Оголошено імена учасників від України на 56-й Венеційській бієнале

Фото: Facebook/La Biennale di Venezia
26 лютого 201516:45

На 56-й міжнародній виставці мистецтв у Венеції, яка розпочнеться у травні цього року, Україну представлятимуть Євгенія Бєлорусець, Артем Волокітін, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Микола Рідний та Сергій Жадан, Ганна Звягінцева і Відкрита група.

Про це на спільній прес-конференції у четвер розповіли заступник арт-директора PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф і перший заступник міністра культури Ігор Ліховий, повідомляє кореспондент INSIDER.

Спільну експозицію художників під назвою "Надія!" представлять в окремому скляному прозорому павільйоні зі скульптурами зовні, побудованому для української експозиції у центрі виставкового простору. Деталі української виставки організатори не розкривають, проте кажуть, що вона презентуватиме "ідею оновленої України".

"Ми прийняли рішення не презентувати експозицію у старому палаці, а побудувати повністю прозорий павільйон у центрі Венеції, між Arsenale та Giardini – двома головними майданчиками бієнале. Це месседж про нову Україну і надії, пов'язані із нею – прозорою країною, яка спілкується з усім світом та є його частиною", - прокоментував концепцію виставки Гельдхоф.

При цьому він розповів, що національний павільйон вперше буде розташовано у центрі виставкового простору. Гельдхоф також додав, що у підготовці концепції та відборі учасників брали участь куратори Оксана Баршинова і Михайло Рашковецький, які також були запрошені Мінкультом, проте згодом відмовилися від співпраці.

Організатором української групової виставки на бієнале цього року буде PinchukArtCentre, офіційним комісаром залишається Міністерство культури.

При цьому Ліховий повідомив, що цього разу Міністерство не фінансуватиме участь України у виставці, натомість це здійснюватиме організатор.

"У зв’язку зі скороченням видатків на 2015 рік ми спочатку визначили певну суму, але зараз дякуємо нашим партнерам, які погодилися взяти на себе не лише вирішення технічний питань, а й повне фінансування проекту. Думаю, що це рішення зрозуміле громадянам України, які щодня бачать процеси у країні і стан економіки. Навіть коли була закладена ця сума, відносно до євро вона зменшилася у чотири рази. На сьогодні це є несуттєвою підтримкою проекту", - повідомив Ліховий.

56-та міжнародна виставка мистецтв у Венеції під назвою "All the world's futures" триватиме з 9 травня до 22 листопада 2015 року. Бієнале традиційно матиме основну та паралельну програми.

Україна бере участь у Венеційській бієнале з 2001 року. PinchukArtCentre вже представляв Україну на міжнародній виставці у 2007 та 2009 роках.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 03:25
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 10 грудня 2019

  Адвокатка сімей Героїв Небесної сотні: "У нас є час відновити слідство до 1 січня"

   
  • 10 грудня 2019

  Напад на Чорновол: суд залишив вирок Корнілову без змін

   
  • 5 грудня 2019

  В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

  В суді у справі штурму Майдану назвали кількість загиблих і постраждалих внаслідок пожежі у будинку профспілок

   
  • 3 грудня 2019

  Адвокат просив про виклик Онищенка в суд через консульство Барселони. Прокурори впевнені, що в Іспанії він не живе

  Прокурори САП вважають такі клопотання адвоката затягуванням

   
Система Orphus