"Донбасенерго" купуватиме вугілля у свого власника, а не в Януковича

Енергогенеруюча компанія "Донбасенерго" змінює постачальника вугілля. Трейдер Ігоря Гуменюка поставить їй палива більше, ніж на три мільярди гривень
12 листопада 201316:10

Дотепер головним постачальником пального для електростанції була компанія "Траст Інвест", яка пов’язана з сином президента Олександром Януковичем. Торік вона заробила на постачанні вугілля генерації понад 5 мільярдів гривень. Зараз нові власники "Донбасенерго" вирішили змінити продавців вугілля на своїх.

Старий новий трейдер

Енергокомпанія "Донбасенерго" 31 жовтня провела тендер на закупівлю 3,2 млн тонн вугілля і 200 тис. тонн антрацитового шламу. Участь у тендері взяли дві компанії: "Траст Інвест" та "Енергоінвест Трейдинг". Остання запропонувала найнижчу ціну.

Зокрема, "Енергоінвест Трейдинг" запропонувала поставити 3,2 млн тонн вугілля за 3,27 мільярда гривень - по 1020 гривень за тонну і 200 000 тонн антрацитового шламу за 60 мільйонів - по 300 гривень за тонну. Паливо має надходити на генерацію протягом 2014 року.

Пропозиція "Траст Інвест" була дорожчою приблизно на 10 гривень за тонну. При цьому обидві компанії запропонували вищі ціни порівняно з поставками 2013 року. Наприклад, іще в липні та ж "Траст Інвест" продавала "Донбасенерго" вугілля по 990 гривень за тонну.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в жовтні 2013 року тонну вугільної продукції, виробленої держпідприємствами, реалізовували за середньою ціною 479,5 гривні.

"При проведенні тендерних процедур подробиці операційної діяльності учасників не є інформацією, обов'язкової для розкриття. У першу чергу "Донбасенерго" цікавить наявність у постачальника матеріально-технічної бази, достатньої для виконання виробничих планів компанії, а також дотримання умови "ціна-якість", - повідомила INSIDER голова прес-служби "Донбасенерго" Інна Хюреніна.

Донецьку компанію "Траст Інвест" засновано 2012-го Дмитром Шкляровим, який також виступає її директором. Компанія має спільну адресу з офісом бізнесмена Олександра Козодоя, який займав посаду заступника Віктора Януковича, коли той був губернатором Донецької області. За даними Forbes, вугільний трейдер пов'язаний із компанією ДФРЦ та групою МАКО Олександра Януковича. 2012 року він продав "Донбасенерго" вугілля на 5080 млн грн.

Ще два трейдери з цієї ж групи - "Укрвостокснабжение" і "Консалтинг Кепітал" - постачали вугілля на державну генерацію "Центренерго". Загалом на січень 2013 року дві компанії продали "Центренерго" вугілля на 8,2 млрд гривень.

Сам собі Гуменюк

Компанію "Енергоінвест Трейдинг", яка, радше за все, стане новим постачальником пального на електростанції "Донбасенерго", створено цього року. Вона зареєстрована в Донецьку по вулиці Артема, 130. За цією адресою розташований бізнес-центр "Донецьк Сіті", який належить компанії "Інвестиції та розвиток" Ігоря Гуменюка.

Гуменюк – колишній гендиректор компанії АРС, на якій Рінат Ахметов заробив перший мільйон. Міноритарні частки в фірмі "Інвестиції та розвиток" належать Василю Мікуліну та Ірині Фрідман.

У серпні компанія Гуменюка "Енергоінвест Холдинг", яка також зареєстрована в БЦ "Донецьк Сіті", придбала на приватизаційному конкурсі за 719 млн гривень 60,8% акцій "Донбасенерго".

 

 

"Енергоінвест Холдинг" створено в червні 2013 року, за два місяці до приватизації. Офіційним власником компанії є голландська Energoinvest Holding, якою, своєю чергою, згідно з реєстром акціонерів, володіє британська Whitebridge Resources Ltd.

Британська компанія в українських ЗМІ відома тим, що в середині нульових була великим покупцем українського металу в Британії, який перепродавала потім кінцевим споживачам в Європі. При цьому компанія також імпортувала сировину на українські підприємства гірничо-металургійного комплексу.

Основними контрагентами британської компанії були: "Азовсталь", "Авдіївський коксохім" і "Запоріжкокс", які спочатку були в складі корпорації АРС, а потім увійшли до складу СКМ Ріната Ахметова. Тобто основним призначенням британської компанії було – вивід прибутку з українських заводів із метою оптимізації податків.    

Кінцевим власником "Енергоінвест Холдинг" називає себе мультимільйонер Ігор Гуменюк. Йому також  належить контроль у ТОВ "Краснолиманське", яке видобуває близько одного мільйона тонн вугілля в рік (850 тис. тонн 2012 року) на потужностях однойменної державної шахти.

"Краснолиманське" взяло ліцензію на відпрацювання запасів, і ми побудували (на території ДП Краснолиманська, - INSIDER), по суті, нову шахту, за винятком видачі вугілля. У нас є договір із держпідприємством "Шахта "Краснолиманська", в межах якого ми використовуємо транспортний ланцюжок", - сказав Гуменюк в інтерв’ю Forbes.

В "Енергоінвест Холдинг" не відповіли на запит INSIDER щодо походження вугілля, яке реалізується спорідненою компанією.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.11.2018, 11:50
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus