Теплоелектростанціям збільшили тарифи на електроенергію за рахунок "Енергоатому".
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), забезпечила в жовтні-грудні 2014 року генеруючі компанії фінансуванням понад 650 млн грн для придбання палива, яке використовують теплові електростанції (ТЕС), повідомляє прес-служба відомства.
Як зазначають в Нацкомісії, у зв’язку з ситуацію на сході України генеруючі компанії вимушені купувати імпортоване вугілля, ціна якого становить 1100 грн за тонну, що на 260 грн більше за прогнозовану.
Для того, щоб забезпечити ТЕС коштами на його закупівлю Нацкомісія переглянула тарифи на електроенергію для її виробників. Зокрема, було зменшено тариф на відпуск електричної енергії НАЕК "Енергоатом" та відкориговано тариф на відпуск електричної енергії ТЕЦ на четвертий квартал.
Крім того, зменшено тариф на передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами та призупинено нарахування інвестиційної складової до тарифу на реконструкцію та модернізацію обладнання енергоблоків ТЕС.
Додатково встановлено платіж до тарифу на відпуск електричної енергії ПАТ "Донбасенерго" у розмірі фонду оплати праці персоналу Слов’янської ТЕС та відкладено повернення ПАТ "Центренерго" кредитних коштів, залучених ДП "Енергоринок" для розрахунків виробників за паливо.
Крім того, ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання", ПАТ "ДТЕК ПЕМ – Енерговугілля" та ДП "Регіональні електричні мережі" надано кошти, необхідні для виплати заробітної плати шляхом щодобових додаткових відрахувань на їх поточні рахунки.
"У результаті цих заходів вивільняються кошти для компенсації витрат, що виникли внаслідок критичної ситуації на Донбасі. Таким чином, генеруючі компанії зможуть закупити додатково імпортоване вугілля для потреб ТЕС та успішно працювати в осінньо-зимовий період", – зазначається у повідомленні.
Як повідомляв INSIDER, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що українські приватні компанії мають намір до кінця року імпортувати близько 4 млн тонн вугілля з Росії. Зокрема, російське вугілля купуватимуть "ДТЕК" Ріната Ахметова та "Донбасенерго" Ігоря Гуменюка.
За словами міністра, державні компанії будуть закуповувати вугілля, видобуте в Південноафриканській республіці.
За інформацією російських ЗМІ, "ДТЕК" уклав угоду на постачання найближчого місяця 500 тис. тонн у російської вугільної компанії "Кузбассразрезуголь", що входить в Уральську гірничо-металургійну компанію.