Верховна Рада збільшила ренту для "Укргазвидобування" з 20% до 70%

2 березня 201518:22

Верховна Рада України підтримала збільшення ренти на видобуток газу державними підприємствами, видобуток руди та транспортування аміаку, а також звільнила від оподаткування благодійну допомогу для переселенців.

За прийняття відповідного законопроекту №2213 "Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України" за основу і в цілому проголосував 291 народний депутат.

Згідно з проектом документа, законопроектом пропонується збільшити ставку рентної плати на видобуток газу державними підприємствами з 20% до 70%, за умови зменшення перехресного субсидування в цій галузі.

За підрахунками Мінфіну, це дозволить залучити до державного бюджету додаткові доходи в розмірі 9 млрд грн, які будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами, а також збільшить чисті доходи газовидобувних підприємств.

Водночас, для газових свердловин, введених в експлуатацію після 1 серпня 2014 року, пропонується встановити понижаючий коефіцієнт ренти в розмірі 0,55. У цьому разі ставка буде становити 38% замість 70%.

Крім того, з метою створення сприятливих умов для оперативного надання благодійними організаціями (їх філіями, представництвами) благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам пропонується звільнити таку допомогу від оподаткування "військовим податком" в розмірі 1,5%.

Водночас, з ініціативи профільного комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, до законопроекту також внесено зміни щодо збільшення ренти на видобуток залізної руди та транспортування аміаку.

Зокрема, виключено понижаючий коефіцієнт для ренти на видобуток залізної руди, який дорівнював частці заліза в товарній продукції, а також встановлено, що ставка рентної плати за транзитне транспортування аміаку не повинна бути меншою $2,4 за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.12.2018, 18:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus