Рада прийняла закон, який дозволить забрати в Коломойського державну "Укрнафту"

Рада зменшила кворум для зібрань акціонерів товариств до 50%+1 акція
19 березня 201516:58

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)".

За прийняття відповідного урядового законопроекту №2273 в цілому проголосувало 275 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, законом №91-VIII від 13 січня 2015 року прийнято рішення про зниження кворуму лише щодо акціонерних товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50% і більше відсотків акцій, а щодо всіх інших товариств ці зміни наберуть чинності лише з 1 січня 2016 року.

"З метою забезпечення єдиного недискримінаційного підходу держави до всіх акціонерних товариств проектом закону пропонується вже зараз (а не з 1 січня 2016 року) запровадити зниження кворуму для всіх акціонерних товариств у тому числі товариств у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків акцій", – сказано у документі.

Законом також удосконалено механізм обрання кандидатів та діяльності органів акціонерного товариства.

Зокрема, встановлено, що обсяг прав акціонерів щодо внесення пропозицій до порядку зборів товариства, а також пропозицій щодо нових кандидатів до складу його органів, не можуть змінюватись статутом акціонерного товариства.

Крім того, передбачається, що у разі дострокового припинення повноважень одного чи декількох членів наглядової ради і до обрання всього складу наглядової ради, засідання наглядової ради є правомочними лише за умови, що кількість чинних членів складає більше половини складу наглядової ради.

Закон також передбачає впровадження механізму виплати дивідендів акціонерним товариством шляхом надання акціонерам права звертатися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису у разі невиплати дивідендів.

Нагадаємо, 50%+1 акція ВАТ "Укрнафта" належать НАК "Нафтогаз України", однак оперативний контроль над компанією здійснюють міноритарні акціонери, афілійовані з групою "Приват", яким належить близько 42% акцій.

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 15:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus