Найочікуваніші українські фільми 2018 року

Цього року мусить вийти майже 50 фільмів. Тут ми напишемо про ті, які в своїй заявці вже викликають цікавість.
Фото talktome.com.ua
16 січня 201820:01

Минулого року українське кіно встановило рекорд – у прокат вийшло 34 фільми (рахуючи альманахи, не рахуючи окремі короткометражки). А три з них встановили рекорди за зборами – "DZIDZIO Контрабас" зібрав майже 22,5 мільйони гривень; "Кіборги" - перевалили 20 мільйонів (і досі в прокаті), "Сторожова застава" - 19 мільйонів. Сюди можна було б зарахувати і "Слугу народу - 2", який хоч і вийшов 24 грудня 2016-го, але його основні збори припали на 2017-й, і склали майже 24 мільйони). Вперше за 26 років незалежності ми можемо раувати касу, не соромлячись її розміру.

2018 рік має показати, чи може українське кіно втримати взяту планку.

За скромними підрахунками повнометражних художніх, документальних та неігрових фільмів, зроблених за повного або часткового фінансування Держкіно, і за кошт приватних компаній, цього року мусить вийти майже 50. Тут ми напишемо про ті, які в своїй заявці вже викликають цікавість. А наскільки вони будуть успішними, покаже час.

  1. Міф (прем’єра – 25 січня)

Режисер: Леонід Кантер та Іван Ясній ("Добровольці Божої чоти")

Документальний фільм

Чиї кошти: Держкіно - 620 тис. грн., спільнокошт – 370 тис. грн.

Про що: про життя на сцені та смерть на фронті українського оперного співка Василя Сліпака

 

Чому це може бути цікаво: 2015 року смерть від кулі снайпера солдата з позивним "Міф", соліста Паризької опери, сколихнула серця багатьох, не лише в Україні, а й світі. Фільм розкаже про всі складові життя того, хто вчився у Львові, виступав в нью-йоркському Карнегі-Хол, як соліст – в опері Парижу, а потім став волонтером і, врешті, через 19 років проведених за кордоном, після віднайденого успіху, повернувся до України, щоб піти в АТО добровольцем.

   

  1. Викрадена принцеса (прем’єра - 7 березня)

Режисер: Олег Маламуж (дебют)

Анімаційний фільм

Чиї кошти: Держкіно – 19 млн. 44 тис. грн., приватні – 76 млн. 178 тис. грн.

Про що: про принцесу, чаклуна, хлопця-молодця і їхні пригоди

 

Чому це може бути цікаво: в Україні люблять мультики, "Микита Кожум’яка" показав, що у нас може бути повнометражна анімація, якщо лишень вкласти більше грошей, зібрати велику команду і довірити великій компанії. У "Викрадену принцесу" вклали 5 мільйонів доларів, а створює його кінокомпанія "Анімаград", що входить в склад найбільшої приватної студії України Film.Ua ("Незламна", "Поводир", "Сторожова застава"). (Певні права на фільм були продані на 20 країн світу, зокрема, на такі великі ринки, як Франція, Німеччина і Китай).

    

  1. Чорний ворон (прем’єра – дата невідома)

Режисер: Олег Туранський (серіал "Сувенір з Одеси", фільм "Я з тобою")

Актори: невідомо

Чиї кошти: Держкіно – 11 млн. 873 тис. грн., "ТЕТ-продакшн" – 11 млн. 873 тис. грн.

Про що: протистояння повстанців Холодного Яру комуністичній навалі початку 20-х років ХХ сторіччя

 підписання угоди з Держкіно. Фото Медіаняні

Чому це може бути цікаво: базується на романі-бестселері Василя Шкляра "Залишенець. Чорний ворон" – надрукований 2009 року, неодноразово перевиданий, він розійшовся накладом понад 300 тисяч екземплярів. За опитуваннями, у свій час проведеними кількома радіостанціями, журналами і телеканалами України, цей роман входить до списку найбільш бажаних екранізацій. Крім прокатного 120-хвилинного фільму може бути зроблена і 4-серійна телевізійна версія. Вже півроку сценарій, написаний Андрієм Кокотюхою, переписується, але увага до фільму, запущеного у виробництво ще 2016 року, не минає.        

  1. Бобот (прем’єра - 21 червня)

Режисер: Максим Ксьонда (к/м "Дорога")

Актори: невідомо

Чиї кошти: Держкіно – 10 млн. грн., приватні – 10 млн. грн.

Про що: про 12-річного хлопчика, що має врятувати світ, який не можуть поділити дві інопланетні цивілізації

 

Чому це може бути цікаво: це одна з можливих національних бомб цього року, бо є першою українською пригодницькою науковою-фантастикою, а режисером виступає Максим Ксьонда, про якого всі почали говорити два роки тому, після презентації всього лише атмосферного, референсного трейлеру його майбутнього фільму "Танк" - трейлеру, що виглядав, звучав і був знятий краще за всі вже відзняті українські фільми. (Причетні до виробництва "Бобота" кажуть, що матеріал - гарний, наповнений переконливими спецефектами, музикою TНMK і гарною грою такого важкого для керування на майданчику персоналу, як діти і підлітки).

  1. Коли падають дерева (прем’єра – осінь)

Режисер: Марися Нікітюк (к/м "Мандрагора", "Сказ", "Листопад")

Актори: Соня Халаїмова, Максим Самчик, Настя Пустовіт, Женя Григор'єв, Аеліта Назаренко Петро Пастухов

Чиї кошти: Держкіно – 10 млн. грн., приватні – 13 млн. грн.

Про що: про кохання незалежної дівчини і бандитського хлопця в середовищі люмпенів та консерваторів

фото газети "День"

Чому це може бути цікаво: дебют в прокатному кіно епатажної і вже добре знаної режисерки короткого метру Марисі Нікітюк. 2016 року сценарій, поданий до програми "Креативна Європа", на своєму третьому, завершальному етапі, який проходив під час Каннського кінофестивалю, отримав відзнаку ScripTeast, чим випередив 11 інших претендентів з Центральної та Східної Європи. На минулому Талліннському кінофестивалі "Темні ночі" показана частина матеріалу "… дерев" викликала бурхливу реакцію своєю експресивністю та відвертістю. (За словами продюсера Ігоря Савиченка, фільм відібрано до головного конкурсу одного з фестивалів класу "А".

     

  1. Квадрат Малевича (прем’єра – осінь)

Режисер: Ігор Малахов (дебют)

Документальний фільм

Чиї кошти: Держкіно – 2 млн. 457 тис. грн., приватні – 615 тис. грн.

Про що: звісно ж про всесвітньовідомого художника Казимира Малевича

Чому це може бути цікаво: в його творенні брали участь експерти з Голландії, Франції, Британії, Ізраїлю, Білорусі, а під час зйомок було зроблене одне відкриття, про що за місяць буде окремо оголошено на спеціальній прес-конференції. Крім того, українська документалістика традиційно потужна – минулого року "Школа №3" Георга Жено і Єлизавети Сміт отримала приз на Берлінале, а "Рідні" Віталія Манського взяли головний приз на австрійському Crossing Europe Film Festival Linz. (Фільм знімається компанією Fresh Production, яка минулого року випустила документальну стрічку "Будинок "Слово").

  1. Клара (прем’єра - 4 жовтня)

Режисер: Олександр Клименко (дебют)

Анімаційний фільм

Чиї кошти: приватні – невідомо

Про що: про дівчинку Клару, що має врятувати чарівного дракончика, протистояти силам зла і згадати, ким вона є насправді

 

Чому це може бути цікаво: темна конячка "Клара" була представлена на AFM (American Film Market) - головному кіноринку Північної Америки, куди так просто не потрапити і де збираються всі гравці ринку, рахуючи голлівудських байерів та продюсерів. Мультик робився приватною студією Image Pictures, що спеціалізується на 3D-анімації. А її прокатом в Україні захотіла опікуватися компанія Ukrainian Film Distribution, яка з одного боку є прокатником мейджера 20th Century Fox, а з іншого – найбільшим дистриб’ютором українського контенту: раніше вони прокатували всі мультфільми франшизи "Льодовиковий період", зараз привезли "Фердинанда", і саме вони ж займатимуться українською "Викраденою принцесою". (Крім того, саме на їх рахунку два з 4-х українських хітів минулого року).

           

  1. Вулкан (дата виходу невідома)

Режисер: Роман Бондарчук (д/ф "Українські шерифи", "Діксіленд")

Актори: Сергій Степанський, Віктор Жданов, Христина Дейлик

Чиї кошти: Держкіно – 5 млн. грн., приватні – 4 млн. 962 тис. грн.

Про що: про хлопця-перекладача моніторингової місії ОБСЄ і про пізнання ним справжніх європейців, і справжніх українців в умовах війни на сході України

 Зйомки фільму. Фото talktome.com.ua

Чому це може бути цікаво: тому що всі документальні фільми Бондарчука були найвищої художньої якості, тому що сценарій його нового, вже художнього фільму є пронизливий, відвертий, ревізіоністський, образний і буквальний, без залицянь і пафосу. "Вулкан" був одним з кращих на 7-му конкурсному відборі фільмів Держкіно, вже будучи підтриманий німецькою і французькою компаніями. Минулого року він презентувався в програмах Work in progress на фестивалях в Карлових Варах і Одесі. По завершенню фільм чекає фестивальне життя і вихід в прокат під кінець року.

   

  1. Дике поле (прем’єра - 11 жовтня)

Режисер: Ярослав Ладигін (дебют)

Актори: Олег Москаленко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, Володимир Ямненко, Сергій Жадан

Чиї кошти: Держкіно – 15 млн. 490 тис. грн., приватні кошти – 15 млн. 490 тис. грн.

Про що: про сучасну Україну та українців, про бізнес і рекет, про гарних людей і бандитів

 

Чому це може бути цікаво: це екранізація одного з найбільш популярних українських романів сучасності – "Ворошиловград" Сергія Жадана (робоча назва фільму була саме така). Визнана як "Книга року Бі-Бі-Сі", перекладена вже на 9 мов світу і з очікуванням на переклад ще 6-ма мовами, вона безумовно очолювала список "Обов’язкові для візуалізації". Сценарій до фільму писали Ярослав Ладигін і Наталія Ворожбит. Колись Ладигін продемонстрував майстерне володіння обсценною лексикою сучасної молоді, надаючи на конкурс Держкіно сценарій фільму "Ваня збожеволів від кохання", котрий, на жаль, так і не вдалося втілити. А от Ворожбит минулого року затвердила свої позиції "Кіборгами. Так само минулого року, вже як проект, "Дике поле" посів перше місце на конкурсі проектів пітчингу великого німецького кінофестивалю в Коттбусі. (Знімався фільм в копродукції зі Швейцарією).

  1. Жінка на війні (прем’єра – невідомо)

Режисер: Бенедикт Ерлінгссон ("Про коней і людей")

Актори: Халльдоура Гейрхардсдоуттір (серіал "Капкан")

Чиї кошти: Держкіно – 10 млн. 846 тис. грн., приватні – 65 млн. 632 тис. грн.

Про що: про жінку, що бореться з великими заводами за чистоту їх викидів, і про те, як її життя міняється, коли вона удочеряє українську дівчинку.

Чому це може бути цікаво: тому що попередній фільм Ерлінгссона був екстраординарний, тому що продюсером його нового фільму є Маріанна Слот, продюсерка усіх крайніх фільмів Ларса фон Трієра, і тому що на Україну ще не було погляду з Ісландії. Відома данська продюсерка, відома ісландська акторка, українська тема (батьки дівчинки за сюжетом загинули в зоні АТО) – все це разом дають фільмові потенцію на світову та українську увагу. (З українського боку продюсером є Сергій Лавренюк, який минулого року допоміг грошима на етапі пост-продакшну фільму Сергія Лозниці "Лагідна", і фільм потрапив на Каннський кінофестиваль). 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 04:29
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus