"Центренерго" купить понад півмільйона тонн російського вугілля

13 листопада 201420:56

Державна компанія "Центренерго" до кінця року планує закупити 509 тисяч тонн російського вугілля по $80 за тонну для потреб трьох своїх теплоелектростанцій.

"Враховуючи складну ситуацію з поставками вугілля вітчизняних шахт, більшість з яких знаходяться на території проведення бойових дій на сході України і стан залізничного сполучення з видобувними підприємствами, Товариство змушене здійснювати закупівлю імпортної вугільної продукції необхідних марок", - йдеться на сайті компанії.

В "Центренерго"  зазначають, що дотримуючись розпоряджень уряду щодо вживання вичерпних заходів диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, компанією було укладено договори до кінця 2014 року на поставку енергетичного вугілля марки "А" і "П" в обсязі 1079 тисяч тонн, з яких 509 тисяч тонн – це вугілля російського походження, 250 тисяч тонн з Південно-Африканської Республіки, і 320 тисяч тонн – українського походження.

При цьому в компанії зазначають, що вартість українського вугілля, згідно з чинними договорами, дорівнює 850 гривень за тонну без ПДВ та витрат на транспортування, російське вугілля – $80 за тонну, а ціна південноафриканського вугілля, враховуючи витрати на навантаження-розвантаження судна, транспортування, становить $110–112.

Наголошується також, що основними умовами при укладанні договорів на поставку вугілля є ціна з врахуванням параметрів якості та енергетичної цінності вугільної продукції, а також умови постачання та розрахунків.

Як повідомляв INSIDER, раніше ГПУ викликала керівництво на допит стосовно прозорості схеми поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну.

У свою чергу глава Уряду Арсеній Яценюк закликав СБУ розслідувати проведення прокуратурою перевірки контракту на постачання африканського вугілля.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 17:03
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus