Креативна революція: Фантики "Euromaydan is..." та кольорові каски

INSIDER'у вдалось поспілкуватися з творцями останніх трендів Майдану – авторами наліпок "Євромайдан це..." та будівельником Юрком, який розмальовує каски
Серед пошановувачів творчості Юрка - письменниця Ірена Карпа. Фото: Facebook/Богдан Уцеха
17 грудня 201315:01

Не залежно від того, який результат матиме по собі Євромайдан, він назавжди увійде в історію, як революція креативу і творчості. Виставки відомих художників, відкритий університет, виступи "Ляписа Трубецкого" і возз'єднаного "Океану Ельзи", і, звичайно ж, - неперевершена народна творчість. Саме це робить Майдан затишним, теплим і красивим.

INSIDER'у вдалось поспілкуватися з творцями останніх трендів Майдану – авторами наліпок за мотивами легендарних фантиків Love is: "Євромайдан це..." та будівельником Юрком, який простими маркерами розмальовує каски.

Мальовані каски мирного протесту

 

"Ну, я не дуже люблю говорити. І не вмію…Я краще малюю", - щиро посміхаючись каже нам Юрко.

Він – сорокарічний будівельник з Тернополя, який робить життя на Євромайдані трохи красивішим і приємнішим. Простими маркерами Юрко розмальовує помаранчеві будівельні каски, які майданівці використовують для захисту від гумових кийків силовиків.

На Майдані чоловік з 2-го грудня.

"Приїхав сюди після того, коли побачив як силовики на Майдані розігнали студентів. Молодь, яка мирно грілася біля бочок, яка співала… Ми всі тут стоїмо за ідею. За яку – ви і сама знаєте", - пояснює Юрко.

Роботи Юрка

Каски чоловік розмальовує лише третій день. "Знаряддя праці" в нього прості – звичайні кольорові маркери і коректор, яким він вимальовує білі квіти.

"Я працюю не сам, - сміється чоловік, – у мене є група підтримки – мої бойові товариші з Майдану", - каже Юрій, показуючи на трьох усміхнених чоловіків біля себе.

 

За словами "революційного художника", товариші підкидають йому ідеї, а він вже втілює їх в життя.

Юрій хоч і працює будівельником, але сам закінчив художню школу і у вільний від роботи час малює картини. Переважно пейзажі.

Скільки загалом вже розмалював касок не знає.

"Вже перестав рахувати. Деякі каски поїхали на Стрий, на Львів, в Тернопіль. А в неділю одну ми подарували письменниці Ірені Карпі", - з піднесенням в голосі каже художник.

 
 

 

"Ми також плануємо одну вручити Руслані. Правда, нам ще треба дістати автомобільний лак, щоб покрити малюнок, щоб той не злазив. От тоді ця каска з малюнком буде "на віка", - розповідає чоловік.

Продавати свої роботи Юрій відмовляється на відріз, хоча охочих вдосталь. За 10 хвилин нашого спілкування, до "революційного художника"  підійшло близько п'яти бажаючих придбати його творчість. Біля "робочого місця" Юрка лишень є маленька пластикова пляшка з написом: "На маркери". Інших грошей Юрій не бере.

"Я не хочу продавати свої роботи. Коли прийде час - зроблю ходу в таких касках", - каже він.

Фантики "Euromaydan is..."

 

Ще один креативний "євромайданівський" тренд останніх днів – наліпки за мотивами легендарних фантиків "Love is".

"Євромайдан – це …. пригостити "тітушку" чаєм з печеньками… коли на твоєму дні народженні мільйон гостей… коли кияни скандують "Слава Україні!". Це все – продукт "мозкового штурму" п'ятьох активістів громадського сектору Євромайдану.  

"Ми помітили, що бракує якогось яскравого сегменту, який міг би передати дух Майдану, підхоплювався б людьми", - розповідає одна з авторів ідеї Василина Думан.

За словами активістів, одна  з задач, над якою вони працювали, - це підвищення рівня любові на Майдані, бажання знизити агресію.

 Наліпки за мотивами легендарних фантиків "Love is". Ілюстаціїї з Facebook

"Ми – за мирний протест", - розповів нам активіст Андрій.

 Наліпки за мотивами легендарних фантиків "Love is". Ілюстаціїї з Facebook

Даній ініціативі лише п'ять днів. Дизайнерську частину роботи виконують двоє дівчат – професійний дизайнер Ната і просто хороша художниця Саша.

Поки в арсеналі активістів є тільки близько двадцяти малюнків, але команда працює над подальшою розробкою наліпок.

Процес малювання

Найцікавіше, що між собою ці п'ятеро творців майданівських "лав'ізок" не були знайомі до революції.

"Нас всіх познайомив і здружив Майдан. Тут є люди, яких я знаю декілька днів, але довіряю як старим друзям", - розповідає Василина.

Команда
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • надеюсь, что эта вакханалия когда-нибудь прекратится и люди придут в себя от этого массового помешательства. хотя история показывает, что люди не учатся на своих ошибках - это змея, которая кусает сама себя за хвост. когда-нибудь это пройдёт, но не сейчас - забудут уроки все в последний раз дурной вкус теперь иметь воспитание, когда положение заменяет знания

 • Cool! Like it a lot, but please make correct spelling. Not "EuroMaydan", but EuroMaidan ;) It's important to have single movement but not thousands of small ones.

 • ВАУ!

 • Сподіваюсь що коли все добре закінчиться заснують мелаль "За Майдан!" Героям слава !!! Привіт з Голландії

 • Люди, ви хоч уявляєте які ви круті?!!!!!!!!!!!!!! Я вас обожнюю!

3.12.2019, 20:16
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus