Крим хоче забрати скіфське золото України

8 квітня 201413:15

Крим не розглядатиме будь-які пропозиції щодо музейної і виставкової співпраці з боку Європи, якщо колекцію скіфського золота не повернуть до кримських музеїв.

Про це заявив голова створеної у Криму постійної комісії Державної ради РК з освіти, науки, справ молоді та спорту Валерій Косарєв, передає агентство Кримінформ.

"Найближчим часом питання про вивезення історичних чи культурних цінностей з території Республіки Крим до європейських країн взагалі буде знято з порядку денного, якщо колекцію не повернуть її господарям - чотирьом кримським музеям", - повідомив Косарєв.

Він підкреслив, що скіфські золоті вироби та інші історичні артефакти були знайдені і зберігалися в музеях на території Криму. На думку Косарєва, вони є надбанням Республіки Крим.

"Скіфські золоті вироби, інші історичні артефакти були знайдені на території нашої республіки, описувалися, зберігалися, експонувалися, обслуговувалися в наших музеях. Колекція була зібрана на території Республіки Крим та виїхала за кордон з цієї території. Чиїм же ще може бути скіфське золото?", - заявив Косарєв.

Водночас, за повідомленням 5 каналув.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця 7 квітня заявив, що кримські музейні експонати, які нині перебувають у Нідерландах, після завершення експозиції – у травні – на півострів не повернуться. 

"Я мав розмову з міністром закордонних справ Нідерландів і ми підтвердили, що ця виставка – це є надбання України, і воно повинне повернутися в Україну після завершення терміну експонування в травні місяці", – запевнив міністр.

У свою чергу міністр культури Євген Нищук повідомив, що наприкінці квітня в Україну для консультацій про долю культурних цінностей в Криму приїде генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

"Під час розмови вона підтримала мою пропозицію про необхідність створення експертної групи міжнародних фахівців Також пані Бокова погодилася з тим, щоб переговори про долю культурних цінностей національної спадщини України повинні відбуватися у тристоронньому форматі - Україна - ЮНЕСКО - Росія", - сказав міністр після зустрічі з Боковою у Парижі.

При цьому в Міністерстві повідомили, що "у разі, якщо керівництво РФ (і місцева влада) оголосять - зі свого боку - про"перехід" тих чи інших культурних цінностей та експонатів під свою"юрисдикцію", швидше за все, Мінкультом будуть ініційовані судові справи в міжнародних інстанціях".

Нагадаємо, зараз на виставці в Музеї Алларда Пірсона - археологічному музеї Амстердамського університету - знаходяться експонати із фондів 6 музеїв України, 4 з яких розташовані в АР Крим.

Наприкінці березня Міністерство закордонних справ України передало ноту своїм нідерландським колегам з проханням гарантувати повернення в Україну експонатів кримських музеїв після закінчення виставки.

Раніше віце-прем'єр-міністр Олександр Сич заявив, що керівництво РФ має намір вивезти ці експонати в Ермітаж.

У свою чергу в Ермітажі повідомили, що не претендують на колекції кримських музеїв, однак вважають, що цінності повинні бути повернуті саме музеям у Криму.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

3.04.2019, 00:19
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 квітня 2019

  Вбивство журналіста Сергієнка: прокурори вкотре просили безкоштовних адвокатів для підсудних

  Активісти бояться, що підсудні можуть вийти на свободу з технічної причини - закінчення строку тримання

   
  • 24 квітня 2019

  Огляд рішень уряду: вартість паспорту, прибуток держкомпаній та контроль ринку спирту

   
  • 24 квітня 2019

  Підозрюваного у справі вбивства Гандзюк хочуть випустити з-під варти. Прокурор не проти (Оновлено)

  Суддя пішла до нарадчої кімнати

   
  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
Система Orphus