Україна вдвічі зменшить закупівлю вугілля за африканським контрактом

11 листопада 201417:12

В Україну з Південно-Африканської республіки буде поставлено 500 тис. тонн вугілля марки "антрацит" за контрактом між державною компанією "Укрінтеренерго" та англійською компанією Steel Mont Trading, хоча раніше планувалось закупити вдвічі більше.

Як повідомляє кореспондент INSIDER, про це повідомив директор державного підприємства "Укрінтеренерго" Володимир Зіневич.

"Після всього що було ми не знаємо чи трейдер захоче продовжити співпрацю", – зазначив директор держкомпанії.

За словами Зіневича, на сьогодні в Україну вже надійшло 250 тис. тонн вугілля за цим контрактом. Наступний корабель з африканським вугіллям очікується в українських портах в кінці листопада, а загалом поставки вугілля триватимуть до березня 2015 року.

Голова "Укрінтерегерго" розповів, що Українатакож вела переговори щодо постачання вугілля з В'єтнаму Китаю, США, Австралії. Однак компанії з цих країн пропонували поставку вугілля на аналогічних умовах за ціною, що перевищувала на декілька десятків доларів за тонну, від ціни запропонованої Steel Mont Trading.

Крім того Steel Mont погодилася постачати вугілля на умовах передоплати 20%.

За словами Зіневича, під час допитів, проведених ГПУ, правоохоронців цікавило питання чи можна було обійтися без трейдера та чи можна було купити вугілля за меншою ціною, на що Зіневич відповів журналістам: "ні, не можна".

Голова держкомпанії пояснив, що загалом тонна африканського вугілля з поставкою на ТЕС України коштує $110,35 для Трипільської ТЕС та $122,25 для Зміївської ТЕС.

Ціна вугілля на умовах CIF (в порту Уркаїни без розвантаження) за контрактом становила $86 за тонну. Ціна розвантаження в порту – $9,54 за тонну, ціна зберігання вугілля в порту – $0,2 за тонну, ціна до ставки до станції призначення $0,8 за тонну, витрати на покупку валюти для контракту – $0,6 за тонну, проценти за користування кредитом, який надав "Укргазбанк", – $1 на тонну, прибуток "Укрінтеренерго" – $2 на тонну, прибуток Steel Mont – $1,3 на тонну.

Зіневич додав, що "Укрінтеренерго" не змогло провести тендер на поставку вугілля на ТЕС з портів, оскільки тендери проводяться у гривнях, а в умовах валютної нестабільності жоден експедитор не погодився брати на себе ризики, тому Україна домовилася з Steel Mont, що доставляти вугілля на українські ТЕС буде трейдер.

Як повідомляв INSIDER, раніше ГПУ допитала керівників "Укрінтеренерго", "Центренерго" та міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана у справі постачання вугілля з ПАР.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерело в оточенні прем'єр-міністра повідомяли, що президент Петро Порошенко на засіданні РНБО поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну.

Україна підписала угоду про постачання 1 млн тонн вугілля з ПАР. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Продана, ціна поставленого з ПАР вугілля склала $86 за тонну.

У цілому державні та приватні підприємства країни підписали угоди про поставку до 5,6 млн тонн імпортного вугілля до кінця 2015 року з ПАР і РФ. 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 00:20
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus