Фірма Коломойського намагається заблокувати наглядову раду "Укрнафти"

ТОВ "ФК Гамбіт" просить визнати недійсними рішення загальних зборів акціонерів напівдержавного ПАТ "Укрнафта" щодо призначення наглядової ради та ревізійної комісії.
1 квітня 201520:58

ТОВ "ФК Гамбіт" просить визнати недійсними рішення загальних зборів акціонерів напівдержавного ПАТ "Укрнафта" щодо призначення наглядової ради та ревізійної комісії.

Копія позовної заяви товариства до Господарського суду Києва є у розпорядженні INSIDER.

Зокрема, позивач зауважує, що станом на 6-10 жовтня 2014 року  "ФК Гамбіт" була міноритарним акціонером "Укрнафти". 10 жовтня відбулися збори акціонерів, на яких було обрано наглядову раду та ревізійну комісію товариства.

"ФК Гамбіт" вважає, що представник мажоритарного акціонера "Укрнафти" НАК "Нафтогаз" "діяв з перевищенням наданих йому повноважень", в результаті чого нібито порушені інтереси міноритарного акціонера та держави.

Зокрема, компанія зауважує, що за завданням державного "Нафтогаз" його представник мав віддати повну кількість голосів за "представників акціонера – юридичної особи НАК "Нафтогаз України".

"Таким чином, членом наглядової ради товариства ("Укрнафти" – ред.) мав стати НАК "Нафтогаз України" в особі його 6-ти представників", - йдеться у позові. Аналогічна ситуація, на думку позивача, мала бути й з ревізійною комісією "Укрнафти".

Натомість, як зазначає "ФК Гамбіт", НАК "Нафтогаз" як юридична особа не був включений до складу наглядової ради та ревізійної комісії, а замість нього до складу органів управління компанії увійшли "певні фізичні особи, до яких відповідно перейшли визначені законом повноваження".

Таким чином, як вважає "ФК Гамбіт", "Нафтогаз" "без достатніх правових підстав усунутий від управління "Укрнафтою". На думку міноритарія, така ситуація суперечить розповсюдженій в ЗМІ меті держави "взяти під контроль управління підприємством".

Згідно зі статутом "Укрнафти", наглядова рада компанії має право на обрання та припинення повноважень членів правління компанії, розподілу дивідендів та інші повноваження.

У випадку задоволення позову "ФК Гамбіт", обрана на останніх зборах акціонерів "Укрнафти" наглядова рада стане недієздатною.

 
 
 
 
 

Як відомо, раніше "ФК Гамбіт" попросила суд визнати недійсним рішення зборів акціонерів "Укрнафти" про виплату дивідендів, у т.ч. державі.

ТОВ "Фінансова компанія "Гамбіт" було засновано в серпні 1999 року у Дніпропетровську. Його засновниками, згідно з даними державного реєстру, є 11 офшорних компаній, 9 з яких зареєстровані на Кіпрі, і ще по одній – на Багамах і в одній з держав Карибського регіону – Федерації Сент-Кітс і Невіс.

Дві кіпрських компанії "Діслунако Сервісез Лімітед" і "Корнезія Консалтинг Лімітед", які є одними із засновників позивача, зареєстровані за однією юридичною адресою – місто Лімассол, район Петру Ціру, вулиця Свепко Корт 8, офіс М2. За цією ж кіпрському адресою зареєстрована і компанія "Бордо Менеджмент Лімітед", яка, в свою чергу, є власником 12,2777% акцій компанії "Укрнафти".

Як відомо, 50%+1 акція "Укрнафти" належить державі. Близько 42% – компаніям, пов'язаним з групою "Приват" Ігоря Коломойського.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 23:04
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus