Спекотний сезон: 10 must-see серіалів літа

Що нового було в серіальній індустрії за останні три місяці, крім заяложеного True Detective
Кадр з фільму ""Восьме чуття""
21 серпня 201513:10

Загальна думка така, що літо, як не крути, - "мертвий сезон", особливо, що стосується гучних кінопрем’єр. Загальна, але хибна: якщо у великому кіно, дійсно, спостерігається затишшя перед осінньою бурею, то світ серіалів вирує.

INSIDER вибрав для вас найпомітніші і найдостойніші прем’єри сезону, не забувши подбати й про стилістичну різноманітність: тут вам і жахи, і драматичні трилери, і мелодрами з комедіями. І це не враховуючи таких химерних жанрових утворень, як, наприклад, "Німеччина-83". Одним словом, вродило рясно. Час зібрати врожай.

Серіального вам завершення літа!

________________________________________

"Грейс і Френкі" (Grace and Frankie), початок - травень-червень.

Після чудернацької "Незламної Кіммі Шмідт" Netflix робить ще одну вкрай вдалу вилазку на територію нетипових комедійних серіалів – і якими ж силами це зроблено! У головних ролях – золота гвардія, цвіт і слава Голлівуду: Джейн Фонда, Лілі Томлін, Мартін Шин і Сем Вотерстон.

 

Дві жінки, які все життя ворогували між собою, раптово – і це найнейтральніше тут слово – дізнаються, що їхні чоловіки (чоловіки похилого віку) кохають один одного і мають намір одружитися. Все руйнується на очах, життя несеться бозна-куди і треба врятувати бодай щось.

Тут хочеш-не-хочеш, а потоваришуєш. Щоправда, номінально серіал вийшов наприкінці весни, але не згадати про нього в цій добірці було б просто злочином: попри повагу до літніх комедій "На межі" і "Спекотного американського літа", до "Грейс і Френкі" вони ну ніяк не дотягують. Занадто пласко, занадто мало "високої" дотепності.

Кому дивитися: насамперед поціновувачам таланту зазначених акторів, а таких має бути чимало. Але й тим, хто назавжди закоханий у вічний гумор "Друзів": виконавчим продюсером тут виступила Марта Кауффман.

________________________________________

 

"Шепіт" (The Whispers), початок - 1 червня.

Американська дівчинка мало не вбиває свою маму, але говорить, що це витівки її уявного друга Дріла. За справу береться агент ФБР Клер Бенніган (Лілі Рейб, "Американська історія жахів"), яка дуже скоро доходить вкрай невтішних висновків: та дівчинка – не єдина, все більше американських дітей коять жахливі речі, а потім говорять про свою невинуватість.

Час замислитися про повномасштабне – і хитро сплановане – позаземне вторгнення. Так, експлуатація дітей із метою налякати – набридлий, замацаний і малосимпатичний хід. Але "Шепіт" виправдовує те, що не весь саспенс тут виростає з цього: загальна атмосфера не зовсім здорового суспільства, яке знає про свій стан і внутрішньо готове до "покарання", важить не менше.

Плюс – тут дійсно буває дуже страшно. Попри певні сюжетні банальності, всупереч нестиковкам і передбачуваності окремих колізій - страшно. Чого не скажеш ані про майже автопародійний "Крик", ані про добре задуманий, але абияк втілений "Звіринець".

Кому дивитися: хто не проти ще раз бути наляканим "дияволом в подобі ангела" і хто знає, що будувати містичний трилер на базі класичного "Вторгнення викрадачів тіл" геть не поганий варіант. Особливо, якщо серед продюсерів серіалу у вас Стівен Спілберґ.

________________________________________

 

"Восьме чуття" (Sence8), початок - 5 червня.

Певно, найамбітніший проект Netflix і найвідчайдушніша спроба Вачовскі виправдатися після низки гучних провалів – спроба знову повторити успіх, та головне - сюжетну зухвалість "Матриці". І їм це майже вдається: науково-фантастичний серіал розповідає про вісьмох героїв із найрізноманітніших куточків світу, які в один момент розуміють, що можуть спілкуватися і розуміти одне одного на відстані (еволюційний стрибок, ага).

У комплекті героїв (невідомі актори): трансгендер із Сан-Франциско, ведмежатник із Берліна, водій автобуса з Найробі, бізнес-леді з Сеула. Є той, хто хоче зібрати їх разом, і ті, хто хочуть знищити.

Багато ЛГБТ-проблематики (привіт, Лано), замальовок у дусі розумного National Geographic про кожну з країн, головоломних питань - і вкрай мало відповідей. Що й не дивно: перед нами самісінький початок, серіал закроєний одразу сезонів на шість, а в першому нас, по суті, лишень знайомлять із героями. Все це прогнозовано химерно, але відірватися годі.

