Микола Присяжнюк: "Коли не чують президента, треба включати нові важелі"

10 тез із прес-конференції міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка
Фото: сайт Мінагрополітики
11 лютого 201418:35

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк на підсумковій прес-конференції розповів про успіхи галузі 2013 року. З переліком досягнень аграріїв можна ознайомитися в матеріалах конференції, розміщених на сайті міністерства.

INSIDER вибрав десять найцікавіших цитат із виступу міністра.

Про особливості підготовки посівної кампанії

У цьому році виникла така ситуація, що, крім цінового коливання, ще й товарна наявність (добрив, – ред.) була під загрозою. Але своєчасне реагування уряду, своєчасна позитивна робота Мінпромполітики спонукала всі хімічні заводи розпочати роботу.

На сьогодні кількісний і ціновий параметри відпрацьовано й узгоджено, і я переконаний, що вони будуть на рівні минулого року.

Про проблеми розвитку тваринництва

Ми сьогодні бачимо, що попит породжує пропозицію. І це яскравий приклад про яловичину. Чому в нас не розвивається тваринництво? Тому що в нас немає збуту яловичини. Чому немає збуту яловичини? Тому що ринки зарегульовані. Держава прагне, по можливості, відновити скотарство в своїй країні, щоби споживач міг отримувати свіже, не заморожене м'ясо.

Про загрози зони вільної торгівлі з ЄС для селян

Одна з вимог була для нас при підписанні Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським союзом – це практично, я не хочу сказати жорсткіше, мінімізувати обсяги виробництва приватного сектора. Історія підтверджує, багато керівників наших в історії намагалися це зробити, – це призводило або до голоду, або до дефіциту, або до того, що ми імпортували продукцію.

Фото: сайт Мінагрополітики

Про здешевлення продуктів харчування

На моє здивування, до 2010 року взагалі моніторинг цінової ситуації у вигляді статистики не вели. Я був дуже здивований. Дуже здивований я був. Сьогодні ми започаткували цю статистику, з 2010 року, і якщо ми подивимося з вами динаміку цін, то в нас по великому рахунку індекси споживчих цін по відношенню до початку 2010-го становлять 97,7%.

Звичайно, за рахунок чого це відбулося? Ми чітко розуміємо, що відбулося дуже різке просідання цін, а я хотів би сказати, що це сільгоспвиробник дослухався до споживача і дав можливість мати ціни насправді низькі, а сам працював у збиток. Звісно ж, це не так. Звичайно надвиробництво спонукало до стримування цін. 

Про те, скільки українці офіційно витрачають на продовольство

Яка частка заробітної плати витрачається споживачем на ту групу продуктів харчування, яку ми моніторимо? Певна річ, це не всі ціни – шпроти ми не моніторимо, консерви. Курятину ми моніторимо, а консерви ні.

Місто Київ витрачає 13% своєї заробітної плати, а Тернопіль витрачає 20%, хоча там ніби й дешевші продукти харчування, але соціально-фінансове забезпечення набагато нижче. Скільки коштує при цьому оцей набір продуктів харчування? Так от на Волині він коштує приблизно 435 грн, а в Києві він уже коштує набагато більше – це 666, така цифра, 666.

Як падіння курсу гривні вплине на ціни на продукти

Я сказав би, що загалом курсове коливання на продукти харчування вплинути повинно мінімально. У нас близько 95% внутрішнього споживання продуктів харчування - це внутрішній виробник. Внутрішній виробник не прив’язаний до коливання ціни.

Про Державну інспекцію з контролю за цінами

Міністерство економіки. Там є публічна інспекція цін. Нехай хоч чимось займається, нехай проаналізує, як формується ціна від виробника до споживача.

Я думаю, що така інспекція нам не потрібна. Як говорив незабутній Озеров, "такие хоккеисты нам не нужны, такой хоккей нам не нужен". Роль цінової інспекції, почнемо з вас, ви дотичні до споживача, скажіть, яка роль цінової інспекції?

Фото: сайт Мінагрополітики

Про своє ставлення до тендерів

Я до тендерів ставлюся взагалі насторожено. Може, ви скажете, що я недостатньо ринковий. Але я хочу сказати, що коли продукція ФСП (фермерського сільського господарства, – ред.) в селі, наприклад, Київської області, потрапляє в це ж саме село в школу через компанію з Кіровограда, то бідний фермер чухає голову і думає: "А де мене держава надурила? Я віддав за дві гривні, а в школу прийшло за 10".  Отак я ставлюся до тендерів.

Про збитки від захоплення будівлі міністерства

Зараз працює комісія. Якщо ми говоримо про суто матеріальні збитки – ми подаємо зараз у Міністерство економіки на розгляд десь трохи більше 5 млн грн. Це той мінімум, на який ми можемо отримати від держави компенсацію… Ви знаєте, що я не хотів би до цього повертатися: телевізорів немає, картин немає (ми це не включали), камер спостереження немає, сервера немає, двері розбиті, стіни розмальовані, вікна побиті.  

Про стан боротьби з корупцією в країні

Я взагалі був здивований витримці президента: раз сказав, другий раз сказав, третій раз сказав "корупції стоп!". Не чують. Коли не чують президента, треба що? Включати нові важелі. Я переконаний, цей рік якраз в системі дерегуляції і  в системі цих незрозумілих стосунків… 

Сьогодні виходить так: тільки-но пішов на держслужбу, відразу шукає в магазині стола, щоби шухляда верхня була широка. От до чого дійшли. Не чули. Я переконаний у тому, що цей рік буде достатньо жорсткий.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:11
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus