Значні обсяги транзитного газу, які "Газпром" має намір перенаправити до Туреччини з України, не потрібні покупцям в Південній і Центральній Європі.
Про це заявив заступник голови Єврокомісії, єврокомісар з питань енергетики Марош Шефчовіч, повідомляє Інтерфас.
Заступник голови ЄК висловив здивування з приводу розповіді голови "Газпрому" Олексія Міллера про майбутній проект "Турецький потік", в той час як єврокомісар приїхав обговорювати енергобезпеку Південної Європи.
Шефчовіч пояснив, що здивування Єврокомісії викликає рішення "Газпрому" перенаправити всі обсяги газу, які в тому числі йдуть транзитом через Україну, в напрямку Туреччини.
"Сьогодні ми дізналися, що той газ, який йде транзитом через Україну, цей обсяг буде перенаправлений в уже новий трубопровід. Мова йде про досить великі обсяги газу, який, напевно, не потрібен ні Туреччині, ні країнам Південно-Східної Європи", – сказав заступник глави ЄК.
Шевчовіч зазначив, що спочатку необхідно проаналізувати потребу в паливі Туреччини, країн Південної та Центральної Європи.
"При цьому виникає питання, що повинні робити далі країни Центральної Європи. Треба подивитися, можливо, ми можемо знайти якесь краще рішення, економічно більш обґрунтоване", – сказав Шефчовіч.
Як повідомляв INSIDER, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія має намір перенаправити додаткові обсяги в 50 млрд кубометрів газу, які зараз проходять транзитом до ЄС через ГТС України, в напрямку Туреччини завдяки будівництву "Турецького потоку".
Міллер також закликав ЄС розпочати будівництво інфраструктури для прийому цих обсягів газу на кордоні з Туреччиною, пообіцявши, що в іншому випадку "ці обсяги газу можуть опинитися на інших ринках".