Кому дивитися: кого не лякає гігантоманія і кому не здався занадто претензійним "Хмарний атлас"; кому подобаються несподівані перелицювання жанрових моделей; фанатам Вачовскі; і навіть поціновувачам пізніх (найкращих) Стругацьких. 

________________________________________

 

"Люди" (Humans) початок - 14 червня.

Британсько-американський серіал, що цілком здатен потягатися з "Восьмим чуттям" за звання найкращого фантастичного серіалу сезону (або й цілого року). Римейк шведських "Справжніх людей" розказує про паралельне сьогодення, де на допомогу людям приходять сінти – людиноподібні роботи.

Вони страшенно полегшують життя, їх можна в будь-який спосіб експлуатувати (і навіть сексуально), за бажання перепродавати. Але ж на те це і хороший серіал – він не стільки про тих сінтів, скільки про людей: про моральність і результати своїх дій, про інерцію і ті наслідки, до яких призводить інфляція чуттєвості й принциповості.

Одним словом, не про технологічні новації, а таки про людську природу. Хоча і того, й того тут удосталь, адже сюжетних ліній запущено з запасом: тут і звичайна сім’я, яка бере сінта для допомоги по господарству, і старий учений, якого опікає сінт, але й група сінтів-утікачів, які мають інтелект і не готові миритися зі статусом покірливих слуг. І навіть сінт-убивця. 

Кому дивитися: кому сподобалася нещодавня симпатична стрічка Ex Machina і хто хотів би, аби вона була дещо довшою і схожою на "Чорне дзеркало". Ну й ще тим, хто любить серіали, які прикидаються чимось геть іншим, ніж є насправді.

________________________________________

 

"Німеччина-83" (Deutschland-83), початок - 17 червня.

Чи то ретро-мелодрама про шпигунів, чи то трагікомедія (вкрай рідкісний, до речі, жанр) про зламний для Європи період "холодної війни" – німецький серіал однаково дивує і причаровує.

Молодого комуніста з НДР Мартіна Роха вербує штазі і засилає до ФРН, аби там він пішов на військову службу і здобув дані про дії і плани НАТО. Хлопець їде і потрапляє до геть іншого світу, капіталістичного раю і частини західної цивілізації. Тут – дух свободи і неймовірні можливості, там – хвора мати і вагітна подружка. Серйозні моральні дилеми, перевірка всіх життєвих ідеалів, вирішення долі повоєнного світу – але й прекрасна картинка, блискучий саундтрек і чудовий кастинг. І принципова відсутність чорно-білих тонів в оповіді – величезна перемога "Німеччини-83". На американському телебаченні, до слова, серіал демонструватимуть мовою оригіналу і з субтитрами. Он як вчепило.

Кому дивитися: шанувальникам ну дуже оригінального – якісного, зухвалого і свіжого – продукту, і тим, хто хотів би подивитись, як виглядає суміш стрічок "Гудбай, Ленін" і "Життя інших".

________________________________________

 

"Клуб дружин астронавтів" (The Astronaut Wives Club), початок - 18 червня.

Лише на позір всуціль жіночий серіал, який у реальності виявляється добротною ретро-мелодрамою, з упізнаваним колоритом епохи і  не без претензій на серйозну проблематику.

Дружини найкращих синів Америки, жінки-яким-заздрять наприкінці 1960-х утворюють щось на кшталт закритого клубу для обраних і намагаються не просто відповідати соціальному образу – намагаються зламати серйозні та давні стереотипи.

Бо з одного боку, перед нами епоха безмежних людських можливостей і освоєння космосу, але з іншого - гендерної нерівності, як і боротьби за свої права, ще ніхто не скасовував. Легкий, але геть не легковажний серіал – красивий, зрозумілий, дещо пізнавальний. Тобто – стовідсотково літній.

Кому дивитися: вочевидь, фанатам "Безумців", але також і тим, кому не вистачило лірики в чудовому "Мангеттені" і хто продовжує тужити за "Відчайдушними домогосподарками".

________________________________________

 

"Містер Робот" (Mr. Robot), початок - 24 червня.

Одна з найгучніших прем’єр літа, що отримала продовження на другий сезон ще до виходу першого.

Перед нами - першосортна драма, яка вдало прикидається техно-трилером: Елліот – хакер-соціопат, який удень захищає величезну компанію від кібератак, а вночі бореться з мережевим злом, аби хоч якось захистити найближчих.

Абсолютно блискучий Рамі Малек грає геніального хлопчину з розладом особистості і серйозною внутрішньою дилемою: ненавидіти і боротися, покладаючись винятково на себе, а чи доєднатися на запрошення таємничого Містера Робота до кіберугруповання і спробувати повалити владу корпорацій, спровокувавши грандіозну економічну кризу.

