Поки не настало літо, чи хоча б весна не почала бути до нас більш прихильною, потрібно насолоджуватися до біса різноманітним культурним життям столиці. Бо влітку, як не крути, концерти більшою мірою відбуватимуться в рамках фестивалів, театри підуть на канікули, а ви захочете роз’їхатись у відпусти подалі від розпеченого київського асфальту.
Тому - ловіть момент!
INSIDER пропонує добірку найцікавіших подій тижня. Вам залишається тільки не пропустити їх!
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
16 квітня в клубі Atlas відбудеться концерт гурту Pianoбой.
Пояснювати, що ж за гурт Pianoбой немає сенсу. Всі добре знають проект Дмитра Шурова - одного з найкращих піаністів нашої країни.
Окрім старих пісень, на концерті прозвучить і кілька абсолютно нових, які увійдуть до третього альбому.
Де, коли: 19:00, 16 квітня, клуб Atlas (Артема, 37-41).
Подробиці тут.
Читайте також: Дмитрий Шуров: Родина - это ёж, которого мы съедаем в детстве, и от которого не можем избавиться
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
18 квітня о 19:00 у Будинку архітектора соліст російського інді-фолк гурту The Retuses проведе акустичний вечір.
Можна точно сказати, що за 7 років існування гурту вони перейшли з "молодих і перспективних" у повноцінне самобутнє явище на російській музичній сцені.
За цей час The Retuses подорослішали, їхня музика стала більш поетичною і серйозною, привертає все більше поціновувачів.
Де, коли: 18 квітня, 19:00, Будинок архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
У суботу, 18 квітня, в київському Гідропарку відбудеться Ukraine United Fest - благодійний концерт, спрямований на збір коштів для лікування та реабілітації поранених бійців.
Сама подія проходитиме в форматі тематичного вечора хардкору та вуличного панку.
Учасники з’їдуться з Одеси, Києва, Донецька, Мелітополя, Житомира, Тернополя.
Одним словом: 14 колективів і спільна мета - підтримка наших поранених військових і забезпечення необхідними персональними медикаментами тих, хто на передовій.
Де, коли: 18 квітня, 15:30, клуб Rainbow біля виходу з метро "Гідропарк".
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
24 квітня до Києва завітає з концертом музикант Mujuice. Це творчий псевдонім "електронщика", звукорежисера та виконавця Романа Литвинова.
Окрім нього, виступатимуть Kulakostas, Koloah, Mashkin, Vovk.
Де, коли: 23:00, клуб Atlas, (вул. Січових Стрільців, 37–41).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
КІНО:
Щотижня в кінотеатрі Cinema City у вас є можливість подивитися новинки прокату і головне - допомогти відновити київський кінотеатр "Жовтень". Так 16 квітня о 19:00 в рамках благодійного кіноклубу демонструватимуть "Дикі історії" - шість короткометражних стрічок, об'єднаних темою помсти і точки кипіння.
Усі, хто свого часу кривдив Габріеля Пастернака, на свою біду, опинилися разом із ним в одному літаку. Краще не думати, чим це завершилося, а прийти і самому побачити.
Де, коли: 16 квітня, 19:00, ТРЦ "Оушен Плаза", 3-й поверх.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
КІНО:
23 квітня о 19:00 в кіноклубі "Врятуй Жовтень" буде показано фільм "Людський капітал".
Фільм розповідає історію велосипедиста, збито джипом у ніч перед Святвечором. Що трапилося тієї ночі? Як змінить ця аварія долі заможної сім'ї Бернаскі й родини Ровеллі, яка перебуває на межі банкрутства?
Екранізація в стилі нео-нуар однойменного бестселера американського письменника Стівена Амідона.
Кошти, зібрані з продажу квитків, ідуть на реконструкцію київського кінотеатру "Жовтень", що постраждав від пожежі восени 2014 року.
Де, коли: 23 квітня, 19:00, ТРЦ "Оушен Плаза", 3-й поверх.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ЛІТЕРАТУРА:
22 квітня о 18:30 відбудеться офіційне відкриття справді довгоочікуваного "Книжкового Арсеналу".
У цьогорічній програмі - понад 200 подій для дорослих і дітей: презентації нових книг, проектів, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання і театральні перформанси.
Головна країна-гість цього року - Чехія.
Щодня - спеціальна поетична і музична програма. 23 квітня з 19:00 до 24:00 - Всесвітній день книги продовжиться Ніччю "Книжкового Арсеналу".
Де, коли: з 22 по 26 квітня, "Мистецький Арсенал" (Лаврська, 12).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛІТЕРАТУРА:
23 квітня о 15:00 в рамках "Книжкового Арсеналу" відбудеться доволі таки непересічна подія - презентація книги "Коран. Переклад смислів з арабської мови".
5 років знадобилося кандидату історичних наук, перекладачу та досліднику Михайлу Якубовичу на те, щоб перекласти Коран українською мовою.
Що б хто не казав - а це і справді важлива подія. І зовсім не лише для мусульман. Коран - не лише головна книга ісламу. Коран - частина світового спадку, витвір мистецтва.
Де, коли: 23 квітня, 15:00, зал "Авангард", "Мистецький Арсенал" (Лаврська, 12).
Деталі тут.
_________________________________________
![]() |
ТЕАТР:
16 квітня в театрі ім. Івана Франка відбудеться показ документальної вистави "Щоденники Майдану".
П'єсу написала драматург Наталія Ворожбит, а на сцені її поставив режисер Андрій Май. На сцені без декорацій актори почергово виконують монологи людей, яких можна було зустріти взимку на Майдані.
Вони грають волонтерів, медиків, режисерів, чиїхось матерів, школярок і козаків. Жартують, плачуть, ходять до невропатолога, готові взяти до рук зброю чи тікати за кордон.
Де, коли: 16 квітня, 19:00, театр ім. І. Франка (пл. Івана Франка, З).
Подробиці тут.
Читайте також: Незручний театр. Драматург Наталія Ворожбит про те, як дивитися "Щоденники Майдану"
_________________________________________
![]() |
ТЕАТР:
21 квітня в рамках весняного сезону фестивалю "Британський театр у кіно", покажуть "Tiт Андронік" за п'єсою Вільяма Шекспіра. Постановка Шекспірівського театру Globe.
Режисер - Люсі Бейлі, композитор - Джанго Бейтс, художник - Вільям Дадлі.
Експериментальна і наповнена жорстокістю до країв, ця п'єса Шекспіра, написана з небувалою енергією, була одним із головних хітів раннього етапу його кар'єри.
Навколо постановки Люсі Бейлі зразка 2006 року свого часу здійнялося чимало галасу через надзвичайно реалістично зображене насильство, від якого, за чутками, деякі глядачі навіть втрачали свідомість.
Де, коли: 21 квітня, 20:30, Культурний центр "Кінотеатр "Київ" (вул. Велика Васильківська, 19).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ТЕАТР:
Якщо ви вирішите не йти наступної середи на відкриття "Книжкового Арсеналу", то ми пропонуємо вам дещо старе, але перевірене часом - спектакль "Павлік Морозов", який показуватимуть 22 квітня о 19:00.
Епічна трагедія "Павлік Морозов" створена на основі однойменного твору Леся Подерв’янського, до якого було спеціально дописано роль бога Танатоса.
Дещо незвичний погляд на вчинок радянського піонера в поєднанні з креативною режисурою сприяли тому, що про цей спектакль і досі говорять бурхливо й завзято. За словами акторів, під час постановки п'єси єдина проблема полягала в тому, що "Павлік Морозов" – це дійсно епічна трагедія, дуже страшна вистава.
Адже на сцені ми бачимо шість смертей: убивають, матір, батька, братів. Але твір Подерв'янського дуже важко зробити серйозною виставою.
Що ж з цього вийшло, можете оцінити самі.
Де, коли: 22 квітня, 19:00, Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
У четвер, 16 квітня, о 19:00, PinchukArtCentre запрошує на лекцію "Імперське в міській пам'яті сучасного Києва".
Розпад СРСР і зміна ціннісних орієнтирів змінили перспективу бачення історії імперської спадщини - було відновлено низку історичних назв вулиць, оригінальні функції декотрих споруд, передусім релігійного призначення.
У рамках лекції учасники обговорять, як ці й інші образи втілюються в теперішньому Києві; як вони впливають на міський розвиток; в яких випадках історична спадщина виступає аргументом для змін, і які значення можуть вкладатися в поняття "історичної справедливості".
Лекцію читатиме Ольга Мартинюк, історик, викладачка КПІ. Для участі в лекції потрібно зареєструватися.
Де, коли: 16 квітня, 19:00, PinchukArtCentre (Басейна, 1/3-2).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
17 квітня о 19:00 маємо прекрасну нагоду дізнатися про епоху блокбастерів у Столітті спогадів - кінокритик Надія Заварова читатиме лекцію про "Кінематограф третього тисячоліття".
Лекція присвячена найважливішим подіям в історії кінематографа (так-так, у кінематографі теж є свої "священні" дати), що сталися з 2000 року по сьогоднішній день – новим технологіям блокбастера.
І, звісно, на слухачів чекає розповідь про вічне повернення сучасних авторів до класики кінематографа.
Де, коли: 17 квітня, 19:00, Освітня станція 31В1 (вул. Пушкінська, 31В1).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
17 квітня о 19:00 Олексій Коган проведе у "Циферблаті" другу зустріч у рамках циклу лекцій "Слухаємо разом". Це чудова нагода послухати музику та почути багато цікавих історій про неї. Якщо хочете знати все й по трохи, заходьте на лекцію. З Когана – знання, з вас – уважність.
Вхід за умовами простору "Циферблат": перша година – 36 грн, кожна наступна – 18 грн (кава, чай, печиво – скільки завгодно).
Де, коли: 17 квітня, 19:00, вільний простір "Циферблат" (вул. Володимирська, 49-а).
Подробиці тут.
Читайте також: Алексей Коган: Для меня все без исключения директора радио и телеканалов – это успешные наркодилеры
_________________________________________
![]() |
ВИСТАВКА:
З 16 квітня в галереї Brucie Collections у рамках "Французької весни" триватиме виставка фотографій Франсіса Джакобетті.
Французький фотограф і режисер Франсіс Джакобетті, якого вважають одним із найвидатніших сучасних майстрів фотографії, народився в Марселі 1939 року.
У довіднику спеціалізованого британського видавництва Phaidon Press Limited "Техніка фотозйомки найвідоміших фотографів світу" він фігурує як один із сорока найвидатніших фотографів усіх часів, які вирізняються своїм неповторним і самобутнім стилем.
Де, коли: з 16 квітня до 12 липня, галерея Brucie Collections (вул. Артема, 55-б).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ДИСКУСІЯ:
21 квітня у рамках проекту "Культура vs пропаганда" відбудеться дискусія між Сонею Кошкіною та Олександром Ройтбрудом. Тема розмови - цензура.
Модеруватиме дискусію журналіст Остап Дроздов.
Сьогодні на законодавчому рівні в культурно-інформаційному просторі України існує низка обмежень і заборон – на трансляцію російських телеканалів, на показ російських серіалів, на публічне використання радянської та нацистської символіки тощо. Чи зміцнюють такі заходи інформаційну безпеку? Чи захищають вони інформаційний простір від впливу пропаганди та ідеологічних "мін уповільненої дії"?
Про це та інше вестимуть розмову учасники дискусії.
Вхідним квитком на захід є дитяча книжка, яка стане внеском у спільний проект
Фундації Дарини Жолдак і Форуму видавців – "100 000 книг для сільських бібліотек".
Де, коли: 21 квітня, 19:00, FEDORIV Hub (Arena City, вул. Велика Васильківська, 5 (5-й поверх).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
МАЙСТЕР-КЛАС:
22 квітня відбудеться майстер-клас Агати Етманович "Нове життя старого заводу", присвячений оновленню індустріальних просторів за допомогою культурних ініціатив.
Лекторка розповість, як з покинутого заводу зробити зону залучення місцевих громад і туристів та як підвищити рівень культурного дозвілля у віддалених районах міста. Наведе приклади взаємовигідної співпраці між бізнесом і культурою, а також розкаже про ревіталізацію промислових зон в рамках програми стабільного урбаністичного розвитку ЄС.
Де, коли: 22 квітня, 18:30, Києво-Могилянська бізнес-школа (вул. Волоська, 8/5, 4 корпус НаУКМА, 4 поверх, Ideas Gallery)
Подробиці тут.