Мінфін РФ очікує, що зможе вимагати від України достроково повернути $3 млрд

26 вересня 201410:43

У Росії може з'явитися право вимагати від України дострокового погашення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд, випущеними в грудні минулого року.

Про це заявив міністр фінансів Російської Федерації Андрій Силуанов, коментуючи кримінальну справу СБУ проти екс-міністра фінансів України Юрія Колобова щодо порушень при випуску цього траншу облігацій, повідомляють Ведомости.

Глава Мінфіну Росії підкреслив, що випуск українських облігацій здійснено за англійським правом, всі міжнародні норми дотримані, а уряд України обслуговує борг, не піддаючи сумніву його легітимність.

"Але кримінальні справи стали з'являтися по мірі того, як наші сусіди усвідомили, що порушують умови однієї із ковенант про неперевищення коефіцієнта боргу до ВВП в 60%", – сказав Силуанов.

Міністр фінансів РФ додав, що статистики за поточний квартал поки немає, але з урахуванням девальвації, ця норма, ймовірно, може бути перевищена. "Мінфін веде моніторинг", – зазначив російський міністр.

За словами Силуанова, в такому разі у Росії з'явиться право вимагати від України дострокового погашення облігацій, оскільки порушення однієї з ковенант є підставою для пред'явлення вимоги про погашення усієї заборгованості за позикою і за всіма іншими зобов'язаннями.

Нагадаємо, президенти Володимир Путін і Віктор Янукович в грудні минулого року домовилися, що Москва надасть Києву кредит на $15 млрд з яких Україна отримала $3 млрд шляхом викупу Росією суверенних облігацій. Решта $12 млрд Україна виділені не були. 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

6.12.2018, 05:31
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus