Афіша: Вечори французького кіно, вікенд соціальної реклами, концерт Жадана та "Собак у космосі"

INSIDER підготував добірку найцікавіших подій тижня
Фото: facebook/Arthouse Traffic
29 січня 201514:00

Цього тижня у Києві триватиме кіномарафон: Вечори французького кіно стануть суперниками добірки українських короткометражок, а "Гра в імітацію" з Бенедиктом Камбербетчем, номінована на "Оскар", складе конкуренцію Вікенду соціальної реклами.

Незабаром Сергій Жадан та "Собаки в космосі" гратимуть свій гостросоціальний ска-панк. У "Мистецькому Арсеналі" досліджуватимуть вікна як елемент української етнокультури, французький фотограф Алан Родьє познайомить зі своїм баченням людини крізь призму повітряних кульок, а прогресивна мистецька спільнота досліджуватиме вплив пляшки Coca-Cola на поп-арт.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

29 січня Едуард Приступа (Діля) та Орест Криса гратимуть акустичний етно-рок - пісні на вірші українських поетів.

Діля і Орест Криса - творчий тандем двох авторів музики та текстів. Прив'язати їх творчість до якогось стилю неможливо: у їхніх піснях є і елементи реггі, і психоделіки, і рок-музики, і хіп-хопу, і співаної поезії. Все це об'єднує акустичне рішення звучання.

У програмі лунатимуть пісні на вірші Ліни Костенко, Богдан-Ігор Антонича, Михайла Яцьківа, Шевченка, а також українські народні пісні у власних обробках.

Орест Криса - мультиінструменталіст, автор виконавець (гурт ТАТХАГАТА, Гурт Йо-Гурт. Сонячна Машина, Black Maloka). Діля - (Едуард Приступа) - співак, композитор. (Неділя, ТНМК, АстартА, Є-band).

Місце, час: арт-клуб 44, вул. Хрещатик, 44.

Детальніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

29 січня чудовий джаз гратиме ETHNO FUSION PROJECT.

За настрій відповідатимуть: Усеін Бекіров – клавішні, Олександр Павлов – гітара, Ігор Закус – бас, Олександр Поляков – барабани.

Місце, час: Closer, Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.

Детальніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

29 січня до Києва вперше приїдуть австралійці Nite Fields.

Цього вечора атмосферний простір Mezzanine заповниться духом пост-панку в кращих традиціях Joy Division і ранніх The Cure. Відсторонений вокал і щільне футуристичне звучання не залишать байдужим. Меланхолійні Nite Fields потішать своїм виступом любителів пост-панку і нью-вейва.

Nite Fields була заснована в 2011 році у Брісбені. У минулому році їх підписав лейбл Felte Records, на якому в січні 2015 вони випускають свій дебютний альбом і їдуть у великий тур Європою.

Місце, час: Closer, Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31. 20:00.

Детальніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

31 січня відбудеться спільний концерт українського піаніста Олексія Шмурака та московського автора Сергія Загнія.

Олексій Шмурак – молодий український композитор, піаніст, співзасновник київського ансамблю Nostri Temporis. Музичні інтереси Шмурака не обмежуються експериментами в академічному полі: разом з Олегом Шпудейкою aka Heinali він грає в електроакустичному проекті Blook.

Із московським композитором Сергієм Загнієм у Олексія Шмурака спільною є любов до поєднання простого і крихкого з яскравою жестовістю, виражена орієнтація на фортепіанне мислення, специфічний хармсівський гумор.

Концерт агенції Ухо.

Місце, час: Fairmont Grand Hotel Kyiv, вул. Набережно-Хрещатицька, 1.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА Й ВІРШІ:

2 лютого проведуть благодійний вечір "ЖИТИ". 

Читатимуть свої вірші Любов Якимчук та Павло Коробчук. Зігріватиме музикою україно-сербський проект Shopping Hour.

