Мистецтво любові: 25 подій ГогольFest'у, які варто побачити на власні очі

Гід по головній культурній події осені
Фото: Facebook/ГОГОЛЬFEST
16 вересня 201515:03

Уже завтра на столичному ВДНГ розпочнеться новий, восьмий "сезон" фестивалю сучасного мистецтва "ГогольFest". Цього року він пройде під гаслом "Мистецтво війни. Мистецтво миру. Мистецтво любові".

"ГогольFest" – це більш ніж 11 напрямів і незліченна кількість подій.

Тому INSIDER обрав для вас 25 подій, які ви як справжній поціновувач мистецтва просто не можете пропустити.

Але вибір, звичайно, за вами!

 

 

 

"Імміграніада"

Режисер: Станіслав Пуздряк, оператори: Станіслав Пуздряк, Віталій Скігар, Володимир Царюк.

Автори цього документального фільму подорожували п’ятьма європейськими країнами (Польща, Німеччина, Чехія, Італія, Франція) та показали, як живуть українці за кордоном, і чому вони вирішили емігрувати.

Режисер та оператор Станіслав Пуздряк наголосив, що його фільм "нікого не засуджує та не вихваляє, а створений для того, щоб показати причини, через які люди мігрують, і чи варте воно того. Фільм Immigraniada — це спроба поглянути на проблему з іншого боку".

Коли, де: 23 вересня, 19:30, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр).

Вартість квитка: 60 грн.


 

 

"Під електричними хмарами"

Режисер: Олексій Герман-молодший, оператори: Cергій Михальчук, Євген Прівін.

У головних ролях: Луї Франк, Чулпан Хаматова, Мераб Нінідзе, Петро Гонсовський, Анастастія Мельникова.

Повнометражний українсько-російсько-польський фільм розповідає про події в майбутньому, хоч і не далекому – глядачі потраплять у 2017 рік.

Стрічка складається із взаємопов’язаних новел, герої яких представляють різні покоління, вони живуть у маленьких і великих містах і належать до різних соціальних прошарків.

Точкою їхнього перетину стає недобудований хмарочос, власники якого не знають, що з ним робити, проте є інші люди, які вже мають на нього свої плани.

Своєю роботою режисер показує історію боротьби та самого життя в різних проявах.

Завдяки нагороді "Срібний ведмідь" Берлінського кінофестивалю "Під електричними хмарами" став однією з найбільш обговорюваних кінокартин року.

Коли, де: 20 вересня, 19:30-22:00, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр).

Вхід безкоштовний.


 

 

"Наша Файта"

Режисери: Михайло Карпенко, Павло Мандзич.

Навесні цього року ужгородська студія "Наша Файта" зробила комедійну пародію на програму російського журналіста Дмитра Кисельова. Попри не завжди зрозумілий закарпатський діалект, відео зібрало вже більше мільйона переглядів на YouTube.

В "арсеналі" студії "Наша Файта", власники якої в минулому учасники КВК, є не тільки пародійні ролики, а й комедійний мультсеріал з однойменною назвою "Наша Файта". В ньому показане колоритне життя жителів Закарпатської області.

І саме на "Гогольфесті" відбудеться прем’єра п’ятого епізоду мультсеріалу. Головний герой - хлопець, який розчарувався в житті та у своїй країні, після чого починає шукати загадкового персонажа Мирослава Ракатоша, який здатен повернути хлопцеві жагу до життя.

Коли, де: 26 вересня, 21:00, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр).

Вартість квитка: 60 грн.


 

 

DOCUDAYS UA: "Жива Ватра"

Режисер: Остап Костюк, оператори: Олександр Поздняков, Микита Кузьменко.

Стрічка "Жива Ватра", після дебюту на київському Docu Days, вже встигла перемогти на фестивалі Hot Docs у Канаді, який є одним із найбільших форумів документального кіно.

У документальному фільмі розповідається про три покоління вівчарів, які живуть в українських Карпатах. 82-річний Іван, який уже готується до власного похорону, 39-річний Василь займається молодими вівцями та 10-річний Іван, котрий починає навчання у школі-інтернаті райцентру. 

Кіно розповідає про традиційне ремесло, що не дозволяє проявляти слабкість чи відпочивати у вихідні.

Як зазначає режисер Остап Костюк, його документальна стрічка розповідає про гармонійний світ, який люди майже втратили.

Коли, де: 18 вересня, 19:30, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр).

Вхід безкоштовний.


 

 

Дилогія "Київ-Москва"

Режисер: Олена Хорева.

"Київ-Москва" складається з двох частин. До його створення долучилися десятки українських і російських документалістів, чию роботу поєднала режисер Олена Хорева. В першій частині фільму події відбуваються в Києві на Євромайдані, в Москві, у нещодавно анексованому Криму, в Одесі та в зоні АТО. Кінострічка показує хроніку подій очима очевидців і поєднує людей із різних країн.

Друга частина фільму зосереджена на окремих історіях простих людей з України та Росії. Автори зіграли на контрасті масштабних подій і розповідях про героїв фільму з однаковими професіями, котрі живуть у різних країнах. Дилогія "Київ-Москва" показала життя людей по обидва боки українсько-російського кордону на тлі нещодавніх подій в Україні.

Коли, де: 1 частина - 19 вересня, 21:00, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр), 2 частина – 22 вересня, 19:30, ВДНГ, 6-й павільйон (Кінотеатр).

Вхід безкоштовний.

 

 

 

 

"Мистецтво війни. Мистецтво миру"

Режисер: Влад Троїцький.

Новий сезон "Гогольфесту" розпочнеться з гучної київської прем’єри перформансу "Мистецтво війни". Основою для нього став однойменний трактат стародавнього китайського воєнного стратега Сунь-Дзи. Але, попри назву, в музично-театральному проекті йдеться насамперед про недопущення цієї війни та утримання миру.

У "Мистецтві війни" візьмуть участь піаніст Сергій Ботвинов, актори театру "ДАХ", камерний ансамбль "Артехатта". Звучатимуть музичні твори Баха, Філіпа Ґласса, Арво Пярта, Генделя та Шнітке.

Коли, де: 17 вересня, 21:00, 9-й павільйон (Велика сцена-1). 18 вересня, 20:00, ВДНГ, 9-й павільйон (Велика сцена-1).

Вхід платний: 200-250 грн.


 

 

"Життя за царя"

Режисер: Джуліано Ді Капуа.

Українці можуть знати Ді Капуа завдяки його постановкам спектаклю "Монологи вагіни". Цього року він привіз свою п’єсу, присвячену таємній терористичній російській організації "Народна воля", яка діяла у другій половині дев’ятнадцятого століття.

За основу вистави використовувалися листи "народовольців", тексти їхніх виступів, мемуарів і промов на судах.

В обмежених камерних умовах режисер показує покоління людей, які не знають, як використати свої сили. Вони були зайвими для влади та не знайшли свого місця у тогочасному суспільстві.

Завдяки Ді Капуа герої п’єси виринають із забуття і зображують універсальні відчуття та стан речей - байдужість системи, боротьбу зі самодержавством, нерозуміння з боку більшості, набуття і втрату ілюзій та, попри все це, - збереження інтересу до світу і життя.

Коли, де: 26 вересня, 17:00, 20:00, ВДНГ, 17-й павільйон (Театральна мала сцена).

Вхід платний: 300 грн.


 

 

"Антігона"

Режисер: Люсі Береловіч за творами Софокла і Бертольда Брехта.

Музика для хорів: Влад Троїцький, Dakh Daughters.

За постанову давньогрецької трагедії про Антігону взялася молода французька режисерка Люсі Берелович. Вона стала відомою завдяки успішній постановці п’єси "Лукреція Боржіа" і встигла стати асоційованим режисером на національних сценах Франції.

Разом з актором Тібо Лакруа та українським фрік-кабаре Dakh Daughters Берелович покаже свій варіант "Антігони". За основу вона взяла два класичні тексти спектаклю – Софокла та Бертольда Брехта.

Сьогодні особливо актуальною є тема п’єси – свобода говорити і робити те, що вважаєш правильним, незважаючи на всі можливі утиски.

Коли, де: 22 вересня, 19:00, Кіностудія імені Довженка (Театр DIYA).

23 вересня, 19:00, Кіностудія імені Довженка (Театр DIYA).

24 вересня, 19:00, Кіностудія імені Довженка (Театр DIYA).

Вхід платний: 200 грн.


 

 

Дегустаційний тізер "Як я була Алісою... Мистецтво Любові"

Режисер: Влад Троїцький, Dakh Daughters.

Спочатку Влад Троїцький хотів зробити два різні перфоманси – "про Алісу в країні чудес" Льюїса Керрола та "Мистецтво любові". Проте згодом вирішив, що краще їх об’єднати. Так і народився новий проект, прем’єрний тізер якого буде представлений на "Гогольфесті".

У ньому розповідається, як маленька дівчинка Аліса дорослішає, показується її світогляд і розуміння любові.

Дегустаційний тізер складається з шести різних історій про дитинство, любов і дорослішання дівчат із Dakh Daughters. У цих історіях фрік-кабаре розкаже власні інтерпретації "Аліси" Керрола.

Коли, де: 22 вересня, 22:00, ВДНГ, 9-й павільйон (Велика сцена-1).

Вхід платний: 350 грн.


 

 

"Коротка історія російського інакомислення"

Режисер: Елена Гремина, ТЕАТР.DOC

Московський документальний ТЕАТР.DOC привіз свою останню прем’єру про найдраматичніші моменти історії Росії. Вистава розповідає про реальні події та реальних людей.

У "Короткій історії" зображуються інакодумці з різних періодів – декабристи, революціонери. Їхня мета полягає в досягненні свободи в часи репресивної влади.

Зараз п’єса є особливо актуальною не тільки через політичні події в Росії та світі, але також і через те, що сам ТЕАТР.DOC перебуває під утисками російської влади.

Коли, де: 27 вересня, 17:00, 21:00, ВДНГ, 17-й павільйон (Театральна мала сцена).

Вхід платний: 300 грн.

 

 

 

 

ATLAS ESTREMO

Юрій Андрухович, гурт Karbido.

Останній спільний проект Юрія Андруховича і польського гурту Karbido – Atlas Estremo - це поєднанням джазово-панкової музики (саксофон, ударні та бас-гітара) і літератури (роман "Лексикон таємних міст" Андруховича став основою текстів "Атласу").

Виступ складається із 13 номерів, які репрезентують 13 міст в атласі, в яких були всі учасники проекту. Починаючи з Антверпена, Андрухович і Karbido поступово "пересуваються" в західному напрямку, "закінчуючи" у Вроцлаві. Під час цієї подорожі на сцені вони розповідають про своє бачення ситуації в країнах, зокрема в Україні та Росії, про конфронтацію між очікуванням і реальністю, загрозу втратити свободу, небезпеку, стереотипи, захоплення і розчарування.

Коли, де: 19 вересня, 22:00, ВДНГ, 9-й павільйон (Альтернативна музика. Велика сцена-1).

Вхід платний: 150 грн.


 

 

Опера "Трояндовий бутон"

Гурт "Хамерман Знищує Віруси".

До повноцінної прем’єри опери про Каїна та Авеля музиканти авангардної групи готувалися п’ять років. Вони вирішили показати власну версію першого в історії людства вбивства, причиною якого, на їхню думку, могла стати жінка.

За словами учасників гурту, ця історія потребувала незвичайної форми, тому і вибір музикантів зупинився на опері. В ній будуть присутні класичні елементи – арії, монологи, діалоги, приправлені активною жестикуляцією та фірмовим стилем самих музикантів.

У ролі Авеля буде Альберт Цукренко, а Каїна гратиме другий учасник ХЗВ – Володимир Пахолюк. Також у ній візьмуть участь Тетяна Неістова, піаніст Павло Павлосюк, оперний співак Андрій Перебийніс.

Якщо "Трояндовий бутон" отримає схвальні відгуки, музиканти пообіцяли підготувати на наступний "Гогольфест" новий проект, цього разу - у формі балету з назвою "Дядя Стьопа на Марсі".

Коли, де: 20 вересня, 20:00, ВДНГ, 9-й павільйон (Альтернативна музика. Велика сцена-1).

Вхід платний: 150 грн


 

 

Вистава-концерт про JOY DIVISION

Автор ідеї, режисер: Ксенія Скакун.

Музиканти: Василь Скакун (гітара, вокал), Павло Римкевич (бас) , Михайло Кушнарьов (ударні).

Учениця Богдана Ступки Ксенія Скакун організувала разом із молодими українськими акторами музичну виставу-концерт про культовий британський гурт Joy Division та його фронтмена Яна Кертіса.

Завдяки поєднанню форматів театральної вистави з концертом, глядачі не будуть тихо сидіти на місцях - вони зможуть підспівувати акторам і музикантам, а також танцювати під кавери найвідоміших пісень гурту.

Загалом буде 10 документальних епізодів про життя самого Кертіса та дуже багато живої музики.

Коли, де: 21 вересня, 19:00, ВДНГ, 19-й павільйон (Альтернативна музика. Альтернативна музична сцена).

Вхід платний: 100 грн.


 

 

"Фантоми і лабіринти"

Виконавець: Ян Пейс (Великобританія).

Ян Пейс – це один із найвідоміших британських піаністів світу. Завдяки своєму таланту та навчанню в найпрестижніших навчальних закладах світу, він став віртуозом у сфері сучасної музики.

За більш ніж два десятки років роботи відомий піаніст встиг виступити у щонайменше двадцяти країнах.

Попри велику кількість прем’єрних програм (а їх уже понад 150), виступи Пейса завжди особливі завдяки оригінальній подачі та інтерпретації музичних творів.

Коли, де: 27 вересня, 21:30, ВДНГ, 9-й павільйон (Академічна музика. Велика сцена-1).

Вхід платний: 150 грн.


 

 

Музично-поетичний перформанс "Рамаяна. Диалоги о вечном"

Виконавці: Shanti People, Антон Сліпаков.

Для роботи над новим музично-поетичним перформансом були об’єднані зусилля київського гурту Shanti People, чия вокалістка Наташа Горлова (Ума) співає Мантри на Санскриті під електронні ритми, лідера групи "Вагоновожаті" Антона Сліпакова і Валерія Горлова (Maoya).

В основу проекту покладено тексти стародавнього індійського художнього епосу "Рамаяна".

Коли, де: 17 вересня, 20:00, ВДНГ, 19-й павільйон (Альтернативна музика. Альтернативна музична сцена).

Вхід безкоштовний.

 

 

 

 

[ре]архівація

Проект літературної програми, що складається із 8 заходів. У їх основі - звернення до архівів як місця фіксації пам'яті, зберігання знань про епоху у творах, відкриття й осмислення щільно закритого та майже невідомого чужого досвіду.

Ключовий концепт циклу - ознайомлення з літературою ХХ століття у трьох вимірах: передчутті війни, самої війни та повоєнних періодів.

Мирослав Лаюк, Ростислав Семків, Юрій Ковалів, Аліна Сандуляк, Ірина Забіяка, Оксана Щур, Олена Галета, Яніна Пруденко спробують крізь призму творчості Гюнтера Грасса, Мішеля Турньє, Джонатана Літтела, митців Розстріляного Відродження, архівних фотографій та сучасного українського медіа-мистецтва відкрити нові дискурси літературного простору.

Коли: 18.09-23.09, 25.09-26.09, 19:00.

Де: Літературний простір (38-й павільйон).


 

 

Іван Рябчій і Роман Кабачій: розмова про роман Мішеля Уельбека "Покора"

Після стрілянини в паризькій редакції Charlie Hebdo та втрати після цього друга Бернара Маріса письменник Мішель Уельбек припинив промоцію свого роману. Та розмови про нього як один із найскандальніших творів останнього часу не припиняються.

Антиісламська позиція в романі спровокувала гарячі дискусії. Власне, про сам твір, а також події та колізії, що виникли навколо нього, до розмови запрошують перекладач Іван Рябчій (переклав роман Уельбека українською) та журналіст Роман Кабачій.

Коли: 22.09.2015, 20:00.

Де: Літературний простір (38-й павільйон).


 

 

Незворотність як вирок і шанс: література, яку змінила війна (від Гроссмана через Єлінек до Літтелла)

Літературний оглядач INSIDER Євген Станісевич під час лекції в рамках літературної програми пропонує ознайомитися з корпусом текстів перекладної літератури.

Здебільшого вона не є широковідомою українському читачеві. Станісевич пропонує ближче ознайомитися з творчістю Василя Гроссмана, Ельфріде Єлінек і Джонатана Літтелла.

Коли: 24.09.2015, 19:00.

Де: Літературний простір (38-й павільйон).


 

 

Круглий стіл "Квір-література: реалії та перспективи" (Юрій Ярема, Іван Рябчій, Ірина Шувалова. Модераторка: Тетяна Трофименко).

Література, яку часто сприймають лише як чтиво для ЛҐБТ-спільноти, уже давно окреслила свій курс на ознайомлення широкого кола українців із цими творами.

Ще 6 років тому в Україні вийшла перша на пострадянському просторі антологія сучасної світової квір-літератури, яка містить українські переклади творів 30 авторів із 15 країн Європи й Америки.

Одна з ініціаторок та укладачок цієї книги Ірина Шувалова долучиться до розмови про квір-літературу на "ГогольFest".

Окрім неї, участь у круглому столі візьме автор нещодавно виданого роману "Тепло його долонь" Юрій Ярема, першої української книги, яка присвячена одностатевим стосункам і сприйняттю українцями ЛҐБТ-спільноти.

Круглий стіл має на меті не лише ознайомити читачів із творами квір-тематики, а й окреслити важливість толерантного мислення та цінувати інакшість.

Коли: 26.09.2015, 17:30.

Де: Літературний простір (38-й павільйон).


 

 

Поетичний проект "Воздух"

Учасниками проекту на межі кількох видів мистецтва - літератури, театру, музики і візуального мистецтв - стали поет Мирослав Лаюк та акторка театру "Дах" Тетяна Троїцька.

Музиканти і художники спеціально для заходу розробили музично-візуальну програму.

Мирослав Лаюк розповів INSIDER про ідею проекту: "Ми говоритимемо про те, яким прекрасним і водночас трагічним є місце, де ми перебуваємо, ми говоритимемо про квіти і кулі, красу й огиду, любов і війну, про те, як важко людина тримається за територію, але при цьому легко віддає слова, що їй належать. Говоритимемо про те, як мова може убивати, душити, і про те, як вона може зцілювати, вдихати в інших любов".

Коли: 19.09.2015, 20:30.

Де: Літературний простір (38-й павільйон).

 

 

 

 

Артем Сердюк "Управління проектами для творчих команд"

Артем Сердюк розповість про критерії вибору проектного підходу, який принесе найбажаніший результат, враховуючи специфіку продукту та середовища.

Важливою стане інформація для творчих команд та тих, кому цікаве розуміння адаптації інструментів гнучкого управління проектами. Лектор дасть поради готовим до змін і вдосконалення продукту на будь-якому етапі проекту (навіть на стадії завершення).

Коли: 18.09.2015, 18:30.

Де: 2-й павільйон.


 

 

Євген Карась "Арт-менеджмент"

Відомий галерист і куратор Karas Gallery Євген Карась проведе дискусію про арт-менеджмент. Під час заходу він поділиться своїм досвідом кураторської діяльності та подискутує про роль галерей в еко-системі мистецького світу.

Галерист розповість, чим відрізняється куратор від арт-менеджера і чому вони важливі в арт-сфері. Окрім того, слухачі матимуть можливість зазирнути на "арт-кухню" та розібратися у процесі реалізації арт-проекту на всіх його етапах.

Коли: 19.09.2015, 11:00.

Де: 2-й павільйон.


 

 

Влад Троїцький "Дегустація завтрашнього дня"

Головний меседж цьогорічного "ГогольFest" - "дегустуй завтра вже сьогодні". Власне, про це йтиметься під час лекції Троїцького в рамках освітньої програми.

"Наш культурний контекст відкидає нас у наше "вчора", а художники - провідники в наше "завтра", - переконаний він.

Поділитися досвідом, як займатися "завтрашнім", тобто майбутнім уже сьогодні, засновник "ГогольFest" Троїцький готовий під час бесіди з відвідувачами фестивалю.

Коли: 19.09. 2015, 19:00.

Де: 2-й павільйон.


 

 

 

Катерина Тейлор "Менеджмент культурних подій або культура як бізнес"

Менеджер культурних проектів та арт-консультант проведе лекцію для відвідувачів "ГогольFest" про арт-сферу. Експерт у сучасному візуальному мистецтві пропонує погляд на культуру як самодостатню галузь, що здатна заробляти гроші, а люди, які працюють у цій сфері, отримувати прибуток.

Лекція зацікавить усіх, хто вважає себе креативним класом і готовий розвивати креативну економіку в Україні.

Коли: 23.09.2015, 18:00.

Де: 2-й павільйон.


 

 

Леонід Марущак "М'яка сила мистецтва: соціальна роль арт-менеджменту"

Куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру поділиться власним досвідом координації культурних проектів. Чимало заходів, які було проведено від Львова до Маріуполя, доводять, що соціальна складова арт-менеджменту нині актуальна, як ніколи.

На прикладі конкретних реалізованих проектів Леонід Марущак розповість, чому такі проекти важливі та необхідні в українських реаліях, та що може вийти з цього в недалекому майбутньому. Куратор поділиться досвідом декомунізації у мистецтві і як розпізнати радянський арт, який не має пропагандистських та ідеологічних мотивів.

Коли: 27.09.2015, 14:00.

Де: 2-й павільйон.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 19:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus