В Кабміні закликають НКРЕ скоригувати тарифи та ціни на ринку електричної енергії для компенсації енергогенеруючим компаніям витрат на імпорт дефіцитного вугілля.
Відповідне звернення Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг оприлюднено на сайті відомства.
Як зазначається у заяві міністерства, через бойові дії на Донбасі запаси вугілля марок А+П на складах електрогенеруючих підприємств за серпень та вересень скоротились у 4 рази до критичного рівня 440 тис. тонн.
Відповідно, до кінця поточного року заплановано імпортувати біля 4,2 тонни вугілля цих марок, додаткові витрати компаній на придбання палива оцінюються на рівні 1,5-2 млрд грн.
"Для відшкодування зазначених витрат... необхідно терміново вжити заходи щодо відповідного корегування тарифів та цін на ринку електричної енергії. Міністерством енергетики та вугільної промисловості було підготовлено відповідний пакет пропозицій", – сказано у заяві.
Як відзначають в Міненерговугілля, 10 жовтня міністерство отримало звернення від компанії "ДТЕК" щодо неможливості забезпечити постачання необхідних обсягів вугілля на свої електростанції через брак фінансових ресурсів та незбалансованість тарифів теплової генерації, що може привести до зупинки ТЕС.
Підприємства "ДТЕК" забезпечують видобуток більше половини обсягів енергетичного вугілля та виробляють до 70% електроенергії на ТЕС.
"Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наголошує не недопустимості таких дій в умовах підготовки країни до опалювального сезону та звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, терміново прийняти необхідні рішення для збалансування інтересів суб’єктів господарювання, споживачів і держави", – наголошується у заяві.
Як повідомляв INSIDER, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що українські приватні компанії мають намір до кінця року імпортувати близько 4 млн тонн вугілля з Росії. Зокрема, російське вугілля купуватимуть "ДТЕК" Ріната Ахметова та "Донбасенерго" Ігоря Гуменюка.
За словами міністра, державні компанії будуть закуповувати вугілля, видобуте в Південноафриканській республіці.
За інформацією російських ЗМІ, "ДТЕК" уклав угоду на постачання найближчого місяця 500 тис. тонн у російської вугільної компанії "Кузбассразрезуголь", що входить в Уральську гірничо-металургійну компанію.