Заправник "Укрзалізниці" замітає сліди

Хто постачає паливо на українські залізні дороги?
28 листопада 201314:40

Ексклюзивного заправника українських залізниць - нафтотрейдера "Першу паливну компанію" виводять в офшори, щоб замести сліди, які ведуть до Олександра Януковича та Ріната Ахметова. Тим часом за 2013 рік компанія заробила на держтендерах 2,7 мільярда гривень.

  Офшорний слід

"Перша паливна компанія" - переможець багатьох тендерів на постачання нафтопродуктів держкомпаніям невдовзі пропишеться на Кіпрі.

В жовтні Антимонопольний комітет дозволив кіпрській Envistor Finance Limited придбати більше 50% в нафтотрейдері донеччанина Всеволода Момота. Він, за останніми даними Держреєстру юросіб, був 100% власником "Першої паливної компанії".

Згідно з випискою із реєстру юросіб Кіпру, засновником Envistor Finance є кіпрська Ionics Nominees.

Це трастова компанія, яка володіє активами в інтересах її клієнтів. Її послугами полюбляють користуватися як росіяни так і українці.

Наприклад, Ionics Nominees через інший кіпрський офшор Moodville Holdings, на пару з російським "Внешэкономбанком" – співзасновники російського акціонерного товариства "Евразийский". Дочка "ВЕБу" займається фінансуванням інфраструктурних проектів у сфері ЖКГ.

На балансі Ionics Nominees, станом на початок 2013 року, також було дві акції Inter Media Group Limited, яка володіла активами телеканалу "Інтер", що контролюється Дмитром Фірташем.

"Перша паливна компанія", зі статутним капіталом в 500 000 гривень, заснована в кінці 2011 року. Наразі компанія прописана в Києві, по вулиці Саксаганського, 77. Це місце масової реєстрації юросіб.

Її засновником була "Альтана інвестмент менеджмент". За даними Forbes, управляє цим фондом фірма "Альтана лімітед", яку контролює член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Анатолій Амелін. Він же - співзасновник компанії "Столичний стиль", а більше 50% її належить "Кепітел білдінг корпорейшен" Олександра Януковича.

Біля витоків "Альтани" стояв також нинішній міністр економічного розвитку Ігор Прасолов. У 2000 році він був першим гендиректором СКМ Ріната Ахметова.

Донецький слід

Влітку 2012 року стовідсотковим власником нафтотрейдера став донеччанин Всеволод Момот.

Він на початку 2000 року був засновником нафтотрейдера "Промінь" в парі з Юрієм Шакуровим. Шакуров – засновник компанії "Олімп-97". Його партнерами там – Сергій Орлов та Віталій Бурмістров. Син Шакурова – Іван, як повідомляла "Українська правда" в 211 році, був засновником "АК Інжиніринг-Донбас". Це структура генерального підрядника з реконструкції НСК "Олімпійський". В той період син Шакурова був юридичним консультантом Бориса Колеснікова.

Орлову, Бурмітсрову та сину Шакурова – Сергію належить компанія "Мастер-Сервіс", яка знаходиться в стані припинення. Сергій Шакуров співвласник хокейного клубу "Донбас". Його партнером в цьому активі є "АПК-Інвест" Бориса Колеснікова.

Крім того, у Сергія Орлова є брат  - Володимир. Він володіє Європейським промисловим банком та компанією "Істек", яка отримала квоту на імпорт коксівного вугілля в 2013 році.

ТОВ "Істек" - це Горлівський коксохімічний завод. Він афілійований з донецькою "Індустріал групп" колишнього "регіонала" Андрія Орлова, чиї фабрики займаються збагаченням вугілля на Донеччині.

Зокрема, через свою компанію "Енергоімпекс" Андрій Орлов контролює п’ять збагачувальних фабрик. Партнером в двох з них є відома корпорація АРС, з якої починалася бізнес-імперія Ріната Ахметова. Згодом всі активи були переведені на СКМ. До речі, на АРС Ахметов заробив свій перший мільйон.

За інформацією Fоrbes, раніше Андрій Орлов разом з колегою – "регіоналом" Едуардом Прутніком опікувалися "Донбаським розрахунково-фінансовим центром" (ДРФЦ). Зараз ця організація управляє п’ятьма фабриками зі збагачення вугілля в інтересах старшого сина президента Олександра Януковича.

Успішний трейдер

В 2012 році "Перша паливна компанія" отримала один мільярд гривень виручки та 2,2 млн гривень чистого прибутку. Згідно податкових документів, в ній працюють всього 10 осіб.

Частину успіху новачка на ринку нафтотрейдингу забезпечили державні тендери. В минулому році "Перша паливна компанія" заправила "Міжнародний аеропорт Донецька" на 355 млн гривень. Ще 2 млн гривень компанія отримала на постачанні пального "Ізмаїльському морському торговельному порту".

Проте справжній успіх до компанії прийшов в 2013 році. Вона продала держкомпаніям нафтопродуктів на 2,86 млрд гривень. Найбільшим клієнтом компанії став "Укрзалізницьпостач" – підприємство, що забезпечує матеріальне оснащення українських залізних доріг. За неповний рік державна структура купила у трейдера палива 2,76 млрд грн.

При цьому компанії Момота вдалося потіснити групу "Континіум" Ігоря Єремеєва, яка раніше була ексклюзивним заправником залізниць. Зокрема, за 2013 рік ТОВ "Укрпостач-Нафтотрейд" Ігоря Єремеєва отримала на підрядах "Укрзалізниці" 2,17 млрд гривень.

В той же час, в 2011 році, згідно з "Вісником державних закупівель", структури бізнесмена продали "Укрзалізничпостачу" палива майже на п’ять мільярдів гривень.

Торгує "Перша паливна компанія" імпортними нафтопродуктами. Наприклад, дизель компанія імпортує з "Мозирського НПЗ" (Білорусь) та з НПЗ "Лукойла". За даними самої компанії, її частка на ринку імпорту нафтопродуктів в 2013 році виросла до 5%.

"У довгостроковій перспективі - планується власне виробництво мастил і світлих нафтопродуктів з подальшим просуванням цієї продукції на ринку під своїм брендом", - говориться на корпоративному сайті компанії. 

За даними галузевого сайту Oilnews, координацію поставок пального для Першої паливної компанії здійснює Ільхам Мамедов - штатний співробітник "ЛУКОЙЛу", який до останнього часу числився начальником управління поставок Одеського НПЗ.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 13:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus