НБУ не бачить поліпшень і просить банки не опускати курс гривні нижче 16 грн/$, – ЗМІ

8 грудня 201413:19

Нацбанк констатує відсутність покращення ситуації на фінансовому ринку України, але просить банки не послаблювати курс нижче 16 грн/$.

Про це йшлося на сьогоднішній нараді голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої з представниками найбільших банків, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело у фінансових колах.

"НБУ констатує відсутність покращення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування Кабміну не принесло очікуваного поліпшення... За оцінкою Нацбанку, справедливий курс ринку сьогодні в парі долар-гривня – 15,30-15,50 і його коливання можливі до 16 грн/$ в найближчій перспективі", – сказав співрозмовник агентства.

За словами джерела, в ході наради керівництво НБУ визнало, що відтік депозитів у банківській системі продовжився і склав за листопад поточного року 3,3 млрд грн, на тлі посилення відтоку коштів з поточних рахунків юридичних осіб.

За даними НБУ, з початку року населення зняло з рахунків у комерційних банках 124,5 млрд грн і $8,7 млрд – відповідно 22% і 37% коштів, які перебували в банківській системі країни за станом на 1 січня 2014 року.

При цьому, на думку НБУ, таку негативну динаміку поки подолати не вдається.

За словами співрозмовника агентства, НБУ не планує і далі втручатися у встановлення курсових параметрів ринку долар-гривня.

Крім того, в ході наради Валерія Гонтарєва також констатувала, що в результаті цілеспрямованих дій регулятора в банківській системі суттєво скоротилася ліквідність: ставки на відповідних аукціонах НБУ досягли 26%.

"Регулятор не хоче допустити панічних настроїв на ринку, тому черговий аукціон для підтримки ліквідності в банківській системі планує провести в цілях стабілізації міжбанківського ринку за ставкою 19,5%", – сказав співрозмовник агентства, зазначивши, що найближчим часом НБУ проведе аукціон з надання рефінансування строком на 45 днів на суму 1 млрд грн.

Фінансист також повідомив, що НБУ відклав коригування правил обов'язкового резервування на початок 2015 року: очікується, що з 1 січня наступного року ставки резервування будуть встановлені на рівні 3% для строкових рахунків і 6,5% для поточних рахунків. При цьому з суми зарахування обов'язкових резервів планується виключити ОВДП, але зараховувати значну частину від суми залишків готівки в касах (розрахунок резервів буде здійснюватися на місячній основі).

"Канікули з повернення рефінансування продовжуються на два місяці, щоб допомогти банкам, що знаходяться в складному становищі, подолати перехідний період", – відзначило джерело агентства.

 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

3.12.2018, 05:28
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus