Міністр запевнив, що у фінальній версії контракту на постачання електроенергії з України до окупованого Росією Криму, відсутня фраза, яку можна трактувати як визнання російської територіальної приналежності півострова.
Про це виступаючи на брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.
За словами міністра, текст угоди на постачання електроенергії, де окупований півострів названий "Кримським округом РФ" є одним з робочих варіантів договору і його остаточна редакція не містить такого формулювання.
"В першій версії було посилання на округ. Його відкоригували. Це технічна помилка… Кінцева версія підписана – вона не має ніяких посилань. І ця версія пішла на Кабмін. І в принципі ця ситуація вирішена", – сказав Демчишин.
Водночас міністр відзначив, що укладені угоди між "Укрінтеренерго" та російським "Інтер РАО" на постачання електроенергії в Україну та в Крим дозволили зняти проблеми в українській енергомережі, однак укладення прямих угод може створювати "політичні проблеми".
"Це політична тема, я до цього відношуся – в принципі, це ті ж самі громадяни, ми за них боремося, тому починати політичну дискусію я б не став", – сказав Демчишин.
"Коли ми вирішуємо одну проблему, ми натикаємося на більш тонку, політичну проблему", – додав міністр.
Як повідомляв INSIDER, раніше глава уряду Арсеній Яценюк вимагав від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина дати пояснення умов контрактів, підписаних ДП "Укрінтеренерго" і російським "Інтер РАО" на постачання електрики.
Зокрема, Яценюк вимагав пояснити, чому українська сторона погодилася на прямі поставки Росією електрики на територію проведення АТО і взяла на себе зобов'язання оплачувати ці поставки.
Крім того, прем'єр вимагає пояснень формування ціни електрики для Криму, яка згідно з новими контрактами на 15% нижче діючої.
Також глава уряду звертає увагу, що в підписаному ДП "Укрінтеренерго" контракті Крим позначений як "Кримський федеральний округ Російської Федерації", що можна розцінювати як визнання Україною російської приналежності півострова.