В Україні покажуть виставу за неопублікованим твором Андруховича

Літературно-музичний перформанс покажуть у п'яти містах України
Фото Катерини Аврамчук
6 лютого 201410:33

У лютому в Україні покажуть виставу "Альберт, або Найвища форма страти", створену на основі неопублікованого оповідання Юрія Андруховича.

У мультимедійному оповіданні братимуть участь сам Андрухович у ролі оповідача, Уляна Горбачевська – голос, та Марк Токар - контрабас, голос.

Ідея такого поєднання належить Олі Михайлюк — для того, щоб оповідання стало живим, творці використовують звук, музику, зображення.

Дія відбувається на тлі чорно-білої графіки — ілюстрацій Анатолія Бєлова. Під час дійства з ними працює vj-group CUBE.

"Альберт" дивує перш за все простотою й доступністю. Крізь нього не потрібно продиратися, проте його потрібно відчувати. Його не потрібно розшифровувати, проте його варто додивитися до кінця", - говорить письменник Сергій Жадан.

"Оскільки простота й доступність, пропоновані глядачеві, відкриваються лише тому, хто любить і вміє слухати оповіді — страшні, запаморочливі й ніжні. Чи просто тому, хто любить і вміє. Це як біблійні історії. В переказах грішників", — вважає він.

За словами Ольги Жук, куратора Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал", вистава для неї  була одним із найсильніших вражень на Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz.

"Її цілком можна наводити як приклад, пояснюючи комусь, що таке Gesamtkunstwerk — тотальне мистецтво, що ґрунтується на синтезі різних форм творчості, коли сума становить значно більше, ніж її складові. Текст Юрія Андруховича, спів і вокальні імпровізації Уляни Горбачевської, анімована графіка Анатолія Бєлова, режисура та сценографія Олі Михайлюк — склали дивовижну алхімію, що переплавила жанр середньовічного мораліте у цілком сучасну історію", - вважає Жук.

Вистава буде презентована в лютому в Івано-Франківську, Тернополі, Києві, Запоріжжі та Одесі.

"У творі йдеться про вічні питання, які набувають особливої гостроти у складні часи. Про неодмінну присутність чорного в білому, яке може підсилитися завдяки твоїй зневірі та слабкості та заповнити собою життя, перетворюючи його на темряву й смерть", - вважають організатори з мистецької агенції "АртПоле".

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.11.2018, 12:42
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus