Російськомовні письменники Харкова - проти вторгнення Росії

3 березня 201412:42

Російськомовні письменники Харкова написали звернення, в якому пояснили, що в Україні вони завжди вільно працювали і спілкувалися російською мовою, і виступили проти введення російських військ нібито на захист російськомовного населення.

Це звернення на своїй сторінці у Facebook розмістив письменник і журналіст Юрій Володарський, уточнивши, що про це його попросив харківський письменник Андрій Краснящих.

"Ми, російські письменники Харкова, хочемо, щоб були почуті і наші голоси: ми вільно, на роботі і поза нею, спілкуємося російською мовою, і з українськими колегами також. У будь-якому разі, дискутування з питань мовного чи національного характеру не можуть бути приводом до військової інтервенції", - йдеться у зверненні.

"Ми, російські письменники Харкова, - громадяни України, і нам не потрібен військовий захист з боку іншої держави. Ми не хочемо, щоб, прикриваючись риторикою про захист наших інтересів, інша держава вводила свої війська в наше місто і країну, піддавала небезпеці життя наших рідних і друзів", - додають автори.

"Все, що нам потрібно, - це мир і спокійне життя, і реальну загрозу цьому несе рішення Ради Федерації Росії і військове вторгнення", - пояснюють свою позицію автори заяви.

Письменники вказують, що 1 березня на проросійських мітингах у Харкові у тому числі брали участь люди, привезені в автобусах з російськими номерами. Учасники цих мітингів штурмом взяли будівлю ОДА, де знаходилися прихильники Евромайдану, побили їх, у тому числі відомого письменника Сергія Жадана.

"А громадянин Росії, житель Москви, забравшись на будівлю обладміністрації, встановив на ній російський прапор", - повідомляють автори звернення.

"Офіційно Рада Федерації керується нібито фактом численних заяв про утиск прав росіян в Україні. Якщо такі заяви існують, вони мають бути оприлюднені і кожна досконало вивчена", - вважають харківські письменники.

Заяву підписали лауреат "Російської премії" і премії "ЛітератуРРентген" Анастасія Афанасьєва, поет і письменник Дмитро Дедюлін, письменник і педагог Олена Донська, поет і правозахисниця Інна Захарова, письменники Андрій Клімов і Світлана Климова, поет Владислав Колчигін, поет Олександр Кочарян, письменник співредактор літературного журналу "©оюз Письменників" Андрій Краснящих, Олександра Мкртчян, поет Кирило Новиков, письменник Сергій Панкратов, а також Олег Петров, Андрій Пічахчі, Ірина Скачко, Юрій Соломко, Тетяна Положій, Юрій Цаплін, Світлана Шевчук, Віктор Шепелєв, Володимир Яськов.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 19:13
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 квітня 2019

  Вбивство журналіста Сергієнка: прокурори вкотре просили безкоштовних адвокатів для підсудних

  Активісти бояться, що підсудні можуть вийти на свободу з технічної причини - закінчення строку тримання

   
  • 24 квітня 2019

  Огляд рішень уряду: вартість паспорту, прибуток держкомпаній та контроль ринку спирту

   
  • 24 квітня 2019

  Підозрюваного у справі вбивства Гандзюк хочуть випустити з-під варти. Прокурор не проти (Оновлено)

  Суддя пішла до нарадчої кімнати

   
  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
Система Orphus