"Нафтогаз" готовий виплатити "Укрнафті" 3,75 млрд грн за 10 млрд кубометрів газу

30 березня 201513:01

У державному холдингу оцінили вартість спожитого населенням у 2006-2011 роках газу видобутку "Укрнафти".

В цілому НАК "Нафтогаз України" оцінює свої зобов'язання перед ПАТ "Укрнафта" за спожитий населенням газ за період 2006-2011 років в обсязі 10,1 млрд куб. м за встановленими регулятором цінами в 3,753 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на звітність держкомпанії за міжнародними стандартами (МСФЗ) за 2012-2013 роки.

У держхолдингу нагадують, що згідно з чинним законодавством "Укрнафта" має реалізовувати весь видобутий газ "Нафтогазу". Водночас протягом 2006-2011 років угоди на продаж газу між "Укрнафтою" і НАК не були укладені. Також не були укладені угоди на зберігання газу між "Укрнафтою" і "Укртрансгазом".

"Оскільки споживання природного газу являє собою безперервний процес, а у населення є чинні угоди на постачання природного газу, підстав для переривання поставок газу немає. Компанія заявила про своє право укладати угоди про продаж газу через суд", – йдеться у звітності.

В той же час, "Укрнафта" подала позов до суду про те, що ціна продажу, встановлена НКРЕ, не є справедливою і необхідно встановити більш високу ціну. Паралельно "Укрнафта" подала низку позовів проти "Укртрансгазу" і "Нафтогазу" за право власності на видобутий природний газ.

Нагадаємо, раніше бізнесмен Ігор Коломойський, який є міноритарним акціонером "Укрнафти", не виключив можливості розглядів в Лондонському міжнародному арбітражному суді щодо несплати державою в особі НАК "Нафтогаз України" видобутого ПАТ "Укрнафта" природного газу.

Водночас, за словами Коломойського, він розраховує, що сторони зможуть досягти компромісного рішення, уклавши мирову угоду.

Підприємства, державна частка у статутному капіталі яких прямо або опосередковано перевищує 50%, повинні реалізовувати весь видобутий на території країни газ "Нафтогазу України" для його подальшого продажу для потреб населення.

При цьому НКРЕ/НКРЕКУ дані повноваження на підставі обґрунтованих витрат газодобувних підприємств затверджувати для кожного з них ціну реалізації природного газу.

В "Укрнафті" заявили, що компанія готова реалізовувати добутий газ тільки за економічно обґрунтованою ціною, тоді як держрегулятор затверджує компанії ціну продажу, яка нижче його собівартості.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", ще близько 42% акцій належать структурам фінансово-промислової групи "Приват".

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 21:31
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus