"МарсіЯнин"

До знятих останнім часом гучно-галасних "Гравітації", "Прометея" та "Інтерстеллара" додався страшенно самотній, трохи брутальний і неймовірно винахідливий "Марсіянин"
Фото: foxmovies.com
9 жовтня 201514:00

Побачила світ екранізація бомбового роману Енді Вейра "Марсіянин". За кіно взявся рівноапостольний Рідлі Скот, тому любителі фантастики заздалегідь тамували подих, лаштували урочисті часовідліки і всоте втичили трейлери, які за пару днів збирали мільйони переглядів на YouTube.

Фільм вийшов на славу, я не очікував сюрпризів, бо читав книгу: режисер особливо не відступає від сюжету та і славиться класними фантастичними фільмами. За сюжетом – третя висадка людей на Марс закінчується екстреною евакуацією через раптову бурю, під час якої астронавт Марк Вотні залишається на поверхні, а інші – в паніці відлітають на Землю.

Він дивом виживає після травм, доповзає до житлового модуля і думає, як йому протягнути чотири роки до прибуття наступної місії на Марс, як зв’язатися з НАСА, де вважають його мертвим, і як виростити картоплю, натягавши в житловий модуль марсіанськго ґрунту і задобривши його вмістом власного біотуалету.

За нього щиро переживаєш.

Сцени болю і каяття гамселять із середини. Кущі картоплі першого марсіанського плантатора Вотні ростуть прямо в житловому модулі, та він безжурний оптиміст: навіть у тісноті-самоті серед смороду лагідно говорить "Привіт" першим паросткам першого врожаю, вітаючи.

 Фото: foxmovies.com

Навіть незважаючи на часті панорами, в фільмі замало Марсу: буревіїв із червоних уламків засохлої крові, просіяних через решета життя, решета болю, страждання і марних зусиль. У книжці Вотні нескінченно довго їхав на марсоході, а той був ніби стімпанкова авіація, яка працює на відрижці механіка і ранкових марсіанських туманах. Шлях крізь нескінченну пустелю рубінового сяйва і раптових, зривистих вітрів до евакуації видавався вічним. Читач засинав поряд, а у фільмі все промайнуло швидкоплином, ніби і не сидів дві з половиною години перед екраном. Фільм вийшов трохи зіжмаканий. Враження приємне, але відчуття, ніби він мав тривати ще години дві мінімум.

Так само, як і не покидає відчуття, що все це просто "Аполлон-13" на Марсі, де все далі, всього більше і все небезпечніше. Де замість трьох днів до мети летіти півроку, де на поверхні замість пари днів маєш пробути кілька тижнів. Тільки місія називається не "Аполлон", а "Арес", але місій так само декілька, перша з яких збирає аншлаги, а наступні – відбуваються з куди меншим медіа-шалом, поки не починається драма. Але чуваки з таким почуттям гумору, як у Вотні, не пропадають навіть на там.

Марк на Марсі вже дуже довго, тому буде не проти, якщо йому складуть компанію в кіно. Він жартуватиме від безвиході, а ви – за нього розпереживаєтесь. І вболіватимете. Особливо, якщо не читали книжку.

До знятих останнім часом гучно-галасних "Гравітації", "Прометея" та "Інтерстеллара" додався страшенно самотній, трохи брутальний і неймовірно винахідливий "Марсіянин".

Розділи :

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 06:42
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus