"Укртранснафта" пропонує переробити нафту з незадіяних нафтопроводів

9 квітня 201412:21

Оператор магістральних нафтопроводів "Укртранснафта" пропонує Міненерговугілля переробити 1,355 млн т технологічної нафти, якою в даний час заповнені незадіяні в транспортуванні ділянки нафтопроводів.

Така ініціатива міститься в листі голови правління "Укртранснафти" Олександра Лазорка до міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана, повідомляє OilNews, посилаючись на "Інтерфакс-Україна".

Пропозиція мотивується тим, що зараз низка транзитних маршрутів через територію України не задіяна, а поставку нафти з Росії на українські НПЗ припинено.

Лазорко також посилається на закон "Про трубопровідний транспорт", згідно з яким "Укртранснафта" зобов'язана вжити заходів з консервації нафтопроводів, які не функціонують більше року. До таких на сьогодні належать усі нафтопроводи, за винятком нафтопроводу "Дружба", по якому здійснюється транзит російської нафти до Європи.

"Укртранснафта", зокрема, пропонує замістити водною сумішшю і/або азотної сумішшю такі обсяги, викачані з наступних ділянок:

- Держкордон з Білоруссю - Броди (1 черга ) - до 125 тис. т сорти Azeri Light;

- Херсон - Снігурівка - Кременчук - до 40 тис. т Urals;

- Великоцьк - Лисичанськ - Кременчук - до 500 тис. т Urals;

- Мічурінськ - Кременчук - до 10 тис. т Urals;

- Одеса - Кременчук - до 190 тис. т Azeri Light;

- Долина - Надвірна - Жулин - Дрогобич - до 40 тис. т Azeri Light.

 

У переліку також є нафтопровід Броди - Одеса. За даними "Уктранснафтою", обсяг технологічної нафти (високоякісна азербайджанська нафта Azeri Light) в ньому становить 450 тис. т.

Зазначені обсяги пропонується переробити на потужностях ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) З можливістю подальшої реалізації нафтопродуктів.

За оцінкою керівництва "Укртранснафти", вихід нафтопродуктів оцінюється в 209 тис. т бензину А - 92, 125 тис. т - А-95, дизпалива - в 520 тис. т, мазуту - в 390 тис. т.

Згідно з документом, отримані в результаті переробки нафтопродукти пропонується зберігати в резервуарних парках юридичних осіб у центральних і західних областях України.

 

Нагадаємо, що "Укртатнафта" знаходиться в оперативному управлінні групи "Приват", ставлеником якої вважається і голова правління трубопровідного монополіста Лазорко, що лобіює проект викачування технологічної нафти.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 16:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus