КАМАЗ продає зарубіжному партнерові свій бізнес в Україні

5 травня 201412:34

Російський виробник вантажних автомобілів - Група КАМАЗ - оголосив про продаж зарубіжному партнеру свого бізнесу з продажу і сервісу автомобілів в Україні.

Згідно з повідомленням Укравтопрому, на прийняття такого рішення КАМАЗ підштовхнула невизначеність економічної і політичної ситуації в Україні, - повідомляє Інтерфакс-Україна.

Також на рішення про продаж вплинуло падіння курсу гривні, що призвело до зниження ліквідності, посилення умов і зниження доступності запозичень.

За станом на кінець 2013 року сума балансових активів групи, схильних до ризиків, обумовлених ситуацією в Україні, становила близько 760 млн рублів. В результаті операції група визнала дохід у розмірі 58 млн рублів.

У повідомленні не вказується закордонний партнер, якому проданий бізнес в Україні.

В українському ТОВ "Торгове представництво "КАМАЗ" (Київ) відзначили, що на ведення діяльності в Україні це рішення не вплине - зберігається як компанія, так і дилерська мережа, укладені контракти будуть виконуватися.

"Якщо раніше в нашій компанії капітал був російський, то буде закордонний, однак хто саме з партнерів КАМАЗа став власником українського бізнесу, поки що нам невідомо", - зазначили в ТОВ "ТП "КАМАЗ".

В Україні, згідно з інформацією на сайті ВАТ "КАМАЗ", крім ТОВ "ТП "КАМАЗ" в структуру Групи КАМАЗ також входить ТОВ "Торгівельна компанія "КАМАЗ", зареєстрована в Чернігові.

Згідно держреєстру фізичних та юридичних осіб-підприємців, власником 100% ТОВ "ТП "КАМАЗ" з статутним капіталом 1,3 млн грн і "ТК "КАМАЗ" з статутним капіталом 0,41 млн грн є австрійська систем Beteiligungsgesellschaft M.B.H.

КАМАЗ займає 16-е місце серед провідних світових виробників важких вантажних автомобілів і восьме місце в світі за обсягами випуску дизельних двигунів. До складу технологічного ланцюжка групи входять 11 великих заводів автомобільного виробництва і підрозділів допоміжного циклу. За підсумками 2013 року продажі компанії склали 43,8 тис., в тому числі на експорт відправлено 5,7 тис. одиниць, з яких 700 од. - в Україну.

У той же час, за даними AUTO-Consulting, в 2013 році КАМАЗ був третім в Україні, реалізував 483 вантажівки і зайнявши 12,1% ринку, поступившись ГАЗу і МАЗу. Але в кінці року КАМАЗ зміг продати рекордну кількість техніки і зайняв 23% ринку, випередивши всіх конкурентів.

З початку поточного року, в зв'язку з падінням попиту через ситуацію в Україні, автотехніку КАМАЗ не постачав.

За даними ВАТ "КАМАЗ", на 1 квітня 2014 року держкорпорації "Ростехнологии" належить 49,9% його акцій, німецької Даймлер АГ - 11%, Avtoinvest Limited - на 20,8%, " КАМАЗ", " міжнародний менеджмент" - 4,25%, ЄБРР - 4%, ТОВ "Фінансово-лізингова компанія "КАМАЗ" - 3,72%, Decodelement Services Limited - 2,73%.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.11.2018, 14:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus