У Росії обговорюють введення валютного контролю через обвал рубля

16 грудня 201418:04

Аналітики починають говорити про можливість введення валютного контролю в Росії з метою зупинити обвал рубля.

Центробанк втрачає контроль над ситуацією, і у влади може не залишитися іншого вибору, окрім як обмежити операції з валютою, пишуть Ведомости.

"Наші трейдери повідомляють мені, що заявок на покупку рублів немає. Я думав, що (підвищення ставки ЦБ до – ред.) 17% дасть принаймні місяць перепочинку. Тепер варто очікувати повторення 1998-1999 років. Ми також на один великий крок наблизилися до введення обмежень на рух капіталу", – зазначив головний стратег з ринків Skandinaviska Enskilda Banken Пер Хаммарлунд.

У свою чергу стратег з ринків Julius Baer Хайнц Рюттіманн відзначає, що введення обмежень на рух капіталу в Росії – "останній крок для ідеального шторму".

"Враховуючи геополітичні ризики і дисбаланс на валютному ринку, ми вважаємо, що цього (підвищення ставки ЦБ до 17%, – ред.) може бути недостатньо, щоб спровокувати тривалий розворот в динаміці цін на місцеві активи. Щоб це сталося, на нашу думку , потрібна чітка деескалація санкцій і поліпшення ліквідності на валютних ринках", – сказав аналітик Deutsche Bank Роберт Берджесс.

Аналітик з ринків Citigroup Луїс Коста відзначає, що підвищення ставки до 17% не було ефективним через відмову Центробанку РФ проводити інтервенції на валютному ринку.

"У подібних ситуаціях центральний банк країни, що розвивається повинен "переламати хребет" ринку, продаючи долари. Центральний банк знову в критичний момент усунувся від агресивного продажу доларів, яка дозволила б підкріпити його грошову і валютну політику. Саме з цієї причини підвищення ставки не спрацювало", – зазначив Коста, додавши, що не варто виключати можливості введення валютного контролю.

"Я б не скидав з рахунків ні заморозку – я думаю, саме заморозку, у нас не люблять слова "дефолт" – заморозку на деякий час зовнішніх зобов'язань, ні навіть заборони на валютні накопичення всередині країни, що, до речі, було б непоганим ходом для стабілізації валюти", – сказав співголова ради директорів інвесткомпанії "Третій Рим" Андрій Мовчан. 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:17
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus