Завдання називається "Цікава арифметика": Генпрокуратура повідомляла, що за часи свого правління президент Віктор Янукович украв $100 млрд.
Важливе уточнення: ці гроші він украв із держбюджету.
При владі Янукович був рівно 4 роки. Це - 48 місяців. Отже, кожного місяця Янукович крав $2 млрд. Із державного бюджету.
А тепер запитання.
Януковича вже немає. Це означає, що сам факт відсутності президента-мегакрадія мав би поповнювати державний бюджет на +$2 млрд щомісяця. За умови, що хтось прийшов і закрив цю дірку.
Логічно буде подумати: чому державний бюджет досі не відчуває на собі зникнення Януковича, який щомісяця крав ті $2 млрд?
Тут є декілька варіантів.
Або Генпрокуратура відверто перебільшує масштаби діянь Януковича, у що не віриться, або Янукович крав не з бюджету, у що теж не віриться.
І третє припущення: ті, хто прийшли на діючу схему Януковича, досі її не закрили. У що дуже не хочеться вірити - оскільки ті гроші, які щомісяця Янукович виводив із держбюджету, могли б повністю вирішити проблему фінансування війни на Донбасі (та багато інших нагальних проблем).
І все-таки, погодьтеся, дивно воно виглядає. Коли був Янукович - бюджет втрачав $2 млрд доларів щомісяця. Не стало Януковича - а ці $2 млрд доларів не з’явилися в плюсах.
Звичайно ж, така прямолінійна, прикладна логіка не працює в тонких бюджетних справах. Але якщо взяти ширше, то й питання постане значно ширше.
Усі ми - від малого до старого - точно знаємо (бачили Межигір'я та садибу Пшонки), що масштаби розкрадання державного бюджету попереднім режимом були космічно-грандіозні. Це означає, що після усунення режиму Януковича наш держбюджет мав би відчути колосальні поповнення. І не просто косметичні, а відчутні, більш ніж вагомі поповнення.
Але це за умови, якщо в Ростов ми вигнали не лише Януковича, але й саме слово "красти".