Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію у "Златобанк"

16 лютого 201510:49

Із загального об’єму вкладів фізичних осіб в банку в 4,2 млрд грн, гарантовані державою виплати становитимуть 900 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з повідомленням, "Златобанк" було віднесено до неплатоспроможних постановою правління Нацбанку №105 від 13 лютого, на підставі якої рішенням Фонду гарантування вкладів в банку було запроваджено тимчасову адміністрацію строком на три місяці з 14 лютого.

За даними фонду, станом на 11 лютого загальний обсяг вкладів понад 115 тис. фізичних осіб в банку становить 4,2 млрд грн, з яких понад 0,9 млрд грн – вклади в межах гарантованої суми відшкодування. При цьому 97,4% всіх вкладників мають вклади в межах гарантованої суми 200 тис. грн.

Водночас, 81% від загального обсягу зобов’язань перед вкладниками-фізичними особами становлять вклади в іноземній валюті. Окрім цього, в "Златобанку" було розміщено вклади в банківських металах на суму близько 600 млн грн.

Як уточнили в прес-службі Національного банку України, "Златобанк" було віднесено до категорії неплатоспроможних через те, що після закінчення робочого дня 12 лютого всупереч вимогам регулятора банк здійснив операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку.

Водночас ще 19 серпня 2014 року в "Златобанк" було призначено куратора НБУ, а 4 грудня минулого року – віднесено до категорії проблемних.

Формально банк оформлено на мешканок Дніпропетровська Ольгу Якименко та її доньку Олену. "Златобанк" також пов'язують з бізнесменом Леонідом Юрушевим, оскільки Олена Якименко раніше працювала топ-менеджером у банку "Форум", коли він належав Юрушеву.

За даними НБУ станом на 1 січня, за розміром активів (7,8 млрд грн) "Златобанк" займав 28 місце серед 158 українських банків.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 01:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus