутку "Укрнафти" Коломойського

5 травня 201517:01

Окружний адміністративний суд Києва скасував встановлену НКРЕ ціну на газ, що видобувається "Укрнафтою", в розмірі 562,5 грн за тис. куб. м.

Зокрема, суд визнав протиправною і скасував постанову Національної комісії держрегулювання енергетики (зараз – Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг) №1853 від 30 грудня 2013 року, якою комісія встановила закупівельну ціну газу, що видобувається компанією "Укрнафта", в розмірі 562,5 грн за тис. куб м (без ПДВ), повідомляють Українські новини.

Суд визнав протиправним цю постанова НКРЕКП виходячи з того, що комісія встановлювала ціну на газ "Укрнафти" на підставі затвердженого 13 вересня 2012 року "Порядку формування, розрахунку та встановлення цін на природний газ для суб'єктів господарювання, що здійснюють його видобуток", який був визнаний недійсним за позовом компанії постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2014 року.

5 березня 2015 Вищий адміністративний суд підтвердив постанову суду апеляційної інстанції про визнання цього порядку недійсним.

"Суд вважає, що при розрахунку і затвердженні ціни на товарний природний газ власного видобутку для "Укрнафти", НКРЕ керувалася положеннями правового акта, який визнано недійсним з дня його офіційного опублікування", – йдеться в постанові суду.

Крім цього, суд прийшов до висновку, що комісією було безпідставно встановлено ціну на товарний природний газ "Укрнафти" у розмірі нижче повної собівартості.

Згідно з наданими "Укрнафтою" документам, повна собівартість газу на 2014 рік повинна була скласти 1 503,38 грн за тис. куб. м.

28 серпня 2014 року за клопотанням "Укрнафти", з метою отримання додаткових доказів, було призначено проведення судово-економічної експертизи.

Згідно з висновком експертизи від 19 лютого 2015 року, встановлена НКРЕ ціна на товарний природний газ власного видобутку "Укрнафти" у розмірі 562,5 грн за тис. куб. м не забезпечує в повному обсязі компенсацію витрат, які формують його собівартість.

Також у висновку експертизи було зазначено про відсутність будь-яких документів і розрахунків, на підставі яких НКРЕ встановила ціну на товарний газ "Укрнафти" у розмірі 562,5 грн за тис. куб. м.

Як повідомляв INSIDER, НАК "Нафтогаз України" оцінює свої зобов'язання перед найбільшою нафтовидобувною компанією "Укрнафта" за використані для потреб населення в період з 2006 по 2011 рік 10,1 млрд куб. м природного газу в 3,75 млрд грн (за цінами, встановленими НКРЕ).

При цьому "Нафтогаз" заявляє, що не отримує газ, видобутий "Укрнафтою", для покриття потреб українських домогосподарств з 2012 року.

Нагадаємо, 50%+1 акція "Укрнафти", що є відкритим акціонерним товариством, належить "Нафтогазу", близько 42% акцій належить компаніям, афільованим з фінансово-промисловою групою "Приват", представники якої здійснюють оперативний контроль над підприємством.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 12:44
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus