Якщо хтось ще не помітив, то квітнева погода до киян відверто не прихильна, але це сповна компенсується насиченим культурним життям столиці.
Уже сьогодні можна відвідати концерт молодого одеського гурту EPOLETS, який, до речі, вже зараз є хорошою альтернативою російській попсі, що лунає звідусіль.
Або ж якщо вам не до смаку "молодняк", можна піти на фестиваль "Музика гідності" – там гратимуть "Крихітка", Dakh Daughters, Сергій Кузін та інші. Кошти спрямують на лікування поранених і постраждалих у зоні АТО, тому ви тут можете поєднати приємне з корисним.
Увесь наступний тиждень – кіно, презентації нових книжок, нетривіальні лекції, екскурсії і концерти.
INSIDER пропонує вам добірку найцікавіших подій тижня. Не пропустіть!
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
2 квітня одесити EPOLETS повертаються до Києва.
Наприкінці минулого року група випустила свій другий альбом під назвою DOGMA, що став підсумком тривалої роботи музикантів і цього разу є більш цілісним продуктом із багатошаровим саундом, більш осмисленим і серйознішим змістом текстів.
У новій платівці Epolets заглиблюються в нові для них напрями, однак зберігають свою фірмову мелодійність. Альбом є двомовним і поєднує пісні українською та англійською мовами.
Менш ніж за три роки існування EPOLETS випустили 7 релізів і 2 офіційні відео.
Місце, час: Sentrum, вул. Шота Руставелі, 11, 19:00.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
2 квітня відбудеться масштабний фестиваль героїчної пісні "Музика Гідності".
Гратимуть шістнадцять українських гуртів і виконавців: "Ярмак", Nesprosta, "Крихітка", Dakh Daughters, Сергій Кузін, Mad Heads, "Нумер 482", Катя Chilly, Тоня Матвієнко, Арсен Мірзоян, OT VINTA, "Один в каное", Vivienne Mort, "Мандри", "Телері", Zapaska.
До проекту "Музика Гідності" готують кавер-версії українських героїчних пісень часів повстанських рухів.
Зібрані кошти від продажу квитків та аукціону спрямують на лікування поранених і постраждалих у зоні АТО, які перебувають у головному військовому клінічному госпіталі МОЗ. Ініціатор фесту - фонд "З Країни в Україну".
Місце, час: Stereo Plaza, просп. Червонозоряний, 119, 19:00.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
3 квітня о 19:00 відбудеться сьомий концерт серії New Music: Ukraine – твори Максима Шалигіна і Луї Андріссена.
Максим Шалигін зараз проживає в Нідерландах – залишився там після отримання ступеня в Королівській Гаазькій консерваторії. У Європі про нього вперше заговорили в 2012-му, коли симфонія Шалигіна для скрипки соло "Листи до Анни" була відзначена на легендарному конкурсі Gaudeamus. Того ж року музику Максима вибрали для проекту Gesamt Ларса фон Трієра.
Українську прем'єру "Листів до Анни" здійснить Еммі Стормс, одна з найкращих нідерландських скрипальок. Другу частину програми складе виконання знаменитої "Симфонії відкритих струн" класика сучасної голландської музики Луї Андріссена. За 12 струнних відповідає камерний ансамбль Armonia Ludus і диригент Міхеїл Менабде.
Місце, час: 3 квітня, 19:00, Fairmont Grand Hotel Kyiv (вул. Набережно-Хрещатицька, 1).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
У п'ятницю, 3 квітня, в Циферблаті відбудеться концерт молодого київського піаніста Vic Eugene Nicholson. Музичним профілем піаніста-самоучки є джазова композиція (регтайм, страйд, бугі, беррелхаус, бібоп).
Вхід за умовами простору: перша година - 36 грн, кожна наступна - 18 грн.
Місце, час: 18:00, вільний простір "Циферблат" (Володимирська, 49-а).
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
У четвер, 9 квітня, о 20:00 відбудеться перший сольний концерт гурту 5 Vymir після виходу альбому "Містолінія".
5 Vymir продовжує втілювати урбанізм у своїй музиці, вони презентують новий ЕР у розширеному складі.
Місце, час: 20:00, 9 квітня, Sentrum (вул. Шота Руставелі, 11).
Подробиці тут.
Читайте також: МУЗЫКА.UA: 5 Vymir. Народження українського інді-року
_________________________________________
![]() |
МУЗИКА:
10 квітня до Києва приїде шведський музикант Джей Джей Йохансон.
Він привезе зі собою новий альбом "X" - як і всі твори Йохансона, атмосферний і проникливий. Jay-Jay Johanson пише тонкі меланхолійні пісні ось уже 20 років. Його емоційно-сумний вокал неможливо сплутати ні з чим.
Коли під час виступів музикант ковзає пальцями рук по мікрофонній стійці, здається, що музика ніби випливає з нього і плавно обіймає весь зал.
Що тут ще казати - встигніть купити квиток.
Місце, час: Sentrum, вул. Шота Руставелі, 11, 19:00.
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛІТЕРАТУРА:
У п’ятницю, 3 квітня, о 18:00 у синьому залі Будинку кіно відбудеться презентація книги "Династія Тарковських" - історична хроніка життя та діяльності династії Тарковських.
Автор - Неллі Тарковська-Гассанова. У програмі: фрагменти з фільмів, відео-інтерв’ю А. Тарковського, виступи Михайла Слабошпицького, Станіслава Чернілевського, Вадима Скуратівського, Сергія Тримбача, Ольги Самолевської.
Місце, час: 3 квітня, 18:00, синій зал Будинку кіно (Саксаганського, 6).
_________________________________________
![]() |
ЛІТЕРАТУРА:
7 квітня о 19:00 у рамках проекту "Донбаські студії" відбудеться дискусія "Реальний та уявний Донбас", а також презентація книги Марти Студенної-Скрукви "Український Донбас".
Предметом дискусії стане усвідомлення Донбасу, його відмінність і подібність до інших регіонів України, його уявне, міфологічне та реальне.
Участь у дискусії візьмуть перекладач Андрій Бондар, кандидат історичних наук Леся Гасиджак, доктор філософських наук Вахтанґ Кебуладзе, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук.
Місце, час: 7 квітня, 19:00, вулиця Набережно-Лугова, 8, 2-й поверх.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
4 квітня о 13:00 в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться лекція про аматорські, повсякденні і любительські зйомки - "Вернакулярна фотографія: коротка історія нескінченного створення і споживання історій".
Kodak, Polaroid, цифрові камери дали можливість кожному фіксувати і документувати будь-яку мить реальності. Зараз люди навіть не помічають, як беруть участь у соціальному ритуалі виробництва і споживання зображень. Чи становлять насправді тонни приватних фотознімків якийсь інтерес: як документація, як історія, як мистецтво?
Лектор — мистецтвознавець Любава Іллєнко (Україна-Німеччина). Вхід вільний.
Місце, час: 4 квітня о 13:00, вулиця Набережно-Лугова, 8, 2-й поверх.
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
У суботу, 4 квітня, Ростислав Семків читатиме лекцію "Збочена логіка самотності: Франц Кафка".
Франц Кафка писав, що ненавидить усе, крім літератури. Можливо, він просто бачив, що саме мистецтво покликане витворити наново новий простір для людського існування?
Лекція дасть уявлення про сутність модерністського експерименту в прозі, а також докладно ознайомить із життям і творчістю одного з чільних модерністів своєї доби – Франца Кафки.
Буде глибше інтерпретовано окремі зразки його короткої прози ("Перевтілення", "Сільський лікар"), а також романи ("Процес", "Замок", "Америка").
Для участі в лекції потрібно зареєструватися. Після цього вам повідомлять місце проведення.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
8 квітня о 19:00 відбудеться лекція курсу "Література ХХ-ХХІ", яку прочитає Сергій Іванюк.
Лектор пропонує огляд найновіших шукань у царині сучасної європейської прози, включно з аналізом найрезонансніших романів Милорада Павича "Хозарський словник", "Пейзаж, намальований чаєм", Віктора Пєлєвіна "Чапаєв і пустота", "Generation П", Кадзуо Ішіґуро "Залишок дня", "Не відпускай мене" та Джуліана Барнса "Англія, Англія" і "Відчуття завершення".
Місце, час: 8 квітня, 19:00, Національний музей Тараса Шевченка.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ЛЕКЦІЯ:
8 квітня відбудеться друга лекція нового сезону циклу "Образ", на якій розповідатимуть про Луїзу Буржуа.
Вона була одночасно однією з найвпливовіших фігур у мистецтві останнього століття і однією з наймаргінальніших художниць. Її робота, що виходить за рамки всієї хронології течій модернізму, до самих пізніх років перебувала на периферії основної "сцени".
Інтелектуально насичене і відчайдушно відверте мистецтво Луїз Буржуа є одним із важливих культурних ключів до опису думки і художніх практик сучасності, до розуміння того, чим було двадцяте століття і чим стає двадцять перше.
Лектор: Леся Прокопенко, куратор, культуролог, учасниця Міжнародного форуму Public Art. Вхід вільний, але за реєстрацією.
Місце, час: 19:00, арт-центр Closer, Нижньоюрківська, 31.
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
КІНО:
2 квітня на екрани виходить українсько-російська стрічка "Незламна".
У ролях: Юлія Пересільд, Євген Циганов, Джоан Блекхіте, Микита Тарасов і Віталій Лінецький, для якого ця роль стала однією з останніх.
Це фільм-історія українки, снайпера Другої світової війни Людмили Павличенко. Свого часу вороги влаштували полювання на неї. На рахунку Павличенко – більш ніж 300 влучних пострілів. Після війни українка дружила з Елеонорою Рузвельт, брала участь у конференції, котра фактично змінила результат Другої світової війни.
Режисер картини – Сергій Мокрицький. Фільм знято у копродукції України та Росії.
Місце, час: кінотеатр "Київ".
_________________________________________
![]() |
КІНО:
6 квітня о 20:00 у кінотеатрі "Київ" відбудеться відкриття кінопрограми фестивалю "Французька весна в Україні".
Мистецтво фуги - фільм-відкриття цього року. Режисер Бріс Ковен і виконавиця однієї з головних ролей приїздять до Києва, і в цей вечір представлятимуть стрічку перед глядачами.
Також у програмі стрічки "Жовтоокі крокодили" Сесіль Телерман, "Наступного разу я стрілятиму в серце" Седріка Анже, "Родина Бельє" Еріка Лартіго і трилогія Седріка Клапіша – "Іспанка", "Красуні", "Китайська головоломка".
Місце, час: 6 квітня, 20:00, кінотеатр "Київ" (Червоноармійська, 19).
_________________________________________
![]() |
КІНО:
З 9 квітня в Києві стартує "Тиждень іспанського кіно".
Відкриватиме фестиваль нова комедія Еміліо Мартінеса Ласаро — "Вісім баскських прізвищ", відзначена багатьма нагородами (включно з трьома "Гойями") за акторські ролі.
Найтитулованіший фільм у добірці - зворушливий роуд-муві "Легко жити з заплющеними очима" Давіда Труеби, тріумфатор нагород "Гойя" 2014 року, що забрав усі топ-призи.
Також у добірці стрічки "Магнітне дерево" дебютантки Ізабель де Аугував'є та "Люди на місцях" режисера Хуана Кавестані
Закриватиме "Тиждень іспанського кіно" спеціальна подія до 400-річчя з дня публікації другої частини роману Сервантеса - показ однойменного історичного епосу "Дон Кіхот" з особливим гостем, відомим режисером Мануелем Ґутьєресом Араґоном.
Місце, час: відкриття відбудеться 9 квітня о 19:30 у Культурному центрі "Кінотеатр "Київ".
_________________________________________
![]() |
КІНО:
9 квітня о 20:00 у Кінопанорамі показуватимуть добірку австралійських короткометражок від мистецької формації Wiz-Art.
У програмі стрічки "Какату" Метью Дженкінга, "Мертві ідеї" Овена Тревора, "Касета для знайомств" Стіва Бейкера, "Не дививсь" Ніка Ку, "Дорожня помста" Ніка Ку, "Паризькі озера" Роберта Стефенсона та інші.
Час, місце: 9 квітня о 20:00, Кінопанорама (вул. Шота Руставелі, 19).
Докладніше тут.
_________________________________________
![]() |
ВИСТАВКА:
8 квітня о 19:00 в "Я Галерея" відбудеться відкриття персональної виставки Микити Кадана.
Виставка представляє живописні, графічні роботи та об'єкти різних років, об'єднані темами "периферійних зображень" і "зображення периферії". Художник здійснює вкрай особистісну систематизацію знайдених візуальних матеріалів, збирає з них власний "поетичний архів".
Виставка триватиме до 27 квітня.
Час, місце: 19:00, "Я Галерея" (Хорива, 49-б).
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ЕКСКУРСІЯ:
У неділю, 5 квітня, відбудеться спеціальна екскурсія "Герої Донбасу. Інвентаризація".
Донбас тривалий час був представлений як регіон героїв-трударів, які здатні за чотири роки виконати п’ятирічний план, стати вугільною/спортивною/бізнес столицею України.
Натомість рік початку стаханівського руху був одним із найкривавіших в історії ХХ століття. Згідно з даними істориків, в Україні у 1937-1938 рр. було заарештовано 267 579 осіб і 122 237 засуджено до розстрілу.
Тож хто вони, герої Донбасу? Жертви чи ентузіасти?
Вартість екскурсії: для дорослих - 40 грн, для студентів 15 грн, для школярів і пенсіонерів - 10 грн.
Місце, час: 5 квітня, 14:00, Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6.
Подробиці тут.
_________________________________________
![]() |
ДИСКУСІЯ:
8 квітня у рамках проекту "Культура vs пропаганда" відбудеться чергова дискусія на тему блогосфери. Учасниками дискусії стануть Krus Krus (Олександр Барабошко) та Сергій Дідковський. Модеруватиме захід журналіст Олексій Ананов.
Вхідним квитком на захід є дитяча книжка, яка стане внеском у спільний проект Фундації Дарини Жолдак і Форуму видавців – "100 000 книг для сільських бібліотек".
Реєстрація на подію обов’язкова.
Місце, час: 8 квітня, 19:00, простір FEDORIV Hub (Arena City, вул. Велика Васильківська, 5, 5-й поверх)
Докладніше тут.