Фірташ позбувся боргу в 320 мільйонів гривень

29 листопада 201318:35

Банк "Надра", що належить мілліардеру Дмитру Фірташу, добився в суді розірвання договору про надання банківської гарантії на 320 млн. гривень, укладений з компанією "Надра -Фінанс".

Про це повідомляє видання "Перша інстанція", посилаючись на відповідне рішення суду.

"Суд зробив висновок, що "публічна гарантія була підписана особою без необхідного обсягу цивільної дієздатності - віце-президентом ВАТ КБ "Надра" і надалі не була схвалена самим банком, тому позовні вимоги позивача (банку про скасування договору ) визнаються обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню", - йдеться в повідомленні.

Згідно з даними видання, договір про публічну гарантії між банком і фінансовою компанією був укладений в червні 2007 року. Термін виконання оферти по облігаціях "Надра-Фінанс" закінчився влітку 2009 році.

У суд банк "Надра" звернувся влітку цього року. Банкіри пояснювали неспроможність договору тим, що його підписала віце-президент Оксана Кирієнко, що не володіла такими повноваженнями.

Переконати Госпсуд Києва в своїй правоті банкірам виявилося нескладно. З'ясувалося, що довіреність, на підставі якої Кирієнко офіційно представляла інтереси банку, підписав екс-глава фінансової установи Ігор Гіленко . Суд дійшов висновку, що видавати банківську гарантію він, а значить і уповноважений ним представник, не мав права. Це було лише в компетенції правління банку.

Нагадаємо, 2011 році підконтрольна Дмитру Фірташу компанія Centragas Holding AG купила 100% акцій додаткової емісії банку "Надра" , отримавши частку 89,9659 %. Однак виплат не послідувало. За даними ЗМІ, більшу частину цих цінних паперів викупили іноземні інвестори.

Засновниками "Надра–Фінанс" є кіпрська фірма "Сасір Холдінгс ЛТД" і Максим Марчук. У ЗМІ їх пов'язували з колишніми акціонерами банку.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 13:59
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 11 грудня 2019

  Вбивство волонтера в Бахмуті: однопартійці загиблого влаштували пікет під МВС

  Подібні пікети, за словами керівника партії ВО "Свобода" Олега Тягнибока, одночасно проходили по всім обласним центрам країни

   
  • 10 грудня 2019

  Адвокатка сімей Героїв Небесної сотні: "У нас є час відновити слідство до 1 січня"

   
  • 10 грудня 2019

  Напад на Чорновол: суд залишив вирок Корнілову без змін

   
  • 5 грудня 2019

  В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

  В суді у справі штурму Майдану назвали кількість загиблих і постраждалих внаслідок пожежі у будинку профспілок

   
Система Orphus