Китайські гроші для Клюєвих

Президент Віктор Янукович в Китаї домовлявся за гроші для підприємства, пов'язанного з головою РНБО Андрієм Клюєвим.
Фото з архіву
17 грудня 201308:00
 • 0
 • 1

Після подій на Майдані Незалежності та вулиці Банковій президент Віктор Янукович відправився на декілька днів в Китай з офіційним візитом. Він привіз звідти цілу низку підписаних угод та меморандумів про інвестиції в Україну. Хто отримає ці гроші?

Ідеолог розгону

Нагадаємо, в ніч з 29 на 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко побили студентів та журналістів під час зачистки Майдану незалежності від протестувальників, а потім ще довго ганяли побитих центральними вулицями Києва.  

1 грудня на вулиці столиці вийшли сотні тисяч людей в знак протесту дій правоохоронців. В той день відбулося масове побиття "Беркутом" протестувальників на вулиці Банковій біля Адміністрації президента.

Внаслідок провокацій зі сторони невідомих осіб правоохоронці заарештували дев'ятьох осіб, серед яких були журналісти і мирні мітенгувальники, але не було жодної особи, що приймала участь у провокаціях.

Згодом, одним з ідеологів розгону мирних протестувальників на "Майдані" ЗМІ назвали голову Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Андрія Клюєва.

Не зважаючи на політичну кризу в Україні, Янукович вирішив не змінювати свій графік. 3 грудня він відбув в Китай.

Вже 5 грудня про результати візиту президента відзвітувала його прес-служба. В цьому повідомленні не сайті глави держави, окрім інших домовленостей та меморандумів, йдеться про підписання рамкової угоди у сфері альтернативної енергетики. Документ укладено між українською ТОВ "Грінтек Енержі", Китайською національною групою корпорацій будівельних матеріалів та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE).

Ця домовленість "визначає основні засади та передумови залучення прямих інвестицій та проектного фінансування з КНР у будівництво та розвиток проектів у галузі відновлюваної енергетики в Україні встановленою потужністю понад 1 ГВт", - сказано в повідомленні прес-служби АП.

За даними Forbes, обсяги фінансування проекту на першому етапі реалізації - 288 млн євро та близько 2,5 млрд євро - на другому.

Проекти з альтернативної енергетики в Україні працюють на "зеленому тарифі", який в рази вищий від тарифів для традиційних електростанцій. Один кВт електроенергії, вироблений сонячними електростанціями коштує 5,05 гривень. В той же час один кВт традиційного струму коштує від 0,8 до 1 гривні.

Тобто, робити бізнес на "альтернативі" в Україні вигідно. Найбільшим гравцем на цьому ринку є компанія братів Андрія та Сергія Клюєвих Activ Solar. За підрахунком INSIDER, в 2012 рік виручка її станцій від виробництва електроенергії становила близько 1,5 млрд гривень.

Послуга за послугу

Що ж це за компанія, яка удостоїлась честі підписувати рамкові угоди з китайськими інвесторами в присутності Віктора Януковича?

"Грінтек Енержі" створено в липні 2011 року. Її власником була компанія з Британських-Віргінських островів (БВО) Merandal Investments. Цій компанії раніше належав кіпрський офшор Krasolena Investment.

Згідно з Єдиним держреєстром юросіб, кіпрський Krasolena належать компанії: "Омао Солар", "Оріол Солар", "Оспрій Солар", "Оузіл Солар", "Оул Солар".

Ці компанії – кримські сонячні електростанції, які належать братам Сергію і Андрію Клюєвим. Перший - народний депутат від Партії регіонів, другий - секретар РНБО.

Директором "Грінтек Енержі" з моменту створення по грудень 2011 року був Сергій Колобов. В квітні 2012 року він перейшов на посаду заступника голови Республіканського комітету Криму з палива, енергетики та інноваційної політики. З жовтня того ж року очолив цей комітет.

Перед тим як очолити "Грінтек Енержі", Колобов був керівником п’яти компаній з однойменними назвами: "Краймія Солар 1", "Краймія Солар 2", "Краймія Солар 3", "Краймія Солар 4" та "Краймія Солар 5".

Це також кримські сонячні електростанції, які належать братам Клюєвим.

В 2013 році власники "Грінтек Енержі" змінилися. Мажоритарна частка у цій компанії перейшла до Greentech Energy Services з БВО.

Міноритарні частки було записано на дві фізособи та дві юрособи. Так, частками в компанії зараз володіють Вадим Рибак та Олександр Хижняк.

Вадим Рибак в 2011 році був директором десяти сонячних електростанцій, які також належать клюєвській Activ Solar. Зокрема він очолював: "Альфа Солар", "Бета Солар", "Зета Солар", "Сігма Солар", "Дельта Солар", "Арциз Солар", "Франко Солар" та "Дунайську СЕС-1".

Невеликі частки в статутному капіталі належать також компанії з Нідерландів Whitebridge Construction та українському ТОВ "Ен Ес Ай Буд".

Зв'язок з Клюєвими іноземної компанії знайти не вдалось, а от "Ен Ес Ай Буд" пов’язана з братами через їх топ-менеджера.

Компанія прописана за адресою масової реєстрації в Києві. Її власники - дві фізичні особи: Михайло Сидоренко та Анатолій Мінченко.

Сидоренко має всі ознаки підставної особи. Він - засновник ще кількох десятків компаній, які зареєстровані на цій же адресі.

А ось Анатолій Мінченко з 2000 року і до сьогодні – голова наглядової ради ВАТ "Укрпідшипник". Це підприємство також належить братам Клюєвим.

Гедиректор Activ Solar Михайло Черевко повідомив INSIDER, що "Грінтек Енержі" проектує сонячні електростанції для Solar. Причетність компанії, що отримає інвестиції з Китаю, до своєї організації він заперечив.

"Грінтек Енержі" не пов'язана з компанією Activ Solar ні за структурою власності, ні за складом менеджменту. Ми не можемо коментувати рамкову угоду, підписантом якої наша компанія не була", - передала прес-служба Solar слова Черевка.

"Сімейний" підряд

У вересні 2013 року Сергій Клюєв на прес-конференції повідомив, що придбав у Ігоря Гуменюка (перший директор ахметівської "АРС", екс-регіонал та власник "Донбасенерго") компанію "Танталіт", яка володіє "Межигір'ям", де проживає президент Віктор Янукович.

"Це мої особисті кошти, плюс я беру борг в "Укрпідшипник", - пояснив Сергій Клюєв походження 146 млн гривень, за які було придбано "Межигір'я".

Як повідомляла "Українська правда" в 2011 році, кінцевим власником "Танталіта", "Сухолуччя" (мисливські угіддя Януковича) та Activ Solar є один ліхтенштейнський траст - P&A Corporate Trust.

"Це я познайомив Ігоря Миколайовича Гуменюка і свого зятя Каве Ертефай, який управляє Activ Solar, з одним адвокатом. А потім випадково дізнався з преси, що все зійшлося на одному трасті. Коли компанія нова, часто застосовуються подібні схеми", - прокоментував журналістам Клюєв цей дивний зв'язок.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1
ПЕРЕГЛЯДІВ
0
КОМЕНТАРІВ

КОМЕНТАРІ

17.02.2015, 15:41
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 1 лютого 2016

  INSIDER: Лучшие материалы

  Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми

  • 0
  • 31
   
  • 31 січня 2016

  Роман Безсмертний: "Росія зацікавлена, щоб ця війна тривала без кінця"

  "З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"

  • 3
  • 19
   
  • 29 січня 2016

  Как проститься с прошлым

  Как прощаться и открываться новым возможностям, рассказывает психолог

  • 1
  • 21
   
  • 29 січня 2016

  Крымские ультрас: «Предателей мы не забудем»

  Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас

  • 1
  • 25
   
Система Orphus