Під час ярмарку до і після концерту можна буде придбати книжки українських видавництв і твори художників. Також просять написати слова підтримки захисникам.

Вечір проведуть, щоб зібрати кошти на потреби української армії. Благодійний ярмарок о 18:30, Виступ поетів і музикантів о 19:00. 

Місце, час: Дім освіти та культури Майстер Клас, вул. Лаврська, 16а. 18:30.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

4 лютого в рамках авторського проекту Олексія Когана "Тема з варіаціями. Live" виступить новий проект відомих українських саксофоністів New Sax Quartet.

Музиканти: Дмитро Бобін Олександров — альт-саксофон, Артем Менделенко — альт-саксофон, Віктор Зідан Павелко — тенор-саксофон, Богдан Кравчук — барітон-саксофон.

Місце, час: Дім освіти та культури Майстер Клас, вул. Лаврська, 16а. 20:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА Й ВІРШІ:

5 лютого до Києва знову приїздять Жадан та "Собаки в Космосі"
Альбом "Бийся за неї" - це гостросоціальна тематика із музичним супроводом ска-панк.

Думки народу, проблеми суспільства, життя індивідуальності у колективі – музиканти не полишають цих тем відтоді, як стали співати разом.

У альбомі не обійшлося без політики. Пісня Instagram стосується міського голови Харкова Геннадія Кернеса. 

Місце, час: паб "Бочка", вул. Верхній Вал, 22.

Більше інформації – тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛЬ:

31 січня та 1 лютого киянам покажуть добірку кращої соціальної реклами останніх років, до якої увійшли переможці рекламних фестивалів і абсолютно нові ролики.

Соціальна реклама завжди зачіпала найпотаємніші теми, змушувала глядача співпереживати і замислюватись над своїм життям. У програмі Вікенду соціальної реклами постануть актуальні питання: боротьба з курінням і зловживання алкоголем, екологія та охорона навколишнього середовища, безпека на дорогах, толерантність, пропаганда здорового способу життя, СНІД, насильство в сім'ї і сімейні цінності, прояв людяності і патріотизм.

Всі ролики з яскравим емоційним забарвленням, зворушливі і провокаційні.

Місце, час: кінотеатр "Кінопанорама".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛІ:

З 29 січня у кінотеатрах - Вечори французького кіно.

У програмі - фільми-призери міжнародних фестивалів і нові акторські роботи Катрін Деньов, Жюльєт Бінош і Матьє Амальрік. Цього року Вечори французького кіно пройдуть вже вдесяте.

Фестиваль відкриє комедійна мелодрама П'єра Сальвадорі "Жінка у дворі", сюжет якої побудовано навколо зворушливою дружби консьєржа Антуана і самотньою Матильди, яка нещодавно вийшла на пенсію.

Також у програмі - новий фільм Жан-Люка Годара "Прощавай, мово 3D", який одержав Приз журі на 67-му Каннському кінофестивалі, кримінальна мелодрама "Любов - це ідеальний злочин" братів Ларьйо, комедія Філіпа де Шоврона "Божевільне весілля" та драма Олів’є Ассаяса "Зільс-Марія" з Жульєт Бінош - колишній претендент на "Золоту пальмову гілку" у Каннах.

Місце, час: кінотеатр "Київ".

Детальніше тут.

_________________________________________

 

ТЕАТР:

28 лютого вже удруге відбудеться показ нової опери Влада Троїцького КОРІОЛАН.

Прем'єра постановки в листопаді привернула увагу театралів. Лібрето опери засноване на однойменній п’єсі Вільяма Шекспіра про життєпис Гнея Марція Коріолана - героя Риму, великого воїна і людини непохитної віри, який був піднятий на "п'єдестал" народом і ним же був і скинутий.

Музичну палітру опери "Коріолан" утворюють поєднання тембрів акустичних інструментів та електроніки, академічної та народної манер співу, складних гармоній та сучасних ритмів. Шість вокалистів та шість інструменталістів на сцені складають імпровізацію з ірландських військових пісень, українських колискових, арабських наспівів і молитов Клаудіо Монтеверді.

Місце, час: палац культури "КПІ", 19:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ТЕАТР:

30 та 31 січня "Театр у кошику" і Центр Леся Курбаса в рамках проекту МоноЛІТ презентують прем'єру вистави Голос тихої безодні. 

Автор Неда Неждана, Режисер Ірина Волицька, актриса - Лідія Данильчук.

Ви раптом відчули, що можете літати – як уві сні… Але щось вам заважає. 
Що? Затамоване неможливе кохання? Страшний біль утрати? Гріх провини? Страх смерті? Двобій вовка і птаха? Пошук найдорожчого? Чи може безодня – яка розростається навколо і в тобі? Голод, репресії, втечі… Пам’ять про минуле живе у серці і спалює твої крила, але вони все одно проростають у тривожне майбутнє. Саме про це розмірковуватимуть у новій виставі.

Місце, час: НЦТМ імені Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23В.

Детальніше тут.
_________________________________________

 

КІНО:

31 січня – день прем’єри фільму "Добровольці божої чоти".

Леонід Кантер, режисер, розповідає про зйомки фільму: "Після кількатижневих мандрів по передовій потрапив у батальйон Правого Сектора, що називається ДУК (Добровольчий Український Корпус).  З першої години знайомства з цими світлими людьми я відчув, що саме про них треба знімати фільм. Терміново зателефонував своєму другові та колезі Івану Яснію і ми взялися до роботи над фільмом.

Знімали кілька місяців. Часом повертаючись у село Піски дізнавались, що вже немає того чи іншого будинку, але найгірше коли один по одному гинули герої нашого фільму. Це дуже боляче і гірко, втрачати того, кого встиг полюбити. Тому цей фільм ми передусім присвячуємо тим хлопцям, яким вже не судилось його побачити і звісно, з великою вдячністю тим, хто лишився живим".

Місце, час: кінотеатр Кінопанорама, вул. Шота Руставелі, 19.

Детальніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

З 21 січня у кінотеатрах -  виходить музичний трилер "Одержимість" Дем'єна Шазеля, номінований на "Оскар" у п'ятьох категоріях.

"Одержимість" (Whiplash) розповідає історію хлопця, який мріє стати видатним барабанщиком. Здавалося б, ось-ось його мрія здійсниться. Ендрю помічає справжній геній, диригент кращого в країні оркестру. Бажання юнака домогтися успіху швидко стає одержимістю, а безжалісний наставник продовжує підштовхувати його все далі і далі - за межі людських можливостей.

Картина стала володарем Гран-прі фестивалю незалежного кіно Санденс, а Джей Кей Симмонз був нагороджений премією "Золотий глобус" за кращу чоловічу роль другого плану.

Місце, час: кінотеатри "Київ", "Оскар", "Кінопанорама".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИЧНЕ КІНО:

29 січня колекціонер джазових кіноматеріалів, відомий знавець джазу Леонід Гольдштейн запрошує переглянути добірку фільмів зі своєї колекції для довгих холодних вечорів січня. 

Цього разу покажуть стрічку "Блюз про краще життя" (Mo’ Better Blues, 1990).

Зворушливий фільм Спайка Лі про джазового музиканта Бліка, перед якими постає непростий вибір, що змінить його життя. 

Весь фільм глядачів буде зігрівати джазова музика. 

Місце, час: Дім освіти та культури "Майстер Клас", вул. Лаврська, 16а. 19:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

З 29 січня показуватимуть добірку короткометражок "Українська нова хвиля".

До неї увійшли: промовиста драма про життя на Донбасі до війни - "Прості речі", Режисер і автор сценарію: Олександр Ратій. "Затички", Режисер і автор сценарію: Ся Титова. "Магазин співочих птахів", Режисер і автор сценарію: Анатолій Лавренишин. "Листопад". Режисер: Марія Кондакова. "Особи", Режисер: Никон Романченко. "І бог зробив крок у порожнечу", Режисер: Заза Буадзе.

Місце, час: кінотеатр "Київ", "Кінопанорама".

_________________________________________

 

КІНО:

4 та 5 лютого покажуть "Землю" Олександра Довженка у музичному супроводі гурту "ДахаБраха".

2012 року Національний центр Довженка розпочав реставрацію фільму на основі оригінальної версії 1930 року. Музичний супровід до фільму протягом зими-весни 2012-го створив український етно-хаос гурт "ДахаБраха". 

"Як би ми не намагалися працювати над фільмом, як самим по собі мистецьким явищем, уникнути ідеологічної оцінки нам не вдалось. Безумовно, ми озвучували фільм з точки зору людини ХХІ століття, яка знає, що після 1930 року, коли була закінчена робота над Землею, були роки комуністичного голодомору 1932-1933, були роки репресій, і ми знаємо про непросту долю самого Довженка в соціалістичній імперії", - розповів вокаліст Марко Галаневич про роботу над фільмом.

Земля - останній фільм епічної трилогії Довженка — "Звенигора-Арсенал-Земля" — знімався влітку-восени 1929 року. Його присвячено темі колективізації, щойно проголошеної партією.

Місце, час: кінотеатр "Кінопанорама".

Детальніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

5 лютого на кіноекрани виходить стрічка "Гра в імітацію" з Бенедиктом Камбербетчем та Кірою Найтлі.

Режисер біографічної драми - Мортен Тільдум. Фільм розповідає про знаменитого англійського математика Алана Тьюрінга, який під час Другої світової війни працював криптографом, зламуючи найскладніші німецькі шифри - зокрема, він зміг побороти код німецької шифрувальної машини "Енігма". Крім того, праці Тьюринга призвели до створення перших у світі комп'ютерів.

Стрічка має кілька номінацій на "Оскар", зокрема, у категоріях кращий фільм та краща чоловіча роль.

Місце, час: кінотеатр "Київ".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКА:

З 23 січня у Нацхудмузеї працює виставка"Спецфонд" – експонують колекцію творів так званих "ворогів народу" часів СРСР.

Цей спеціальний секретний фонд музею сформувався у 1937 - 1939 роках. До нього з музеїв Харкова, Одеси, Києва, Полтави та зі спецфондів Української художньої виставки завозились твори "ворогів народу", "націоналістів". Більшість імен та творів на довгі роки були викреслені з історії українського мистецтва.

Зокрема, експонуватимуться роботи Олександри Екстер, Олександра Богомазова, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Олекси Грищенка, Онуфрія Бізюкова, Неоніла Гриценка, Семена Йоффе та інших. Це живопис, графіка, обкладинки книг, фотографії, скульптура, посуд, плакати, хрести, ікони, книги.

Місце, час: Національний художній музей, вул. Грушевського, 6.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКИ:

Із 26 січня до 8 лютого працює виставка "Зерна нового. Час як реальність".

Основна її виставки - експериментальний, вільний, відкритий формат. Відкритий для пошуків нового і «неправильних» ходів.

Тут зібрано роботи багатьох молодих українських художників і їхніх кураторів. Виставка незвична і за моделлю колективного кураторства, коли кожен куратор, опікає "своїх" митців і створює виставку у виставці. У відсутності в експозиції спільного знаменника і є головна інтрига.

Обговорення виставки: 30 січня, в п'ятницю, о 19.00

Місце, час: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Щорса, 18-Д.

Докладніше – тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКИ:

З 28 січня до 2 березня можна побачити виставку французького художника і колишнього фешн-фотографа Алана Родьє, який представить серію "Ballon people".

Це 11 робіт, поєднані єдиною ідеєю зображення людських образів за допомогою кульок.

Місце, час: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКА:

5 лютого  двері відчинить міжмузейний арт-проект "ВІКНА"

В українській етнокультурі вікно сприймалось як сакральна межа між різними світами – реальним й ідеальним, нинішнім та прийдешнім. В ідеї проекту "вікно" виступає символічним медіатором між сьогоденням та минулим.

На виставці вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром.

5 лютого о 18:00 на відвідувачів чекатиме спеціальна музична програма від етно-колективів з різних регіонів України: "Гуляй Город", "Роксоланія",  "Серпанок", фольклорний гурт з с. Козацьке, що на Чернігівщині та гурт "Древо", с. Крячківка з Полтавщини. В експозиції проекту звучатиме і справжній фольклорний спів, і етно-джаз, і душевна народна пісня у сучасній інтерпретації.

Місце, час: культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький Арсенал".

Докладніше – тут.

_________________________________________

 

 ВІРШІ:

30 січня проведуть благодійні поетичні читання до дня пам’яті Героїв Крут.

Видавництво "Смолоскип" та волонтерська ініціатива "Війна і Слово" запрошують послухати вірші молодих українських поетів, у яких віддзеркалюються події на Сході, Революція Гідності, які неминуче нагадають нам не лише про тих, хто зараз захищає країну, а й про тих, хто робив це майже сто років тому – захисники країни, загиблі під Крутами у далекому 1918-му.

Вірші Дмитро Лазуткін, Любов Якимчук, Анна Малігон, Олена Степаненко, Світлана Поваляєва, Світлана Дідух-Романенко, Павло Коробчук, Оксана Куценко, Таня-Марія Литвинюк, Мирослав Лаюк, Алла Миколаєнко, Карина Тумаєва, Галина Танай, Наталя Боровик.

На вечорі буде нагода пожертвувати гроші на користь українських бійців, які воюють на Сході.
Місце, час: Будинок вчителя, вул. Володимирська, 57.

Більше інформації – тут.

_________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

29 січня проведуть лекцію, присвячену 100-річчю культового об’єкту популярної культури - пляшці Coca-Cola.

Художниця Олеся Драшкаба прослідкує шлях Coca-Cola у мистецтві з другої половини 20-го століття до наших днів в рамках лекції "Coca-Cola як культовий елемент мистецтва". Енді Ворхол, Жан-Поль Готьє, Карл Лагерфельд, Джанфранко Ферре, Маноло Бланк, Франко Москіно – ось лише кілька з десятків відомих митців, яких надихали на шедеври плавні лінії іконічної пляшки.

Форма пляшки Coca-Cola була створена склодувом шведського походження Олександром Самуельсоном у відповідь на бриф компанії на дизайн упаковки "настільки виразний, щоб її можна було відрізнити просто на дотик, і настільки унікальний, щоб її впізнавали, навіть коли пляшка розбита вщент".

Місце, час: Центр сучасного мистецтва "М17".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

30 січня прочитають лекцію про німецького письменника Альфреда Дьобліна.

Альфреда Дьобліна ставлять на один щабель із "літературними гігантами" Бертольдом Брехтом, Томасом Манном, Францом Кафкою, проте в ландшафті німецької класики його постать залишилася в тіні.

Тим цікавіше може стати знайомство з автором, який став для Європи першої половини 20-го століття і знаковим експресіоністом, і революційним романістом, і ліворадикальних сатириком. Темна сторона людини, подолання авторитаризму і великі проекти майбутнього - перечитуючи тексти Дьобліна сьогодні, можна відкрити для себе не тільки поета, а й власне сьогодення.

Лекцію читатиме Катерина Міщенко - перекладачка, есеїстка, співзасновниця і редактор видавництва "Медуза".

Місце, час: Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.

Докладніше тут.

_________________________________________ 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.11.2018, 21:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus