В ЄС здивовані планами "Газпрому" направити транзит газу з України в Туреччину

14 січня 201518:29

Значні обсяги транзитного газу, які "Газпром" має намір перенаправити до Туреччини з України, не потрібні покупцям в Південній і Центральній Європі.

Про це заявив заступник голови Єврокомісії, єврокомісар з питань енергетики Марош Шефчовіч, повідомляє Інтерфас.

Заступник голови ЄК висловив здивування з приводу розповіді голови "Газпрому" Олексія Міллера про майбутній проект "Турецький потік", в той час як єврокомісар приїхав обговорювати енергобезпеку Південної Європи.

Шефчовіч пояснив, що здивування Єврокомісії викликає рішення "Газпрому" перенаправити всі обсяги газу, які в тому числі йдуть транзитом через Україну, в напрямку Туреччини.

"Сьогодні ми дізналися, що той газ, який йде транзитом через Україну, цей обсяг буде перенаправлений в уже новий трубопровід. Мова йде про досить великі обсяги газу, який, напевно, не потрібен ні Туреччині, ні країнам Південно-Східної Європи", – сказав заступник глави ЄК.

Шевчовіч зазначив, що спочатку необхідно проаналізувати потребу в паливі Туреччини, країн Південної та Центральної Європи.

"При цьому виникає питання, що повинні робити далі країни Центральної Європи. Треба подивитися, можливо, ми можемо знайти якесь краще рішення, економічно більш обґрунтоване", – сказав Шефчовіч.

Як повідомляв INSIDER, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія має намір перенаправити додаткові обсяги в 50 млрд кубометрів газу, які зараз проходять транзитом до ЄС через ГТС України, в напрямку Туреччини завдяки будівництву "Турецького потоку".

Міллер також закликав ЄС розпочати будівництво інфраструктури для прийому цих обсягів газу на кордоні з Туреччиною, пообіцявши, що в іншому випадку "ці обсяги газу можуть опинитися на інших ринках".

 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 07:33
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus