Рада прийняла закон, який дозволить забрати в Коломойського державну "Укрнафту"

Рада зменшила кворум для зібрань акціонерів товариств до 50%+1 акція
19 березня 201516:58

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)".

За прийняття відповідного урядового законопроекту №2273 в цілому проголосувало 275 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, законом №91-VIII від 13 січня 2015 року прийнято рішення про зниження кворуму лише щодо акціонерних товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50% і більше відсотків акцій, а щодо всіх інших товариств ці зміни наберуть чинності лише з 1 січня 2016 року.

"З метою забезпечення єдиного недискримінаційного підходу держави до всіх акціонерних товариств проектом закону пропонується вже зараз (а не з 1 січня 2016 року) запровадити зниження кворуму для всіх акціонерних товариств у тому числі товариств у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків акцій", – сказано у документі.

Законом також удосконалено механізм обрання кандидатів та діяльності органів акціонерного товариства.

Зокрема, встановлено, що обсяг прав акціонерів щодо внесення пропозицій до порядку зборів товариства, а також пропозицій щодо нових кандидатів до складу його органів, не можуть змінюватись статутом акціонерного товариства.

Крім того, передбачається, що у разі дострокового припинення повноважень одного чи декількох членів наглядової ради і до обрання всього складу наглядової ради, засідання наглядової ради є правомочними лише за умови, що кількість чинних членів складає більше половини складу наглядової ради.

Закон також передбачає впровадження механізму виплати дивідендів акціонерним товариством шляхом надання акціонерам права звертатися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису у разі невиплати дивідендів.

Нагадаємо, 50%+1 акція ВАТ "Укрнафта" належать НАК "Нафтогаз України", однак оперативний контроль над компанією здійснюють міноритарні акціонери, афілійовані з групою "Приват", яким належить близько 42% акцій.

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 15:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus