Кабмін планує зростання ВВП на 2% та інфляцію 11% в 2015 році, – Шлапак

15 вересня 201415:55

За умови прийняття парламентом запропонованих урядом реформ та припинення протистояння на сході України, зростання ВВП в 2015 році становитиме 2%.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Шлапак, представляючи проект державного бюджету на засіданні Кабінету міністрів.

Міністр нагадав, що в 2014 році очікується падіння ВВП України.

"Мінус 6% – це буде ще хороший результат до кінця року", – сказав Шлапак, зазначивши, що також очікується падіння промислового виробництва на 7%.

За словами міністра, у випадку розрахунку показників бюджету на існуючій базі, в 2015 році можна сподіватися лише на "нульове" зростання економіки. Запропонований урядом проект бюджету, за умови прийняття Верховною Радою змін до податкового законодавства, передбачає зростання ВВП України в 2015 році на 2%.

"Якщо завтра припиниться протистояння на сході, ми будемо мати нульове зростання, у випадку реалізації реформ, ми матимемо 2% зростання", – зазначив Шлапак.

За словами глави Мінфіну, рівень середньорічної інфляції в Україні наступного року залишиться на рівні 2014 року та становитиме 11%.

"По року в середньому, близько 11% в цьому році і приблизно такі ж показники матимемо в році наступному", – зазначив Шлапак.

Водночас міністр наголосив, що запланований дефіцит бюджету в 2015 році не перевищить 4% ВВП.

"Ми зробимо все для того, щоб у наступному році не зростали наші борги… Ми принципово не хочемо нарощувати далі державний борг, бо обслуговувати його доволі болісно", – сказав Шлапак.

Міністр додав, що наступного року зростуть видатки державного бюджету лише на армію, обслуговування державного боргу та невелике зростання соціальних стандартів.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 14:44
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus