Кабмін скасував 15% знижку на нафту на аукціонах для компанії Коломойського

26 січня 201515:15

Уряд скасував схему, яка дозволяла НПЗ Коломойського скуповувати на аукціонах українську нафту зі знижкою 15% до світових цін.

Відповідну постанова Кабінету міністрів України №16 від 21 січня оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

Документом внесено зміни до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.

Зокрема, документом збільшено з 5 тис. тонн до 50 тис. тонн об’єми партій імпортної нафти, митна вартість яких враховувалась для визначення на аукціонах стартової ціни нафти видобутку ПАТ "Укрнафта".

Крім того, скасовано коефіцієнт 0,85, який застосовувався для визначення стартової ціни нафти у випадку відсутності значних об’ємів імпорту нафти або у випадку, коли імпорт був відсутній взагалі.

Зокрема, у випадку відсутності імпорту нафти сортів "Юралс", "Айзері" або інших сортів легких нафт Каспійського регіону стартова ціна на аукціонах визначатиметься за даними агентства "Platts" про середнє значення ціни фактичних угод з продажу нафти сорту "Юралс" за 15 днів до дати реєстрації заявок на проведення аукціону.

Постановою також скасовано право продавця приймати рішення про об'єднання лотів на аукціоні в день його проведення.

Зазначимо, що раніше Порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти передбачав, що стартова ціна нафти на таких аукціонах встановлюється (без урахування ПДВ та витрат на транспортування і зберігання) на підставі митної вартості нафти сорту "Юралс" в обсязі у не менш як 5000 тонн за даними ДФС за 15 днів до дати реєстрації заявок на проведення аукціону.

Водночас, якщо такі партії нафти марок "Уралс" або "Айзері" в зазначений час на територію України не постачалися ціна на аукціонах встановлювалась із застосуванням перевідного коефіцієнта 0,85 до наявних даних ДФС про імпорт нафти або даних видання агентства "Platts" про ціни фактичних угод з продажу нафти сорту Brent.

Зазначимо, що структури групи "Приват" виступали практично єдиними покупцями нафти видобутку державного ПАТ "Укрнафта" (наразі також контролюється "Приватом").

Нагадаємо, єдиний працюючий нафтопереробний завод – Кременчуцький НПЗ – належить ПАТ "Укртатнафта", 56,8% акцій якої належить фінансово-промисловій групі "Приват" Ігоря Коломойського.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 12:24
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
  • 23 березня 2020

  Офіційні дані про коронавірус: як поширюється і які заходи вводять (Оновлюється)

  Міністр охорони здоров'я виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

   
Система Orphus