Багато неполіткоректності, чимало психоаналізу (стосунки з батьком як проекція стосунків із владою), вдосталь феєричних персонажів і купа проклятих питань – одним словом, справжній і чистопородний must-see.

Кому дивитися: певно, не стільки фанатам "Хакерів" і "Матриці" (хоча алюзій на неї тут, хоч греблю гати), скільки шанувальникам "Декстера" і "Бійцівського клубу" – Елліот однаковою мірою і благородний кібер-маніяк, і бунтівний офісний планктон.

________________________________________

 

"Збій" (Glitch), початок - 9 липня.

Чудовий австралійський серіал, який має всі шанси залишитися практично невідомим. Причина – в історії, яка вже нещодавно була блискуче втілена режисерами "На поклик скорботи".

На обличчя - повторення, хоча з суттєвими застереженнями. Бо якщо у французів серіал ще триває і до остаточних відповідей там дуже далеко, то австралійці умістилися в шість серій – і як умістилися.

Поліцейський Джеймс знаходить на цвинтарі маленького містечка шістьох людей: брудних, голих і з повною амнезією. Всі вони були мертві, всі померли в різний час (і в різні епохи), всі воскресли, ніхто не знає чому, але абсолютно кожен потребує бодай-якихось відповідей. Ну й суспільство не повинно нічого знати. Але ж ще живі чиїсь родичі та близькі...

Кому дивитися: тим, хто не дочекається американського римейку Returned, оцінив "Воскресіння" і любить не стільки містику, скільки міцні драми з не одним сюжетним дном.  

________________________________________

 

"Бійтеся ходячих мерців" (Fear the Walking Dead), початок - 23 серпня.

Поки п’ятий сезон "Ходячих мерців" безнадійно грузне у хитросплетіннях сюжету, на екрани виходить його бічна гілка – не повноцінний спін-оф, а таки окремий серіал, дія якого відбувається в тому ж світі: але не в Атланті, а в Лос-Анджелесі, і не після, а на самому початку епідемії. Коли лишень трапляються перші випадки "воскресіння" і велика антропологічна революція тільки-но набирає обертів.

У центрі – сім'я матері-одиначки і розлученого вчителя: у кожного свої діти (і навіть один син-наркоман), але бажання вижити в них одне на всіх.

Перший сезон – шість серій. І така концентрація обнадіює.

Кому дивитися: хочеться вірити, що це буде цікаво не лише вірним фанатам Walking Dead, а й тим, кому подобаються витонченіші фільми-катастрофи – фільми, де не лише кров і тваринний страх, а ще й, скажімо, перегляд суті людського суспільства. Як от в "Явищі", наприклад.

________________________________________

 

"Суспільна мораль" (Public Morals), початок - 25 серпня.

Остання велика прем’єра літа, де продюсером – удруге за сезон! - виступив сам Стівен Спілберґ. Перша серія буде на тому тижні, але вже можна зрозуміти, що саме нам покажуть.

Нью-Йорк кінця 1960-х, початок грандіозного наркотрафіку, останні роки поганих хлопців-яких-ми-любимо – з поняттями про честь і гідність, але з поступовим і все більш неуникним переходом на бік повноцінної темряви.

Поліцейський Террі (Едвард Бьорнс, "Місто гангстерів") з відділу суспільної моралі розуміє правила, за якими грають його колеги, і вони йому не надто подобаються. Але й неможливість залишатися тут "чистим" він також усвідомлює.

До того ж, у нього підростають сини, а отже, конфлікту по лінії "правильне виховання" (закон) – "сумнівний особистий приклад" (людська природа) уникнути не вдасться. Чудовий, до речі, контрапункт до "Клубу дружин астронавтів": той самий час, але такі різні оптики.

Кому дивитися: тим, хто скучив за "Підпільною імперією" і ще не забув шарму "Хрещеного батька" і "Колись в Америці". Тобто тим, кого мучить питання, хто ж краще впорався з темою – Скорсезе, Коппола чи все ж – шансів мало, але не зарікаємось - Спілберґ. 

________________________________________

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Не(по)бачені" шедеври: 10 великих мультфільмів, які ми недооцінили

Не "Грою престолів" єдиною: 10 must-see серіалів весни

Розмір має значення: 9 міні-серіалів, аби ви нарешті забули про "Холмса"

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

  • а чому не пишете, на яких каналах їх можна дивитись в Україні??? більшість з них можна дивитись на платних телеканалах в мережах операторів платного телебачення. то чому ви не можете виконати цю свою функцію ЗМІ і донести таку корисну інформацію до читачів видання? вкажіть телеканали, будь ласка. наприклад, Шепіт показує канал FOX. http://www.foxtv.ru/thewhispers

10.01.2020, 22:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus