Україні не загрожують штрафи за угодою на імпорт електроенергії з РФ, – Демчишин

20 січня 201517:04

Державне підприємство "Укрінтеренерго" може щоденно погоджувати обсяги імпортованої російської електроенергії, що унеможливлює застосування штрафних санкцій або принципу "бери або плати".

Про це виступаючи на брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Графік постачання перепідтверджуєтся, фіксується щоденно… Кожного дня можна поміняти умови, і якщо умови не відповідають реаліям, вигоді, то графік можна поміняти. Самого принципу "бери і плати" немає, є щоденне затвердження графіку", – наголосив міністр.

Водночас Демчишин визнав, що дві лінії електропередач, якими постачається імпортна електроенергія, проходять непідконтрольними уряду України територіями.

"Є дві лінії, які знаходяться на території непідконтрольній… Я вжив певних заходів для того, щоби ці лінії виключити з цього переліку", – додав Демчишин.

Міністр також наголосив, що фінансові умови постачання російської електроенергії в Україну, закріплені угодою між "Укрінтеренерго" та "Інтер РАО", є вигідними.

"Я запевняю вас, це вигідні умови на сьогоднішній момент, за якими ми можемо купувати електроенергію із сусідньої країни", – додав Демчишин.

Міністр наголосив, що імпорт електрики з Росії дозволяє Україні постачати електроенергію в Крим "із суттєвою маржею".

Як повідомляв INSIDER, раніше глава уряду Арсеній Яценюк вимагав від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина дати пояснення умов контрактів, підписаних ДП "Укрінтеренерго" і російським "Інтер РАО" на постачання електрики.

Зокрема, Яценюк вимагав пояснити, чому українська сторона погодилася на прямі поставки Росією електрики на територію проведення АТО і взяла на себе зобов'язання оплачувати ці поставки. Крім того, прем'єр вимагає пояснень формування ціни електрики для Криму, яка згідно з новими контрактами на 15% нижче діючої.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 01:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus