Кіпрські інвестори "Укрнафти" можуть вимагати від України $5 млрд

20 січня 201522:39

Кіпрські інвестори напівдержавної компанії "Укрнафта" Littop Enterprises Limited, Dridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited збираються вимагати від української влади $5 млрд.

Таким чином вони відреагували на спроби українського парламенту взяти під контроль управління і розподіл прибутку видобувних компаній, у яких державі належить 50% плюс одна акція, - повідомляє ZN.UA.

Фактично це реакція на прийнятий парламентом 14 січня законопроекту №1310, згідно з яким внесена принципова поправка в закон про акціонерні товариства, яка дозволяє провести збори акціонерів при кворумі 50% плюс одна акція.

Цей документ хоча і не дозволяє однозначно міноритарного акціонера "Укртнафти" групі "Приват" Коломойського, що володіє близько 42% акцій, ще довгі роки керувати цією компаній на свій розсуд, але однозначно обмежить таке право з 2016 року. Навіть у тому випадку, якщо на наступної сесії Верховної Ради, з лютого 2015 року, депутатам не вдасться внести правки, що дозволяють вже цього року провести збори акціонерів "Укрнафти" без присутності недержавних акціонерів цього ПАТ.

Раніше міноритарні акціонери тієї ж "Укрнафти" успішно блокували проведення зборів акціонерів, користуючись тим, що для його законного проведення необхідний був кворум не менше 60% плюс одна акція.

У ПАТ "Укрнафта" державі належить 50% плюс одна акція, якими управляє державна НАК "Нафтогаз України"; близько 42% - у групи "Приват" Ігоря Коломойського; близько 8%, як стверджують Littop Enterprises Limited, Dridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited, належать трьом іноземним компаніям, зареєстрованим на Кіпрі.

Саме ці три кіпрські інвестори "Укрнафти" 31 грудня 2014 направили міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишин письмове повідомлення про намір вирішити, за їх твердженням, багаторічну суперечку між ними, "інвесторами" та державою Україна і всіма її державними структурами".

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

30.11.2018, 18:57
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus