Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію у "Златобанк"

16 лютого 201510:49

Із загального об’єму вкладів фізичних осіб в банку в 4,2 млрд грн, гарантовані державою виплати становитимуть 900 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з повідомленням, "Златобанк" було віднесено до неплатоспроможних постановою правління Нацбанку №105 від 13 лютого, на підставі якої рішенням Фонду гарантування вкладів в банку було запроваджено тимчасову адміністрацію строком на три місяці з 14 лютого.

За даними фонду, станом на 11 лютого загальний обсяг вкладів понад 115 тис. фізичних осіб в банку становить 4,2 млрд грн, з яких понад 0,9 млрд грн – вклади в межах гарантованої суми відшкодування. При цьому 97,4% всіх вкладників мають вклади в межах гарантованої суми 200 тис. грн.

Водночас, 81% від загального обсягу зобов’язань перед вкладниками-фізичними особами становлять вклади в іноземній валюті. Окрім цього, в "Златобанку" було розміщено вклади в банківських металах на суму близько 600 млн грн.

Як уточнили в прес-службі Національного банку України, "Златобанк" було віднесено до категорії неплатоспроможних через те, що після закінчення робочого дня 12 лютого всупереч вимогам регулятора банк здійснив операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку.

Водночас ще 19 серпня 2014 року в "Златобанк" було призначено куратора НБУ, а 4 грудня минулого року – віднесено до категорії проблемних.

Формально банк оформлено на мешканок Дніпропетровська Ольгу Якименко та її доньку Олену. "Златобанк" також пов'язують з бізнесменом Леонідом Юрушевим, оскільки Олена Якименко раніше працювала топ-менеджером у банку "Форум", коли він належав Юрушеву.

За даними НБУ станом на 1 січня, за розміром активів (7,8 млрд грн) "Златобанк" займав 28 місце серед 158 українських банків.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 01:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus