Кіпрські інвестори "Укрнафти" можуть вимагати від України $5 млрд

20 січня 201522:39

Кіпрські інвестори напівдержавної компанії "Укрнафта" Littop Enterprises Limited, Dridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited збираються вимагати від української влади $5 млрд.

Таким чином вони відреагували на спроби українського парламенту взяти під контроль управління і розподіл прибутку видобувних компаній, у яких державі належить 50% плюс одна акція, - повідомляє ZN.UA.

Фактично це реакція на прийнятий парламентом 14 січня законопроекту №1310, згідно з яким внесена принципова поправка в закон про акціонерні товариства, яка дозволяє провести збори акціонерів при кворумі 50% плюс одна акція.

Цей документ хоча і не дозволяє однозначно міноритарного акціонера "Укртнафти" групі "Приват" Коломойського, що володіє близько 42% акцій, ще довгі роки керувати цією компаній на свій розсуд, але однозначно обмежить таке право з 2016 року. Навіть у тому випадку, якщо на наступної сесії Верховної Ради, з лютого 2015 року, депутатам не вдасться внести правки, що дозволяють вже цього року провести збори акціонерів "Укрнафти" без присутності недержавних акціонерів цього ПАТ.

Раніше міноритарні акціонери тієї ж "Укрнафти" успішно блокували проведення зборів акціонерів, користуючись тим, що для його законного проведення необхідний був кворум не менше 60% плюс одна акція.

У ПАТ "Укрнафта" державі належить 50% плюс одна акція, якими управляє державна НАК "Нафтогаз України"; близько 42% - у групи "Приват" Ігоря Коломойського; близько 8%, як стверджують Littop Enterprises Limited, Dridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited, належать трьом іноземним компаніям, зареєстрованим на Кіпрі.

Саме ці три кіпрські інвестори "Укрнафти" 31 грудня 2014 направили міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишин письмове повідомлення про намір вирішити, за їх твердженням, багаторічну суперечку між ними, "інвесторами" та державою Україна і всіма її державними структурами".

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

30.11.2018, 18:57
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus